captiva....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasad72 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,851

hasad72

Yeni Üye
captivaya vinç takılırmı ? birde şinorker taktırmak istiyorum olabilir mi sizce ....
bu konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Etiketler
Ynt: captiva....

Captiva değil offroad hafif arazi koşulları için bile uygun araç değil. Bunu ben demiyorum Arabam.com test diyor:
Captiva 2.0D LT High: http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id=399&baslik=Captiva 2.0D LT High -Şubat 2007
Gerçek bir arazi aracı olmayan Captiva, normalde önden çekişli olarak ilerliyor. Aracın Toyota RAV4’ten uyarlanan aktarma sistemi, ön tekerleklerin patinaja düşmesi durumunda gücü arka tekerleklere aktarıyor. Bunun dışında araçta herhangi bir arazi vitesi veya düğmesi yok.
Captiva 2.0 Dizel Sport: http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id=504&baslik=Captiva 2.0 Dizel Sport -Mayıs 2008
Captiva’nın dört çeker sistemi de kendi bildiği gibi çalışıyor! Araçta sürücünün dört çeker sisteme müdahale şansı yok, zorda kaldığı anlarda kararı kendi veriyor ve gücü ön/arka tekerlekler arasında yüzde 50/50 oranında dağıtarak işin içinden çıkıyor! Aracın sürüş karakteri çok fazla zorlanmaya gelmediğini gösteriyor. Zaten 2 tona yaklaşan bu aracı yoldan çıkarmaya çalışmak için gereksiz zorlama ve denemelere de gerek yok!..

Tampon içinde yeteri kadar boşluk var mı bilmiyorum, ama araziye çıkamayacağınız için vince de ihtiyacınız olmayacaktır. Takacağınız Şnorkel de derin suya giremeyeceğiniz sadece görüntüden ibaret olacaktır. Zaten araca uygun snorkel üretildiğini sanmıyorum.
Bu şartlar altında bu araca belirttiğiniz türde modifikasyonlar gereksiz para harcamaktan ileriye gitmeyecektir.
Kalın sağlıcakla

Ynt: captiva....

Teşekkür ederim ilginiz için çok aydınlatıcı oldu o zaman ben daha ucuz 2. bir araç alıp off-road için modifiye edeyim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri