T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALP_ER_TUNGA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 421
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,928
Ynt: T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

Ben her seyahatimi sizin yaptığınız gibi başlamayı planlamışımdır ama bir gün bile uygulayamadım :smiley: İş çıkışı bas ... erken kalk falan filan ... :smiley:

Etiketler

Aslında bu bizi korkutmuyor değil..Tam 21 günümüz var,1 gün fazla değil,bu sebepten programda oluşacak aksaklıklar dönüş yolunda bizi zorlayabilir.Biraz sıkıcı gibi görünse de keyfi esnekliğimizi minimumda tutacağımız bir yolculuk olacak.:smiley:

Trafik sigortamızı vize başvurusunda karavan ile çıkacağımız için yaptırdık. Bize maliyeti 203 TL.

Yeil Kart

benq' Alıntı:
Aslında bu bizi korkutmuyor değil..Tam 21 günümüz var,1 gün fazla değil,bu sebepten programda oluşacak aksaklıklar dönüş yolunda bizi zorlayabilir.Biraz sıkıcı gibi görünse de keyfi esnekliğimizi minimumda tutacağımız bir yolculuk olacak.:smiley:

Bence aksaklıkları fazlaca düşünmeyin .21 günde gayet iyi bir süre zaten tatilin ilk bir iki gününden sonra korku ve endişeleriniz azalacaktır .Planınızı da kolayca uygulayabildiğinize sizde şaşırırsınız .Plan değişikliği olsa bile dünyanın sonu olmaz .Bizlerde takipteyiz

Alper bey en iyi ürün ar-ge sonucu cıkan ürünlerdir sizin bu gezi icin yaptığınız da bir nevi ar-ge cok güzel bi düşünce plan plan plan aksadasa plan hadi hayırlısı takip,deyiz.. Tunay & Tugay Demiral

Takip eden,destek veren herkese gönülden teşekkürler,

Plana devam..

Bükreş'ten sonra 170 km sürerek Karpat Dağları ile çevrilmiş olan ve kayak merkezleriyle ünlü Braşov'a geliyoruz.(Öğle saatlerinde)Bükreş'in yakınlarında zorda kalırsak veya güvenli hissetmezsek değerlendirebileceğimiz bir kamp alanı (http://www.casaalba.ro/subdomains/ro/ro_camping.php) bulmuştuk ancak Braşov'da kamping alanı yok!!Ya da biz bulamıyoruz.O nedenle muhtemelen bir otoparka çekip,şehri yürüyerek gezeceğiz.
Braşov'da görülecekler listesinin ilk sırasında Old Town,Black Church ve merkeze 30 km uzaklıktaki Bran Kalesi'nde Kont Drakula'nın ihtişamlı şatosu yer alıyor.(ihtişamlı ve birazcık ürkütücü ama neyse ki burası Kont Drakula'nın gerçek şatosu değilmiş,gerçek şatonun çok daha tepelerde olduğu,buraya da ulaşmanın pek mümkün olmadığı söyleniyor)
Yöresel yemekler için 'Sergiana' restaurant öneriliyor.(http://www.gezenbilir.com/index.php?action=unreadreplies)
Braşov'un turistler için güvenli bir yer olduğu da ayrıca belirtiliyor.

Planlarımızın geliştirilmeye açık olduğunu belirtir,bu şehirlerle ilgili fikri,önerisi,tavsiyesi olan varsa değerli yorumlarını bekleriz:smiley:

Rota,planlama ve hazırlıklar tatlı bir telaş ve heyecan, umarım gezmiş,görmüş ve mutlu bir yorgunluklada
dönmeniz, tabiki bizlerle yaşanmış güzellikleri paylaşmanızı bekliyor olacağız.

Selamlar.

Alper güzel plan, yolunuz açık olsun.
2010'da yaptığımız gezinin notlarına kısa da olsa bir göz gezdirin derim:http://www.istanbul-atina-istanbul.com/?page_id=1379
Bu linkte de göreceğiniz üzere kendi sigortanızı ve çıkış harçlarınızı unutmayın. Kapıda vakit kaybettirebilir.
Uluslararası ehliyet için de maalesef 300 TL civarında bir maliyetin olacak.

Aklıma gelen hatırlatmalar:
1. LPG birçok yerde bulabilirsin ama her aksiliğe karşın benzin/dizel depon da dolu olsun.
2. Hırvatistan kıyılarının (İnsel'in dediği gibi) biraz daha tadını çıkartabilirsin gibime geliyor.
3. Bazı yerlerde (özellikle İtalya) karavanlara karşı hırsızların bayağı bir ilgisini duymuştum, dikkat.
4. Dönüş güzergahınızda görünen Selanik'te bir kamp alanı bulmakta zorlanabilirsiniz ama 80 km doğusundaki Asprovalta'da konaklayabilirsiniz (Bu konuda 'Rüzgar'ın gezi notlarını mutlaka okuyun derim)
5. Avrupa rotanız için; okuduğum en düzenli gezi yazı dizisini Ferhat abiler kaleme almıştı. Onu da okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yolunuz açık olsun.

Ebru Yetim' Alıntı:
Bence aksaklıkları fazlaca düşünmeyin .21 günde gayet iyi bir süre zaten tatilin ilk bir iki gününden sonra korku ve endişeleriniz azalacaktır .Planınızı da kolayca uygulayabildiğinize sizde şaşırırsınız .Plan değişikliği olsa bile dünyanın sonu olmaz .Bizlerde takipteyiz

Dürüst olmak gerekirse bu sene 2 alman aileyi araçlarındaki arıza nedeni ile misafir edip sorunlarının giderilmesi için çalıştık. Aracım ile ilgili olası oluşabilecek arızaları en basidi lastiğin patlaması :smiley: kolaylıkla giderebilmek için alt yapının halihazırda olmasını istiyorum.
Aksi taktide görüş ve düşüncelerinize katılıyorum endişe edilecek ve korkulacak birşey yok. ;)

chatlak' Alıntı:
Alper güzel plan, yolunuz açık olsun.
2010'da yaptığımız gezinin notlarına kısa da olsa bir göz gezdirin derim:http://www.istanbul-atina-istanbul.com/?page_id=1379
Bu linkte de göreceğiniz üzere kendi sigortanızı ve çıkış harçlarınızı unutmayın. Kapıda vakit kaybettirebilir.
Uluslararası ehliyet için de maalesef 300 TL civarında bir maliyetin olacak.

Aklıma gelen hatırlatmalar:
1. LPG birçok yerde bulabilirsin ama her aksiliğe karşın benzin/dizel depon da dolu olsun.
2. Hırvatistan kıyılarının (İnsel'in dediği gibi) biraz daha tadını çıkartabilirsin gibime geliyor.
3. Bazı yerlerde (özellikle İtalya) karavanlara karşı hırsızların bayağı bir ilgisini duymuştum, dikkat.
4. Dönüş güzergahınızda görünen Selanik'te bir kamp alanı bulmakta zorlanabilirsiniz ama 80 km doğusundaki Asprovalta'da konaklayabilirsiniz (Bu konuda 'Rüzgar'ın gezi notlarını mutlaka okuyun derim)
5. Avrupa rotanız için; okuduğum en düzenli gezi yazı dizisini Ferhat abiler kaleme almıştı. Onu da okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yolunuz açık olsun.

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Daha önce web sitenizi incelemiştim, tabi benzer gezi yapacağım aklıma gelmediği için bazı detayları gözden kaçırmışım. Sigortamız ok, çıkış harcı ve uluslararası ehliyeti eşimin vizesi netleştikten sonra Ankara'da yola çıkmadan çözmeyi planlıyorum.

Rota konusunda Bengi Hırvatistan konusunda benzer fikirlerini söylemişti. Sanırım Hırvatistan kıyılarına Yunanistan dan daha fazla zaman ayırması gerekiyor.

Gitmedik ama burdan takip ettiğimiz kadar hırvatistan olayı bizede mantıklı geldi hadi merakla 10 08 bekliyoruz..

Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim. Herşey gönlünüzce olsun. Maalesef bu konuda herhangi bir tecrübem olmadığı için herhangi bir öneride bulunamıyorum. Artık bizler ilerde sizin tecrübelerinizden faydalanacağız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri