Seriesler de defender şanzıman uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sesezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,575

sesezgin

Kamp III
Yer
İstanbul
Herkese merhaba

Land Rover Series alma arefesindeyim. İlgilendigim araçlarda defender şanzıman uygulaması yapılmış. Araç sahipleri ile yaptığım görüşmede yakıtın düştüğü, son hızın arttığı ama arazi performansında herhangi bir düşüş olmadığını soylediler.
Series hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan bu uygulamanın artıları eksileri hakkında bilgi paylaşımı bekliyorum. Boyle bi uygulama yapmayı düşünen arkadaşlar varsa onlar içinde yol gösterici olacağı kanaatindeyim
Herkese iyi forumlar .

Etiketler
Ynt: Seriesler de defender şanzıman uygulaması

Defender şanzumanını bilmem ama series arazide müthiş. Amerikayı yeniden keşfetmek diye bir deyim vardır. Gerek var mı? Series e arazide yetersiz diyebilecek insan yoktur sanırım. Varsa da şanzuman yağı eksilmiştir sanırım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: Seriesler De Defender Şanzıman Uygulaması

zamanında değiştirmeği düşündüm hız için ama zor olacağı için vazgeçtim
biri arazi mi dedi :D

10517533 10152178736676641 7417287281323493678 n

10534085 10152178738421641 8999951806649950319 n

10423921 10152178724411641 5144159646469513155 n

10468110 10152178739216641 3395171598048219504 n

:smiley:)) bunlar arazi mi ;)?

Yavuz bey

Şanzıman komple denderden alınma arazi vitesi ile birlikte.

Serieslerin arazi performansları tartışmasız. Aracın üzerinde 87 model 2,5 lt benzinli defenderden alınma şanzıman var. Bu uygulamanın araca olumlu olumsuz etkilerini öğrenmek istiyorum.

Araç sahibi ile yaptığım görüşmede aracın son hızının arttığını. Motor sesinin azaldığını ve yakıtın daha ekonomik hale geldiğini soyledi.
Arazi performansında düşüş olmadığını söyledi.

Bu ve bunun gibi başka nasıl etkiler olabilir ?

başka hiçbir sorun olmaz.

aklımda series in motorun tam ortalı, defenderin motorunun fafif yana kaçık olduğu kalmış.ona bi dikkat edin, alttan baktığınızda bir tarafa fazla yakın olmasın sistem.
bir ikinci hususta şu; defender'ın diferansiyel oranı 3.54 dür, series te ise 4.75 olası lazım. bu hesapla aracın son hızının artmış olması lazım. Ama bu artış düzde belli olur, motor güçsüz olduğu için rampada vs. kuvvetle muhtemel tat vermiyordur o araç.

Bu haftasonu görmeyi planlıyorum araci. Orjinal şanzımanı da duruyormuş. Mutlaka bi ustaya da göstereceğim. Düz yolda ve rampada da denerim. Düz yol, rampa, arazi performansini izlenimlerimi paylasirim.
Verdiğiniz bilgiler için tskr ederim Yavuz bey.
Bilgi paylastikca çoğalır.

Forumda Burak Uysal ve benim kuzen Umut401 arkadaşların araçlarıda satılık. Onlarlada bir temas edin. İkiside güzel araçlar.

Erdal bey

Sizin aracın üzerindeki lastiklerin ölçüsü ve marka modeli nedir ?

Selamlar,

Ben bu konuyu çok fazlaca araştırdım zamanında. Series şanzımanı yerine Defender LT77 takılabiliyor. Bunun için ya motoru 10cm öne yada şanzımanı 10cm geriye uzatıyorsunuz. Bu 109 inç Serieste sorun değil, ancak 88 olursa ya panjur Defender yapılıp orjinalliği bozmak gerek yada arkaya doğru uzatıp zaten 1 karış olan arka şaft açısını rezil etmek gerek. Yine de Range Rover Classic arka diff aksamıyla değişip yapılabiliyormuş. LT77'yi arazisiyle beraber takacam derseniz sanırım motor bir tarafa kayması gerekli. Orta kilidi kilitli hale kaynatıp takmanız lazım çünkü Defenderda orta diferansiyel şanzımanın içinde. Şanzımandan gelen dişli sesi kesin azalacak bu halde, ancak Series arazi kutusu tüm LR'ler içinde en kırılmaz ve kemikli olanıymış. Bu sebeple ve orjinal orjinaldir mantığıyla ve Serieslerde oranların herşey olduğuna kanaat getirmemle bunlardan vazgeçip Fairey Overdrive taktım. 5.viteste ses daha da çok arttı ancak orjinallik bozulmadı hatta bence araç daha da değerlendi... Yılının orjinal aksesuarı sonuçta. Orjinallik takıntısı yoksa, motorun bilmemkaç karış bir tarafa kayık olması ve ön tampon deliğinden kranktan çalıştırma özelliğinin uçmuş olması kullanıcıya sorun olmayacaksa ve güzel bir işçilik ile uygulama yapıldıysa okey. Ben tercih etmezdim ama takıntılıyım ben:smiley:))

erdal484' Alıntı:
daha resim var konuyu dağıtmak istemedim :D
lastikler ele veriyo seni :smiley:)))

ayrica ankarada ya nasip var bir arayin konusun derim bu konu hakkinda.elinde en fazla hurda olan toplayip satanlardan biridir.istedigin sanzuman ve envai cesit cikma onda vardir :smiley:

umut401' Alıntı:
Selamlar,

Ben bu konuyu çok fazlaca araştırdım zamanında. Series şanzımanı yerine Defender LT77 takılabiliyor. Bunun için ya motoru 10cm öne yada şanzımanı 10cm geriye uzatıyorsunuz. Bu 109 inç Serieste sorun değil, ancak 88 olursa ya panjur Defender yapılıp orjinalliği bozmak gerek yada arkaya doğru uzatıp zaten 1 karış olan arka şaft açısını rezil etmek gerek. Yine de Range Rover Classic arka diff aksamıyla değişip yapılabiliyormuş. LT77'yi arazisiyle beraber takacam derseniz sanırım motor bir tarafa kayması gerekli. Orta kilidi kilitli hale kaynatıp takmanız lazım çünkü Defenderda orta diferansiyel şanzımanın içinde. Şanzımandan gelen dişli sesi kesin azalacak bu halde, ancak Series arazi kutusu tüm LR'ler içinde en kırılmaz ve kemikli olanıymış. Bu sebeple ve orjinal orjinaldir mantığıyla ve Serieslerde oranların herşey olduğuna kanaat getirmemle bunlardan vazgeçip Fairey Overdrive taktım. 5.viteste ses daha da çok arttı ancak orjinallik bozulmadı hatta bence araç daha da değerlendi... Yılının orjinal aksesuarı sonuçta. Orjinallik takıntısı yoksa, motorun bilmemkaç karış bir tarafa kayık olması ve ön tampon deliğinden kranktan çalıştırma özelliğinin uçmuş olması kullanıcıya sorun olmayacaksa ve güzel bir işçilik ile uygulama yapıldıysa okey. Ben tercih etmezdim ama takıntılıyım ben:smiley:))
Umut bey ölümcül vuruşu yaptı resmen soğudum şu an

Kimbilir neler yaptılar nasıl uyguladılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri