Yeni Defender... Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sehzade_52 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,685

Sehzade_52

Yeni Üye
Yer
Ordu
arkadaşlar foruma uzun takipler sonucunda aranıza katıldım. defender 110 pikap alıp 90 lık yapmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir. saygılar...
DSC 0645
DSC 0648

Etiketler
Trabzon da bir usta tarafından orjinal gibi yapıldığını biliyorum fakat elinizdeki araç mke den cıkma faturasında 110 yazıyor evrakda sıkntı yaşayabilirsiniz

Ordu da bu işi iyi yapan bir mucit ustamız var... peki 110 luk alıp kestirip 90 lık yapanlar var evrak sıkıntısı nasıl aşılıyor acaba???

ordudaki ustanın bunu yapacağına inanmıyorum büyük ihtimalle turgut karapestilin yaşlı ustasını düşünüyorsunuz neden yapamıyacak olduğunu da söyliyim 90 lık land elinde hiç olmamıştır arkadan bunu kesmek lazım üzerine havuz kasa bindirmek lazım kasan olduğu gibi boşa çıkıyor ayrıca resimlerini attığın araç temiz bir araç değil bu kadar uğraşacaksan temiz bir aracın üzerinde bu işlemleri yap diye öneririm trafiğe kayıt kısmında da proje çizdirmek lazım sanırım tadilat projesi 500 çivarı cizdirilir muanenin tespit yapması lazım sonra ruhsatla ilgilenmen lazım

yerinde olsam bu arac ile uğraşmazdım eğer dağa bayıra ota kiviye bu aracı vuracam dersen kestirmeden kullan yok ben kestircem dersen kasası düzgün bir araç temin et

kasası düz modelleri tercih etmeniz işinize yarayacaktır sonradan bindirme kasalı bir araca havuz takmak için 2000 tl gerekir dolayısı ile duz kasalı bir araç alırsan 2000 tl az masraf edersin.... en kötü aracı iki kişik yapıp arkasınını da kasalı olarak kullanırsın arazı için çok güzel çalışmalar var 100 yada 110 olarak yapılmıiş double cab modeller de var havuz kasalı bir araca proje ile cok sorun yasamazsın ama kasalı bir araçta sıkıntı yaşarsın cünkü biri 110 sw diye geçiyor diğeri kamyonet diye geçiyor nevi değişikliği yapamazsın aracı kapatsan bile köprüde yada trafikte kurallardan kaynaklı sıkıntı yaşarsın bilgine

Ist da dahil olmak uzere 110 dan kesme 90 lik lar var ve ruhsatta 110 luk yaziyor muayeneden de gecti. Tuvturk daha ruhsatta 110 - 90 farkini bilmedigi icin skinti olmuyor. Acik tek kabin 110 u acik tek kabin 90 a cevirecekseniz ruhsat acisindan sorun olmuyor yada en problemli tuvturk e sahip Ist da olmadi.

Saygilar

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Görelede musa usta var orjinal şekilde yapıyor tavsiye ederim daha önce yaptırdık biz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR