Wj Hakkında..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tlazibere Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,989

tlazibere

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır yazılarınızı takip ediyorum ve sonunda üye olmaya karar verdim.
4 ayı aşkın süredir araç almak için araştırma yapıyorum fakat henüz karar verebilmiş değilim.Kafamda 3 4 araç var bunlar;
Mercedes 96 model S320, Bmw 2001 model 530 veya 99 model 528 bir de bunların dışında 2002 2003 model 2.7 WJ.. Bu saydığım araçları kullananlar oldu mu olduysa WJ ye göre artıları eksileri nelerdir.Fikirlerinizi düşüncelerinizi çok merak ediyorum.
Saygılarımla..

Etiketler
e39 kasa BMW muhteşemdir. özellikle m52 motor 528 çok iyi bir araba. ama temizi artık bulunurmu bilmiyorum. e39 kasa hangi motor olursa olsun bence BMW nin ürettiği hala en iyi executive class arabadır. En yenileri dahil. sessiz, güvenli çok iyi yol tutan bir araçtı. mercedes konusunda bir fikrim yok. S serisi illaki çok konforludur ama fazla detaylı olduğu için bakımı problem olabilir. 2.7 dizel WJ ise bambaşka bir kategoride olduğunda buradaki 3 model otomobilden daha konforsuz daha sert daha ağır kanlı daha zor duran ve daha güvensiz olacaktır. Kullanmasına alışınca ise büyük boy bir 4 çeker aracı her tür sedan araca tercih ederim. Şu anda olduğu gibi.

bende wv bora vardı sattım şimdi bu araçlardan birini bakıyorum ama henüz karar veremedim.biri hız biri 4 çekeri üstün araba..wj'ler çok problem çıkarır mı pekı yedek parçası falan bmw ye göre daha mı pahalıdır ?
e39 ile wj arasında çok kararsız kaldım..bindiğim arabadan keyif almak istiyorum en başta

WJ çok konforlu bir araçtır. ancak dizeli gürültülüdür. bu biraz tarz meselesi. ben yüksek araca alıştığım için ne zaman sedan bir araca binsem trafikten çekiniyorum.

s class diğerlerine nazaran heyecansız bir araba. lakin e39 ve wj kendine has keyifli iki seçenek. ikisi arasında karasız kaldıysan ikisi içinden bulabileceğin en temizini (fiyatı mantıklı olmak kaydıyla) al. temiz e39 bulursan onu al temiz wj bulursan onu al. ikiside keyif verir ikisininde keyfi tarzı farklı. m52b28 efsane bi makina fakat. m54b25 ve b30 bunlar m52 den daha yeni teknolojili. artık hangisinin temizini bulursan hepsi güzel. wj alırsanda benim şahsi fikrim v8 alman.

bende geçen sene e39 5,28 ile zj arasında kalmıstım. zj denk geldi onu aldım. aklımda hala e39 var. bitanede e39 alcam galiba takıntı oldu. ikisinden de vazgeçemiyorum.

S serisi, WJ sonrada vitara biraz kafa karışıklığı olduğunu gösteriyor bence. Vereceğiniz para karşılığında ne beklediğinize karar vermelisiniz. Vitara da kendi sınıfında iyidir kolay alınır kolay satılır vs ancak ne konforda ne de performansta diğer söylediklerinize denk.

Aslında kafam e39 ile wj arasında karışık.G Vitara sadece iyi araba ama wj gibi karakteristik bi duruşu yok bence..Bi insana hız mı daha çok haz verir yoksa büyük bi arabada gezmek mi ona emin olamıyorum.Artık alacağım arabanın bana keyif ve heyecan vermesini istiyorum.Kafam bu yüzden karışık biraz.

ikisininde hazzı farklı; benim şahsi fikrim olarak

e39 dan haz alabilmen için aracın içi dışı dip diri olcak, m paket olcak cila küpü şeklinde bi araba olcak

wj den haz alabilmen için en az 3,5-4inç yükseltme kiti mt lastik olcak. tabi her iki seçenektede arabaların mekanik vs sıkıntısı olmayacak. bide benim tavsiyem v8 olur eğer jeep alırsan.

asfalttan pek çıkmam, dağa bayıra girmem, çamurda çimende gezinmem, diyorsan , e39 sana daha çok huzur ve heyecan verir. jeeple asfaltta gezinmek biyerden sonra sıkıcı oluyor.

Merhaba arkadaşlar,
4 ayı aşkın süredir araç almak için araştırma yapıyorum fakat henüz karar verebilmiş değilim.Kafamda 3 4 araç var bunlar;
Mercedes 96 model S320, Bmw 2001 model 530 veya 99 model 528 bir de bunların dışında 2002 2003 model 2.7 WJ.. Bu saydığım araçları kullananlar oldu mu olduysa WJ ye göre artıları eksileri nelerdir.Fikirlerinizi düşüncelerinizi çok merak ediyorum.
Saygılarımla..

Wj hariç diğer iki arabayıda kullandım 4*4 olarak zj kullanıyorum öncelikle ben şunu söyleyim s320 ve 5.28i karşılaştırması daha doğru olur s320 tabiki mükemmel bi araç yanlız karşılaştırma yaptığımız zaman s320 nin tamamıyla kusursuz olması gerek neden dersen birçok parçasını hurdacılardan temin ediyorsun sıfır almaya kalkarsan ocağın söner gelelim kusursuzuna ev peşinatı isterler peki değermi çok şehir dışı yapıyorsan yoolların orensi olacaksan değer!!

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Merhaba arkadaşlar,
Saygılarımla..

Geleyim 5.28i ye bu araba sana istediğin herşeyi verir uzun yol şehir içi geç karşısına çay iç
O iri ve güçlü sana olgun havalı bi sürüş sunarken aynı zamanda haylazlıklar yapma imkanıda verir bunu mercoyla yapamazsın zevk alamazsın

s class diğerlerine nazaran heyecansız bir araba. lakin e39 ve wj kendine has keyifli iki seçenek. ikisi arasında karasız kaldıysan ikisi içinden bulabileceğin en temizini (fiyatı mantıklı olmak kaydıyla) al. temiz e39 bulursan onu al temiz wj bulursan onu al. ikiside keyif verir ikisininde keyfi tarzı farklı. m52b28 efsane bi makina fakat. m54b25 ve b30 bunlar m52 den daha yeni teknolojili. artık hangisinin temizini bulursan hepsi güzel. wj alırsanda benim şahsi fikrim v8 alman.

bende geçen sene e39 5,28 ile zj arasında kalmıstım. zj denk geldi onu aldım. aklımda hala e39 var. bitanede e39 alcam galiba takıntı oldu. ikisinden de vazgeçemiyorum.

Bende de aynı takıntı vardı o yüzden 5.28 i aldım başka bişey bu anlatılmaz her akşam arabadan indikten sonra oğlum deyip bi bakıyorum önden kaputu okşayıp öyle gidiyorum
Yanlız ev alıcam o yüzden birinden vazgeçmem gerek

Geleyim 5.28i ye bu araba sana istediğin herşeyi verir uzun yol şehir içi geç karşısına çay iç
O iri ve güçlü sana olgun havalı bi sürüş sunarken aynı zamanda haylazlıklar yapma imkanıda verir bunu mercoyla yapamazsın zevk alamazsın

Hocam fikirlerin için çok teşekkürler.Bugün baya bi araştırma yaptım yine..Sanırım benim için en uygunu e39 530i.
Wj'ler düz yolda bile salıncak gibi sallanıyırmuş.Yol tutuş kötü ve yakıt olarak da sanırım daha fazla.Hem alırsam da 2.7 alıcaktım ve V8 zevkini yaşayamayacaktım. Dolayısıyla baya bi soğudum diyebilirim.Bu arada Wj dışında 2002 Range Rover falan baktım.Onlar da baya sorunluymuş.Özellikle motor ve Süspansiyon konusunda baya bi masraf açar diyorlar.
Sonuç olarak hem asfaltta konforlu hem de arazide iyi bir arabam olsun diye düşünüyorsanız cebinizde en az 100 150 bin tl olması şart :smiley: Onun dışında alacağınız eski bir araba her an arıza çıkartabilir.Veya asfalttan feragat edip biraz daha arazide iyi ve temiz bir kullanım için 2004 sonrası GC olabilir.

Hocam fikirlerin için çok teşekkürler.Bugün baya bi araştırma yaptım yine..Sanırım benim için en uygunu e39 530i.
Wj'ler düz yolda bile salıncak gibi sallanıyırmuş.Yol tutuş kötü ve yakıt olarak da sanırım daha fazla.Hem alırsam da 2.7 alıcaktım ve V8 zevkini yaşayamayacaktım. Dolayısıyla baya bi soğudum diyebilirim.Bu arada Wj dışında 2002 Range Rover falan baktım.Onlar da baya sorunluymuş.Özellikle motor ve Süspansiyon konusunda baya bi masraf açar diyorlar.
Sonuç olarak hem asfaltta konforlu hem de arazide iyi bir arabam olsun diye düşünüyorsanız cebinizde en az 100 150 bin tl olması şart :smiley: Onun dışında alacağınız eski bir araba her an arıza çıkartabilir.Veya asfalttan feragat edip biraz daha arazide iyi ve temiz bir kullanım için 2004 sonrası GC olabilir.

O kadar paraya gerek yok hocam aceleyede gerek yok bak ben aynı hatayı daha evvel yaptım tabiki imkanlarım bu yöndeydi hiç araban yokken arazi aracı almak çok mantıksızmış tecrübe ettim çünkü yoruyor insan birz yere yakın olmak istiyor hız istiyor..al bi e39 28 yada 30 sonra imkan doğarsa wj ciler kızmasın ama wj çok gereksiz bi araba alıcaksan zj alırsın uygun bulursun biriyle hayatını diğeriyle keyfini sürersin bilmiyorum gelir durumun nedir ama gc falan araziye sokulmaz (dağ taş)..
Benim hem zj hemde 5.28 i var şuan ama ev alıcam o yüzden birinden vazgeçmek durumundayım av,doğa ve fiyatı nedeniyle üç harfliyi gösteriyor ibre

Ben ev aldım şimdi kredi ödüyorum o yüzden fazla açılamıyorum fiyat konusunda..35 civarı bi fiyat belirledim ve o fiyat çevresinde araç bakıyorum. Wj'yi ben hem asfaltta hem de arada dağda bayırda kullanırım diye düşünmüştüm ama sanırım ne tam asfalt arabası ne de tam off road..Tam ikisinin ortası gibi bir şey.. Mesela dağa bayıra vursan Zj gibi değil asfalta vursan Range gibi deil. Fakat e39 asfaltta tam bi canavar..En azından bi konuda tam performans sağlayabiliyor.

Ben ev aldım şimdi kredi ödüyorum o yüzden fazla açılamıyorum fiyat konusunda..35 civarı bi fiyat belirledim ve o fiyat çevresinde araç bakıyorum. Wj'yi ben hem asfaltta hem de arada dağda bayırda kullanırım diye düşünmüştüm ama sanırım ne tam asfalt arabası ne de tam off road..Tam ikisinin ortası gibi bir şey.. Mesela dağa bayıra vursan Zj gibi değil asfalta vursan Range gibi deil. Fakat e39 asfaltta tam bi canavar..En azından bi konuda tam performans sağlayabiliyor.

Aynen öyle hocam istersen eğer bu arkadaşla tanıştırabilirim
C9971b1f11888e6b233f40bf7600cb8f

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR