Vitara 2.0 V6 Ateşleme Bobini

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akcanon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,185

akcanon

Yeni Üye
Aracımızın ateşleme bobininden 1 tanesi arızalı.Modeli 1997 otomatik vites 2.0 v6 16v . Kocaeli civarında nereden temin edebiliriz veya internetten bulabilir miyiz ? Fiyatları nasıldır

Etiketler
Ynt: Vitara 2.0 V6 Ateşleme Bobini

biraz geç cevap oldu :smiley: parçayı bostancı sanayide bulduk ve sorun düzeldi :smiley:

7713 okunma ve verilen cevap konuyu açan arkadaştan :D ilginç değilmi sizcede.sanırım eskisi gibi yardımlaşılmıyor artık ve ilgilenen olmamış maalesef.bende aracımı bu sebepten sattım kullanmadığım ve bobin denen parçasının tanesi 200 küsur tl olunca altısını değiştirmek yerine kullanmamak daha cazip geldi nasıl olsa diğer aracım fazlasıyla işimi görüyordu...

evet o kadar okunmaya 0 cevap benim de garibime gitti :smiley:

6 bobini de değiştirmeniz mi gerekiyordu ? bizde 1 tanesini değiştirdik titremesi gitti aracın 1 tanesi de yarı bozuk gibi bişey ..onuda değişiriz bi ara

7713 okunma ve verilen cevap konuyu açan arkadaştan :D

Nerden bilyorsunuz belki google bu mesaji çok ilginç bulup 7710 defa indekslemiştir... :D Okuyan herkes insan değil yani.
Şaka bir yana o parça pek sık arıza yapan birşeye benzemiyor, kimsenin başına gelmemiştir daha önce belki.. bu araçların sitedeki kullanıcılarının sayısı da son zamanlarda azaldı. Eski suzukiciler yeni modelleri pek sevmedi, zaten fiyatlar da aldı başını yürüdü, keyifler kaçtı yani, yardımseverlikle ilgisi yok.

okuyanların yüzde onu üye olsun bu yüzde onun içinde yine yüzde on suzuki kullanmış olsun yada daha önceden sahibi olsun bu yüzde onun içinde yine yüzde on cevap verse en az yedi kişi konuya yorum yapması gerekmezmiydi sizce :D neyse siz haklısınız diyeyim bari

sebebi nedir tartışılabilir ama eski günlerin geride kaldığı belli.

Vitara 2.0 V6 Ateşleme Bobini kolayca yanıp kavrulmaz..

bozuk diye tespit ettiğiniz ile bir adet de saglamı sökün masaya yatırın fişin gectiği uçları ölçün ohm metre ile..

her ikiside aynı degeri verecektir %99............ ;)

bozuk dediğinizin bujiye ateşlemeyi iletememe sorunu vardır.. ;)

kauçuk pipoyu sökün her iki ucunda..da.. tükenmez kalem içindekine benziyen yayları vardır..

o yayları pastan balata spreyi,wd 40 vs ile temizleyin..800-1000-1200 no gibim cok ince bir de zımpara ile uclarını gıdıklayın..

yayların boyunu garga burun ile yarım santimi gecmiyecek kadan da uzatın..

şiir gibim çalışır.. :mad:

yan sanayii olarak alıp da 1-2 tane degişim hatalı olur ohm farkı dengesiz calışmaya perpormans düşüklüğü,fazla yakmaca vs ..

degişiçekseniz hepsini degişin derim cok parası olan servisten orj alsın hatta.. ;D

motor yıkatan..dereden denizden gecen vs..hariç..o bobin yanmaz..tutuşmaz..didim.. :smiley:

sakyuz' Alıntı:
sebebi nedir tartışılabilir ama eski günlerin geride kaldığı belli.

bu forum en eskisi bu konularda buradan gelip gecmiyen yok gibidir..

ana okulu,ilkokul,lise ,ünvst ,hesabı..

aracına 4 lastik takan offroytçu olup hemen bi offroytçu foruma üye olup orda takılıyor..burayı anaokulu gibim görüp kaliteyi düşürmemek adına buralara yazıp çizmiyorlar..

vede bizleri piknikçi diyem hor görüp bizlere yükseklerden bakmak la yetiniyorlar.. :smiley:

vede bizleri piknikçi diyem hor görüp bizlere yükseklerden bakmak la yetiniyorlar.. :smiley:

Ben piknikçileri severim, ama arabaya 15 cm yükseltme takıp kışın ortasında yazlık lastiklerle viraja girenleri pek sevmiyorum (pardon offroydçu adam MT takar ne yazlık lastiği..). Sanki bunlar yetmezmiş gibi üstüne bi de iki tek atanlar vardı bi dönem. Düşüdüm de yükselen döviz kurunun keyifleri kaçırıp milletin aklını başına getirmesi bir bakıma iyi oldu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR