Sıfır Km Lada Niva! Ne Dersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,079

Etiketler
Ynt: Sıfır Km Lada Niva! Ne Dersiniz?

2 yıl önce ben de aynı şeyleri düşündüm düşündüm düşündüm.kimseye de sormadım gaza geldim 2008 in ağustos ayında 2009 model 0 km niva aldım..çok sevdim gürültüsünü görmezden geldim.çok sevdim konforsuzluğunu görmezden geldim.çok sevdim kmde 30 kuruş lpg yakışını görmezden geldim...yükselttim çamurlukları kestirdim üste sepet taktırdım bagaj sorununu çözdüm,sis farları insa turbo lastikler derken hala profil fotoğrafımda duran haline getirdim.%80 şehir içi kullandım fırsat buldukça da dağa taşa çıktım çok eğlendim o kesin,kimsenin gidemediği karlı yerlere gittim bomboş yaylaları kışın karlı gördüm mükemmel zaman geçirdim BİR YIL sürdü......AMA.....demişlerdi ki LADA taş gibidir,arıza çıkarmaz çıkarsa da şahin doğan parçası uyar.olmadı..10 bin kilometre olmadan baskı balata bitti,motor yağ kaçırıyo dediler,lpg de 2000 motor benzinli motorun yakmadığı yakıtları yaktım.uzun yola gittim gürültü ve titreşimden 3 gün kendime gelemedim:smiley: servisi ucuz dediler daha 0 km olmasına rağmen 400 den aşağı servis parası vermedim..11 ayda 25000 km yaptım yine de satmaya hiç ama hiç niyetim yokken değerli bi abimiz araca hayran kalıp hiç de etmeyeceği bir parayı verdi ve aldı.sattığım rakam 19.000tl.
NİVAdan şikayetçi değilim aldığıma pişman hiç değilim,sattığıma pişman olduğum anlar sayısız.yani amacım lada yı kötülemek hiç değil ..ben hala aşığım nivaya.
amacım sadece niva yı gerçekçi bir açıdan kendimce ve yaşadığım 3-5 tecrübe ile değerlendirmekti...
ladaya gerçekten aşık(!)sanız hiç düşünmeyin alın.AMA! ''ucuz 0 km arazi arabası hem şehirde kullanırım hem de dağda''diyorsanız ''ucuza alayım kar edeyim,ekonıomi yapayım ''diyorsanız ''lada yolda bırakmaz''sanıyorsanız ''takarım lpg yi doldurur ucuza gezerim''sanıyorsanız ''ikinci el daha konforlu olan x modellerden alacağıma 0 km arazi aracına binerim'' diyorsanız.sakın kalkışmayın!!!.1972 model ford mustang mach1 e 30 bin dolar vermekle 0 km lada niva almak aynı çılgınlık bence
AŞK(!)INIZ MANTIĞINIZIN ÖNÜNE GEÇİYORSA LADA ALIN..diğer türlü pek mantığa dayanır yanı yok lada niva almanın.:smiley: şu anda 2004 grand vitaraya biniyorum 1 yıl oldu ve niva nın üzerine çok bişey koymadım vitara almak için.daha az servis parası daha az yakıt parası ödüyorum konfordan çok memnunum ve eminim yükseltilip doğru lastik takılınca nivayla yaptıklarımı bununla da yapabilicem...ama yine de LADA'MI ÖZLÜYORUM..saygılar

Ya Allah aşkına tartıştınız araba Lada Niva. Bir kaç yaşında olur da ucuza alırsınız da anlarım. Sahibinden.com a girin 23.500 fiyat aralığını seçin arazi taşıtlarına bir bakın öyle karar verin niva almaya bence. Bir kaç araçla konvoy yapıp gezmeye çıktığınız zaman tek teselliniz ben bunu sıfır aldım olur.

diablo2barbar' Alıntı:
Ya Allah aşkına tartıştınız araba Lada Niva. Bir kaç yaşında olur da ucuza alırsınız da anlarım. Sahibinden.com a girin 23.500 fiyat aralığını seçin arazi taşıtlarına bir bakın öyle karar verin niva almaya bence. Bir kaç araçla konvoy yapıp gezmeye çıktığınız zaman tek teselliniz ben bunu sıfır aldım olur.
Nivayı sadece elindeki imkanlar ona yettiği için söylene söylene kullanan, fırsat bulduğu anda başka araca geçip arkasından söylenenler olduğu kadar, sadece karakterini sevdiği için kullanan, çıkardığı sorunları tanıyan, ve bunları çözmeyi / kabul etmeyi seven, 2-3 tane eski modelini değiştirdikten sonra artık 0 niva alıp tam arazi modifiyesiyle kullanan insanlar da var. Siz eski ama yapılı araçlarla, fabrika çıkışı belki OK144 takılmış standart nivayı karşılaştrıyorsunuz şu an. Standart hali de yetenekli, cesaret edip diğer arazi araçlarına yapılan arazi modifiyelerini nivaya da yaptığınız zaman hiçbir (yapılı/yapısız) konvoyda ben bunu sıfır aldım diye bir teselliye ihtiyacınız kalmıyor. Evet niva her zaman konforsuz, motoru zayıf, ve kenarda köşede kendiniz çözmeniz gereken problemleri olacak (gerek bir panelin tıkırdamasını nasıl geçireceğiniz olsun gerek bu aralar nedense çok yakıyor sebebini buldurmanız olsun) , çevirebileceği maksimum lastiğin bir sınırı, monokok gövdenin dezavantajları olacak, değiştireceğiniz parçanın üzerinde distribütörün logosu olsa bile çin malı parça mı diye düşünüp araştırmanız, genelde piyasada çin malı olmayan parçaları kovalamanız gerekecek, ama yine de aracın kişiliğini seven seviyor.

yeni araç da olsa diğer mekanik konular biraz şans meselesi, çok kaliteli değil üretimi; ama ben yakıta şaşırdım. 170bine dayanmış 2001 model nivada 11 litre lpg yakıyorum şu an 100 kilometrede karma kullanımda, 20 kuruş ediyor. duyduğum diğer kişiler de hep 10-13 litre arasında yakıyorlar. yeni bir araçta daha az beklerim. son 50 bin kilometredir bende araç, sadece bir dönem bir kaç ay boyunca 330 bin gördüm yakıtta (ki gaz ucuzdu o dönem), onda da en sonunda ortaya çıkan ön frenlerin birinin çok hafif sıkılı kaldığıydı pistonların toz korumaları yırtıldığından. belki yakıttaki sorununuz takılan markayla, takan firmanın işçiliğiyle ilişkiliydi.

[attachment=1]
diablo2barbar' Alıntı:

Benim aracım bu. Ön ar diff kilit yükseltme silverstone lastik ayna mahrutiler vs vs
Hepsiyle de yürüyorum. Ayrıca her yerde gitmesinden de büyük haz alıyorum.

IMAG0060

Şu anda çok iddalı konuşacağım ama Donanım olarak TÜRKİYE de tektir.

Güzel araç ama bu hale gelmesi için baya bir harcama yapmışsınızdır. Atıyorum 10 bin tl.
25 binede aracı aldınız. 35 bin liraya nivaya binilirmi onu soruyorum?
35 bine çok yuksek konforda çok yuksek arazi kapasitesinde bildiğim dünya kadar araç var.
İkinci el ucuz yollu bir niva alıp harcanırsa anlarım.

Mantıklı ustalar ile çalışıp, birazda işten anlarsanız, araç size çok kelepir gelir. Aracım orjinal 27000 km de 2005 model. Araç dahil bana maliyeti 22.000 tl.
22.000 tl ye yani bir racing motor fiyatına 4x4 zevkine varıyorsunuz. Öncelikle parçaları çok ucuz. Hiç bir zaman yolda kalmadı. Aksın biri koptuğu zaman bile 3 tekerlek olarak eve döndü. Bu donanımları bir başka marka araçta yapmış olsaydım. X2 katı para harcamam gerekirdi. Burada maksat doğadan zevk almak, eve dönünce de rahat uyumak.

Bu tabi zevk meselesi. Ben bu aracı satsam 2011 modeli alıp, yine bu duruma getiririm. Uzun soluklu gezilerde klima olmaması bir dez avantaj ama, Zaten yazın uzun soluklu gezilere gidilecek bile olsa, binek arabalar da gidebiliyor.

hakanbusa' Alıntı:
Bu tabi zevk meselesi. Ben bu aracı satsam 2011 modeli alıp, yine bu duruma getiririm. Uzun soluklu gezilerde klima olmaması bir dez avantaj ama, Zaten yazın uzun soluklu gezilere gidilecek bile olsa, binek arabalar da gidebiliyor.
''ZEVK MESELESİ'' işte durumun özeti bu ben de bunu anlatmaya çalışmıştım..zevkiniz buysa 0 km lada da alınır 1970 model dodge kamyon da...

darmunyan' Alıntı:
2 yıl önce ben de aynı şeyleri düşündüm düşündüm düşündüm.kimseye de sormadım gaza geldim 2008 in ağustos ayında 2009 model 0 km niva aldım..çok sevdim gürültüsünü görmezden geldim.çok sevdim konforsuzluğunu görmezden geldim.çok sevdim kmde 30 kuruş lpg yakışını görmezden geldim...yükselttim çamurlukları kestirdim üste sepet taktırdım bagaj sorununu çözdüm,sis farları insa turbo lastikler derken hala profil fotoğrafımda duran haline getirdim.%80 şehir içi kullandım fırsat buldukça da dağa taşa çıktım çok eğlendim o kesin,kimsenin gidemediği karlı yerlere gittim bomboş yaylaları kışın karlı gördüm mükemmel zaman geçirdim BİR YIL sürdü......AMA.....demişlerdi ki LADA taş gibidir,arıza çıkarmaz çıkarsa da şahin doğan parçası uyar.olmadı..10 bin kilometre olmadan baskı balata bitti,motor yağ kaçırıyo dediler,lpg de 2000 motor benzinli motorun yakmadığı yakıtları yaktım.uzun yola gittim gürültü ve titreşimden 3 gün kendime gelemedim:smiley: servisi ucuz dediler daha 0 km olmasına rağmen 400 den aşağı servis parası vermedim..11 ayda 25000 km yaptım yine de satmaya hiç ama hiç niyetim yokken değerli bi abimiz araca hayran kalıp hiç de etmeyeceği bir parayı verdi ve aldı.sattığım rakam 19.000tl.
NİVAdan şikayetçi değilim aldığıma pişman hiç değilim,sattığıma pişman olduğum anlar sayısız.yani amacım lada yı kötülemek hiç değil ..ben hala aşığım nivaya.
amacım sadece niva yı gerçekçi bir açıdan kendimce ve yaşadığım 3-5 tecrübe ile değerlendirmekti...
ladaya gerçekten aşık(!)sanız hiç düşünmeyin alın.AMA! ''ucuz 0 km arazi arabası hem şehirde kullanırım hem de dağda''diyorsanız ''ucuza alayım kar edeyim,ekonıomi yapayım ''diyorsanız ''lada yolda bırakmaz''sanıyorsanız ''takarım lpg yi doldurur ucuza gezerim''sanıyorsanız ''ikinci el daha konforlu olan x modellerden alacağıma 0 km arazi aracına binerim'' diyorsanız.sakın kalkışmayın!!!.1972 model ford mustang mach1 e 30 bin dolar vermekle 0 km lada niva almak aynı çılgınlık bence
AŞK(!)INIZ MANTIĞINIZIN ÖNÜNE GEÇİYORSA LADA ALIN..diğer türlü pek mantığa dayanır yanı yok lada niva almanın.:smiley: şu anda 2004 grand vitaraya biniyorum 1 yıl oldu ve niva nın üzerine çok bişey koymadım vitara almak için.daha az servis parası daha az yakıt parası ödüyorum konfordan çok memnunum ve eminim yükseltilip doğru lastik takılınca nivayla yaptıklarımı bununla da yapabilicem...ama yine de LADA'MI ÖZLÜYORUM..saygılar

Eski bir niva sahibi olarak yukarıda yazılanların eksik ya da abartı olmadığını biliyor ve onaylıyorum. Ama tabi ki bu nivanın iyi ya da kötü olarak değerlendirilmesine yol açmamalı diye de düşünüyorum. Ennihayetinde olay zevk meselesidir. Bu söz tüm tartışmaları bitirir.

Saygılar

yasarergun' Alıntı:
Eski bir niva sahibi olarak yukarıda yazılanların eksik ya da abartı olmadığını biliyor ve onaylıyorum. Ama tabi ki bu nivanın iyi ya da kötü olarak değerlendirilmesine yol açmamalı diye de düşünüyorum. Ennihayetinde olay zevk meselesidir. Bu söz tüm tartışmaları bitirir.

Saygılar
Yaşarbey size katılıyorum.Şu an kullandığım benim 4. nivam ve bunu da satıp 2007 ve üstü bir niva almayı düşünüyorum.İlk niva aracımı aldığımda çevremden bazı arkadaşlar son kapısı olacağımı dertli olacağımı ve satarsam birdaha niva almayacağımı söylemişlerdi.Ben 1996,1999,2000 ve şu anki 2005 aracım dahil hepsini severek kullandım ve inşallah bundan sonrada kullanmaya devam edeceğim.Ben niva yı kullanmayı seviyorum :smiley:

bigalı' Alıntı:
Yaşarbey size katılıyorum.Şu an kullandığım benim 4. nivam ve bunu da satıp 2007 ve üstü bir niva almayı düşünüyorum.İlk niva aracımı aldığımda çevremden bazı arkadaşlar son kapısı olacağımı dertli olacağımı ve satarsam birdaha niva almayacağımı söylemişlerdi.Ben 1996,1999,2000 ve şu anki 2005 aracım dahil hepsini severek kullandım ve inşallah bundan sonrada kullanmaya devam edeceğim.Ben niva yı kullanmayı seviyorum :smiley:

Belki de daha bakımlı ve az yorulmuş bir niva almış olsaydım şu an hala o nivaya biniyor olacaktım ama kısmet suzukiye biniyorum. Bu suzukiyi alırken de kime sorduysam son sahibi olursun dediler ama ben son sahibi olmaya razıyım. Yalnız geçen birisi otoparkta benim 2 sene önce satın aldığım fiyatın %35 fazlasını verdi ben yine de vermedim :D hani diyorlar ya zevk meselesi :D :D zaten başka bir şeyle açıklamak da mümkün değil......

aşagıda linki verdiğim adreste lada 4*4 ile ilgili cok güzel bilgiler mevcut incelerseniz memnun kalabileceğinizi düşünüyorum

http://hobby.artuz.com/Artuz/LeventDeniz/Levent/Ilgialanlari/offroad/lada.asp

bigalı' Alıntı:
neden bukadar çok araç değiştirdiniz merak ettim
1998 2000 yılları arasında bende av merakımdan dolyı bir niva aldım ve kullandım ama 2 gün avda 5 gün tamirde

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR