Arama sonuçlarınız

1. P

Difransiyel Açıyor Ne Demek?

Geçen hafta vizeye girdi aracım ( 2007 gv. 3 kapı). Vize için arabaya geçen görevli teknisyene " bu araç devamlı dört çeker ona göre fren testi yaparmısınız" dedim. Tamam dedi. Aracın ön tekerleri test cihazına yerleşti, bekledim arka tekerlere serviste bulunan tekerlekli seyyar araç yerleşecek...

2. P

Vize Sorunu

Mevcut İtalya vizem haziran sonu bitiyor. Gezmeyi sevmiyorum ( yurt içi- yurt dışı farketmiyor şahsım için). Mecburiyet sebebiyle haziran ayı sonuna doğru İtalyada olmak zorundayım. Tekrar vize başvurusunda bulunmak zor geliyor. Vize ben yurt dışındayken biterse ne gibi sıkıntılarla...
  3. P

Dönel Kavşaklarda Geçiş Üstünlüğünü Takan Olmaması Ve Otobanda Orta Şeritçiler

Dönel kavşaklarda ( trafik ışıklarının olmadığı veya olsada devrede olmadıkları sürelerde) geçiş üstünlüğü kesin olarak kavşak içindeki araca aittir. Ancak bizim sürücülerimiz ne yazıkki bu kurala pek uymamaktadır. Bu sebepten kavşak içinde isek yol bizim dememek temkinli davranmak ve bilhassa...

4. P

Önemsiz Zorlamada Debriyaj Balatası Neden Koku Yapar ?

Dün köyde 20-25 cm. yüksekliğindeki beton setten dikkatlice aşmaya çalıştım. Altın sürtmesi halinde zarar görmemek için çok yavaş ve tamamen debriyajla ilerledim seti sorun olmadan aştım ve parkettim ancak balata yanık kokusunu fazlasıyla duydum. Aynı durum bir ay kadar önce gene 20-25 cm...
  5. P

İç Lamba Açık Kalması Ve Akünün Boşalması

Dün arabanın bagajına bir şey koyayım diye uzaktan kumandayla açayım dedim tık yok. Önce kumanda pili bitti herhalde dedim ve anahtarı kullanarak sol kapıyı açtım. İç ışık yanmayınca galiba akü dedim. Arabayı çalıştırmak istedim gene tık yok. Komşu geldi o sırada ne oldu hayırdır diye galiba...

6. P

Branda Sabitleme

Köyde evin önündeki otoparkımız güneşin böğründe. Önceki hafta sonu demirciye korkuluklara kaynattırdığım yuvalara giren ayakları sabitleyerek 5x1.80 ölçüsündeki kaput bezinden brandayı dört köşesinden gerdim. Ancak öyle bir rüzgar alıyorki branda, gece hep huzursuz uyudum. Korkum brandanın...

7. P

Suzukiden Bir Kurtarma Videosu

http://www.dailymotion.com/video/x1aswfm_golun-ortasinda-mahsur-kaldilar_news?start=22
  8. P

Radyo Sıkıntısı

Köyde evde net olarak radyo dinleyemiyorum. Halbuki evin önünde parkettiğim arabanın radyosunu açınca ne parazit ne bir şey var... Nasıl bir radyo ile bu sorunu çözebilirim (evde çatıya tesisat borusu içinden çekilmiş anten kablomda mevcut.). Olmadı eve de bir oto radyomu ayarlasam diye...
  9. P

Nerede O Eski 34 Ler

Otoban ve bölünmüş yollar yapılmadan evvel bilhassa gece yolculuğunda sürücülük zor olurdu. İzmirden bodruma varmak için 3-4 tane zorlu güzergah geçilirdi... İlki çamlık rampaları, pamuk zamanı yolu işgal etmiş vaziyetteki traktörler sebebiyle uzun söke ovası asfaltı, hemen sonrasında bafa gölü...

10. P

Araç Kamerası

Bu alet hakkında yazışmalarımızı buradan yapmak iyi olacak...

11. P

Ekrandaki Reklam Okumaya Mani Oluyor

Miles Smiles başlıklı banka reklamı ekranın tam ortasında yukarıdan aşağıya okumaya vede yazmaya mani olmakta. Reklamı yoketmekte mümkün değil... Bilginize sayın yönetimdeki arkadaşlar...
  12. P

Suzukiye Bridgestone A/t Lastik

Aracımın üzerindeki lastikler orjinal lastikleriydi, dişleri iyiydi ancak hamur ömürlerini tamamlamışlardı. Bu gün lastik bakmaya gittim. Gene aynı lastiklerden takayım niyetindeyken bayinin yönlendirmesi etkili oldu ve Bridgestone Dualer A/T 684 tip lastikten taktırdım. Lastiklerde made in...

13. P

Suzukiyle Bir Yıl Bitti.

Geçen sene bugün bu saatlerde noterde arabanın satışını almış ve hemencecik arabaya binerek İzmir'e dönüş yolculuğuna geçmiştim. 2007 model 1.6 cc 106 beygir gücündeki bu küçük dev ile geçen bir yılı değerlendirdiğimde mutluluk ve huzur var diyorum. Kalabalık bir aile olmamamız sebebiyle hacim...
  14. P

G.vitara 1.6 Servis Masrafı

Arabayı almak için yetkili servise yaptırdığım ekspertiz sırasında aracın yağına suyuna da bakılmış ve sıfır araç durumunda 30.000 km. bakımına kadar binin başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız demişlerdi. 10 ay oldu aracı alalı ve km. 29.500 e geldi. Yetkili servise gittim önceki gün. 30.000...
  15. P

G.vitara 1.6 Ve Dağ Kaplanı İhtiyarlar

Cumartesi günü köyde bahçede çalıştım. Yalnız gittim bu hafta sonu, öğlen geçti karnım açıkmış evde de bir şey yok hazırda, gideyim bakkaldan bir şeyler alayım dedim. Alışverişi yaptım elde torba eve dönerken cami yanında oturan köyün yaşlılarından üç amcanın bir tanesi hoşgeldin nasılsın...

16. P

Grand Vitara 1.6 manuel benzin tüketimi

Arife gününden bir gün önce sabah Aydın istikametine yolculuk başladı. Arabada 3 kişiydik. Gaziemirde otoban girişinden önce depoyu fullettim kilometre sayacını sıfırladım. Aydında kısa süre eylendik, öğlen hacıda kebabımızı yedik, Tellidedede kabristana uğradık oradan Çine üzerinden Yatağan...
  17. P

Nihayet araç alabildim (Grand Vitara 1.6)

Tam bir aydır 4x4 araç aramaktaydım. Hafta başında netten (sahibinden.com) beğenip pazarlığını bitirdiğim ve kaporasını havale ettiğim bir aracı dün satın alarak bu arayışa son verdim ( İnşallah araç utandırmaz, ömrüm de yeterse en az 10 yıl binebileceğim türde bir araba). Önce yetkili servise...
  18. P

Grand vitara 1.6 arazi vitesi

Bu araçla ilgileniyorum. İki gündür formu okumaktayım. Ancak arazi vitesi konusunda net bilgi edinemedim. Araç devamlı 4x4 dür diye bir çok yerde yazılmış ancak bunun ne ifade ettiğini tam anlayamıyorum. Araçta tek vites kolu var, zor koşula girildiğinde ne yapılıyorda araç araziye geçiyor...

19. P

Nivam gitti...

Bu sene başında aldığım Nivamı bu gün sattım. Çok sevmiştim ama en kısa kullandığım arabam oldu. Ne yazıkki asfaltta uzun mesafelerde yavaş ve yorucu bir araç. Arabayı alan daha önce iki tane Niva eskitmiş bir kullanıcı. İnternetten beğenmiş aracı geldi gösterdi servise, kontrol eden usta...
  20. P

Lastik konusunda yardım.

Nivanın standart ölçülerinde lastik, sadece C tipi araçlar için (hafif ticariler- minibüsler) üretilen lastiklerde bulunuyor. Bir lastik satıcısı aracı ve cantları inceledi sonrada 4x4 araçlar için üretilen lastiklerden 205x80x R16 takalım sıkıntı olmaz dedi. Nivanın standart ölçüleri...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,469
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri