Unimog 411 Projesi ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tamertalas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 107
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,236

tamertalas

Kamp I
Bu projenin başlangıcı yaklaşık 1,5 yıl önceye dayanıyor. Çalıştığım şirketin böyle bir aracı alarak restore etme (Unimog'un Türkiye distribütörüyüz :smiley:) isteği vardı. Aracı buldular, aldılar ve getirip önümüze koydular....Aracı ilk gördüğümde içimi bir heyecan kapladı ve aracı hemen atölyeye alıp incelemeye başladık.
IMG 20140702 105557
IMG 20140702 111420
IMG 20140702 111431
IMG 20140702 111455
Ekli dosyayı görüntüle 2947 Ekli dosyayı görüntüle 2947

IMG 20140702 111443

Son düzenleme:

Etiketler

Aracın üstünü kapatmak için bayağı çalışmışlar, bu da inanılmaz ağır ve gereksiz bir yapıydı ilk iş onu sökerek aracın sırtından büyük bir yük aldık :smiley: Yalnız yapan ustayı tebrik etmek lazım... Aracın genel durumu aslında modeline göre iyi sayılır. Ciddi yapısal bir hasar yok , tüm mekanik aksamı çalışıyor ve çok fazla kurcalanmamış ...

IMG 20150210 113353

İşlemler yavaş yavaş ilerlerken bir yandan da gerekli olacak parça listelerini yapmaya başladım. Almanya'dan sipariş edip aldığımız orijinal parça kataloğunu kullanarak yaklaşık 2 haftada tüm parçaların orijinal numaralarını tespit ettim ve konuyu sipariş haline getirdim. Daimler AG den konu hakkında bir destek bulamayacağımızı anlatınca Almanya'daki diğer alternatif parça tedarikçilerini araştırmaya başladım. Öne çıkan firma MOGPART (www.mogpart.de ) oldu ve şirket yetkilisi Andreas Schnetzer ile temasa geçtim. Adam Unimog'u yalamış yutmuş müthiş bir herif :smiley: Zaten Unimog Gagenau fabrikadan emekli ve bizim firmayı iyi tanıyor. Fazla uzatmayayım onun firmasının parça kataloğundan çalışmaya başladım ve listeyi tamamladım. Parça fiyatları çok pahalı değil desem inanır mısınız bilmem.... MogPart ta bulamadığım bazı parçaları (direksiyon kutusu (yenilenmiş 2. el ) arka kasa ve karoseri ile ilgili bir kaç parça) MogWorld diye diğer bir firmadan sipariş ettim. Laf aramızda bu firma Mog partın eline su dökemez ama yapacak bir şey yok :smiley:

Almanya da bulamadığım bir kaç parça oldu bunlardan en can alıcıları ön tampon, farlar, ek su deposu ve şinorkelin şapkası oldu.... (ilerilerde okuduğunuzda çok güleceksiniz daha neler nelerrr unutulmuş siparişte haberimiz yok tabi :smiley: )

Son düzenleme:

Müthiş bir proje.

Devamını sabısızlıkla bekliyoruz.

Araç hakında biraz daha bilgi verirseniz sevinirim.

(Kaç model kaça alındı kim kullanmış)

Araç ruhsatta 1952 model yazıyor, biz Kastamonu'dan aldık. İşin doğrusunu sorarsanız aracın geçmişi hakkında detaylı bir bilgiye sahip değiliz..

Bu arada kaldığım yerden biraz daha devam edeyim ...

Uzun uğraşlar ve gümrük mevzuatlarından sonra malın en büyük bölümünü oluşturan ilk parti elimize ulaştı ..

IMG 20150324 144039

Gümrük muayenesi yapan abi maket bıçağıyla koltuğumuzu güzelce ameliyat edip içini muayene etmiş... (Çıldırmamak elde değil :( )

IMG 20150324 144153

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR