Sıfır Km Lada Niva! Ne Dersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,076

Etiketler
Ynt: Sıfır Km Lada Niva! Ne Dersiniz?

bigalı' Alıntı:
Hep bir üst model araç için.Şu anki düşüncemde o 2007 üzeri h direksiyonlu bir lada

Tecrübeli Lada'cıların çoğu neden ellerindeki Niva'ları 2007 model üzeri araçlar ile değiştirmeyi istiyorlar? Özel bir nedeni var mı? (motorda bir yenilik, vb gibi) Niva ilanlarında çoğu kez şu ibareye rastlıyorum "aracı satmamdaki amac 2007 ve üzeri model almaktır.."

Tecrübeli Lada'cıların çoğu neden ellerindeki Niva'ları 2007 model üzeri araçlar ile değiştirmeyi istiyorlar? Özel bir nedeni var mı? (motorda bir yenilik, vb gibi) Niva ilanlarında çoğu kez şu ibareye rastlıyorum "aracı satmamdaki amac 2007 ve üzeri model almaktır.."

Tecrübeli toyotacılar neden 95 model araçlarını satmıyorsa onunla paralel bir sebepten olsa gerek.

oktaybaba' Alıntı:

Sebep sadece aracı yenilemek 2005 model nivayla 2011 niva arasında cok bariz farklar yoktur lakin yeni yeni dir tecrübeli nivacılar bu aracları yeni alırlar üç beş sene kulalanırlar sorunsuz bir şekilde kullanırlar birde üst modellerde hidrolik direksiyon secenegi vardır niva için HD direksiyon büyük ayrıcalıktır

reis28' Alıntı:
Sebep sadece aracı yenilemek 2005 model nivayla 2011 niva arasında cok bariz farklar yoktur lakin yeni yeni dir tecrübeli nivacılar bu aracları yeni alırlar üç beş sene kulalanırlar sorunsuz bir şekilde kullanırlar birde üst modellerde hidrolik direksiyon secenegi vardır niva için HD direksiyon büyük ayrıcalıktır
Evet aynen reis ustamın dediği gibi.Mesela ben eşim de bu aracı arada kullandığı için h.direksiyonlu bir niva almayı düşünüyorum.

TEKNİK ÖZELLİKLER - LADA 4X4 1.7İ

MOTOR

Tip : Düz yerleştirilmiş, 4 zamanlı, elektronik ateşlemeli, MPFI SOHC 8V, çok noktadan enjeksiyonlu benzinli motor
Silindir hacmi (cc) : 1690 / Sıralı 4 silindir
Maksimum tork (Nm/devir) : 128.3 / 3000
Ateşleme Sistemi : DIS Elektronik kontrollü direkt ateşleme
Yakıt sistemi : MPFI Elektronik çok noktadan enjeksiyon
Emisyon Standardı : Euro IV

PERFORMANS
Maksimum hız (kph) : 137km/saat 4.viteste

GENEL ÖZELLİKLER

• Sürekli 4 çeker

• Hidrolik Direksiyon

• Radyo cd MP3 çalar ( Uzaktan kumandalı,Anten ve 2 adet hoparlör )

• İki pozisyonlu ve kilitli diferansiyelli transfer kutusu

• İçerden açılabilir bagaj kapağı

• Yükseklik ayarlı farlar ( Hidrolik )

• Geçikmeli sönen tavan lambası

• Ön koltuk kafalıkları

• Renkli ön,arka ve yan camlar

• Rezistanslı arka cam

• Katalizör

• Katlanabilir arka koltuk

• Viraj denge çubuğu

• Gergi kontrollü ön ve arka emniyet kemerleri ( 4 adet 2 ön 2 arka )

• Amortisörlü bagaj kapağı

• 3.Stop lambası ( Arka camda )

• Paspas ( Lastik kauçuk karışımlı )

• Dış dikiz aynaları ( Mekanik ayarlı,katlanabilir )

• İç dikiz aynası ( Gece,gündüz konumlu )

• Kalorifer sistemi

• Dokuma kumaş koltuk döşemeleri

• Jant kapağı

• 2 yıl veya 60.000 km garanti süresi ( Hangisi önce dolarsa )

Bende şuan 2005 niva var 2 yıl önce aldım, sıfır almadığıma pişmanım. Bir sürü sebep sayabilirim.

alpino' Alıntı:
zannedersem niva aldıgınıza pişman değilsiniz. ::smiley:
Tek araç olarak kullanıyorum aldığıma pişman değilim. Ama keşke sıfır alsaydım. Aldığınız arac 2005 model olsada temiz diye alıyorsunuz ama 1 yıl sonra bir sürü masrafı çıkıyor. Değişmeyi düşünüyorum ama bana göre nivanın yerine alabilecek bir araç yok. ikinci bir araç almaya niyetim var.

Tek araç olarak kullanıyorum aldığıma pişman değilim. Ama keşke sıfır alsaydım. Aldığınız arac 2005 model olsada temiz diye alıyorsunuz ama 1 yıl sonra bir sürü masrafı çıkıyor. Değişmeyi düşünüyorum ama bana göre nivanın yerine alabilecek bir araç yok. ikinci bir araç almaya niyetim var.

Nasıl 2005 model araç o öyle 1 yıl sonra birsürü masraf çıkarıyor. Onun yerine 85 model toyata alın daha az masraf çıkarır.

29 milyarlık Dacia Duster dan sonra Lada Nivalarında sıfırı 20-21 milyara iner heralde..

Arazi özelliklerine önem verenler için Niva, Asfaltta uzun yol isteyenler için Duster ;)

Karadeniz Otoyolu' Alıntı:
29 milyarlık Dacia Duster dan sonra Lada Nivalarında sıfırı 20-21 milyara iner heralde..

Arazi özelliklerine önem verenler için Niva, Asfaltta uzun yol isteyenler için Duster ;)
29000'lik duster 4x2
4x4 duster 36000 den başlıyor.
Nivayla girdiğin yerede dusterle giremezsin.

ladalar arazide başarılı sevdiğim bir araçtır ama geliştirme hiç yok ruslarda.lpgli olarak sıfır km satın alınabiliyor 1.250 tl karşılığı.
ayrıntılar: http://www.celikmotor.com/lada/#/Modeller/Lada%204x4
fiyat listesi : http://www.celikmotor.com/lada/#/Fiyatlar

ama dediğim gibi hep aynı lada tıpkı diğer rus araçları gibi.Çift kapı falan yapsalar bence satışı artar ve hilux gibi pick-up 4x4 modelini falan da üretebilirler.
alttaki resimde rusların araç geliştirmede ne kadar hızlı oldukları açıkça gözüküyor ;D

158973 internet  57

olasiliksiz' Alıntı:
Nasıl 2005 model araç o öyle 1 yıl sonra birsürü masraf çıkarıyor. Onun yerine 85 model toyata alın daha az masraf çıkarır.

85 model Toyota ile bizlerin(Nivacıların) girdiği hard parkurlara girseniz. Toyotanız'ı oraya gömersiniz. 1. si kg farkı. 2.si ebat farkı. 3. Parça fiyatı farkı. 4. Parça bulunabilirliği farkı. Deseniz ki ben yaylalara gidiyorum ve kamp yapmayı seviyorum, o zaman, Toyota biçilmiş kaftan. Dediğiniz gibi sorunda çıkamaz, parçada sağlam kalır. Ama sizin gittiğiniz yaylalarada Ford transit de gidiyor.

hakanbusa' Alıntı:
85 model Toyota ile bizlerin(Nivacıların) girdiği hard parkurlara girseniz. Toyotanız'ı oraya gömersiniz. 1. si kg farkı. 2.si ebat farkı. 3. Parça fiyatı farkı. 4. Parça bulunabilirliği farkı. Deseniz ki ben yaylalara gidiyorum ve kamp yapmayı seviyorum, o zaman, Toyota biçilmiş kaftan. Dediğiniz gibi sorunda çıkamaz, parçada sağlam kalır. Ama sizin gittiğiniz yaylalarada Ford transit de gidiyor.

Yaşamadan konuşmamak lazim derim. Ebat ve kilo farkini kabul ediyorum.Ama kalma asla biliyomusunuz bilmiyorum ama o begenmedigiz 95 toyotada standart 3 adet kilit var. aks kirmaz saft kesmez atladi zipladi orasi burasi yamulmaz.
Ha bana deyinki ben sizin araçlarininiz fiyatlarina 2 lada alirim eyvallah haklisiniz ne yazikki araçlar gereksiz pagli ama kampa giderken nerdeyse evin yarisini koyabilecegim içinde yatabilecegim. oyun alanina 130/140 gidip sag salim batmadan çikip gelebilecegim bir araçin biraz farki olmali

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR