Arama sonuçlarınız

1. nordic1903

29 Ekim Cumhuriyet Korteji 2012

Arkadaşlar ; 29 Ekim 2012 P.tesi sabahı Bağdat Caddesinde yine tüm Türkiyeye " Yaşasın Cumhuriyet " diye haykırmaya davet ediyorum. Yine aynı parkın önünde buluşup , yine tüm Cumhuriyet ve Atatürk sevdalıları ile yanyana konvoy oluşturalım. Cenk

2. nordic1903

Defender Yağ Lambası

Günaydın ; Sabah sabah farkettiğim bir garipliği sizinle paylaşmak istiyorum.. Her sabah olduğu gibi kalktım.Defender'ıma bindim işe gelmek üzere yola çıktım..Evim işim arası yaklaşık 15 km dir.İşime varmaya yakın yağ lambasının yandığını farkettim.Hemen aracı kenara çekip durdurdum..Kaputu...
  3. nordic1903

Yurtdışı Seyahatlerde Araç Yaşı

Arkadaşlar ; Yurdışına kamplı gezi planları yapsak ve aracımız da 1990 model ve daha büyük yaşlarda olsa :) Gümrükler bu konuya nasıl yaklaşır ?? Çıkışımızda bir sorun olur mu ?? Olursa nasıl aşarız ?? Hadi düşündüğüm rotayı da paylaşayım ;D ;D ;Dİpsala çıkışı ve sırasıyla Yunanistan -...

4. nordic1903

Defender Marş Sorunu

Arkadaşlar ; Az önce bir iş için dışarı çıkıp 110 SW Düz Dizel aracıma bindim..Marşı çevirdim ince ve sürekli bir " çat çat çat " sesiyle karşılaştım ve marş almadı..Kızdırmayı kullandım ve tekrar denedim..Yine aynı ses ve yine marş almadı..Farlarım yanıyor,sislerim yanıyor , diğer tüm...
  5. nordic1903

Sis Farları ve Alternatör

Selamlar ; Bahsi geçen araç Defender ve konu da sis farlarının alternatöre etkisi ;D ;D 88 model 2500 Düz Dizel 110 SW Defender'ımın sis farlarını değiştirmek istiyorum..Kafamdaki Marka Hella , model ise FF50 ..Bu farlardan 4 delici tavana , 2 adet delici ve 2 adet yayıcı da tubular vinç...

6. nordic1903

Port Bagaj Üstü Sandık Arıyorum

Arkadaşlar ; Aşağıda fotolarda belirttiğim sandıklardan arıyorum..Seyahatlerde port bagaj üstünde kullanacağım , dayanıklı plastik malzemeden yapılmış sandıklar olduğunu biliyorum ama bilgi kaynağı sıkıntım var.. Nerede bulabilirim ? Saygılar Cenk

7. nordic1903

Hi-Jack'lere alternatif X-Jack'ler...

Gezenbilir Ailemin de ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir ürün dikkatimi çekti.. Bu ürünün adı X-Jack..Kompresör ya da eksozdan gelen hava yardımıyla şişen ve kriko işleviyle aracı 31" yüksekliğe kadar kaldırabilen bir ekipman..Hi-Jack'lerin aksine her türlü yüzeyde kullanılıyor.Max 8800lb (3900...
  8. nordic1903

LR Defender Arka Fren Değişimi

Deeğerli Gezenbilir Ailesi ; Defender 110 SW aracımın arka frenlerini diske çevirmek niyetindeyim..Bilgi eksiğim olduğunu farkettim.. Örneğin Disk frenlere geçildiğinde hangi parçalar değişir ? Hava soğutmalı mı yoksa Su soğutmalı mı tercih etmeliyim ? Kullanım kolaylığı , ömrü açısından...
  9. nordic1903

BMW X5 Arıza

Değerli BMW kullanıcıları ; 2003 Model BMW X5 Otomatik Şanzuman aracımız durduğunda ya da durmaya yaklaşıtığında yani gaz vermediğinde stop ediyor..Araç bilgisayara girdi birşey tespit edemediler..Benzin filtresi , hava hortumları değişti..Fakat sorun hala devam ediyor..Rölantisinde birşeyler...

10. nordic1903

LR Defender ve Amortisörleri

Sn Defender Üstadlarım ; Uzun zamandır dikkatimi çeken bir parça var..Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz üzere bir amortisör bu..En azından ben öyle sanıyorum ;D ;D ;D Defender'larımızın azıcık rahatsız oldukları bir gerçek..Bu parça konforumuzu biraz arttıran bir özelliktemidir ? Yoksa...

11. nordic1903

Port Bagajlara Monte Edilen Tente

Sevgili Gezenbilir Ailesi ; Bazı abilerimizde dikkatimi çeken , port bagajlarına monte edilmiş tenteler var..Bunların standart bir tipi ve satışı mı var ? Yoksa herhangi bir tente imalatçısına gidip istediğimiz biçimde sipariş mi veriyoruz ? Saygılar Cenk
  12. nordic1903

Alınık LR Freelander

Sevgili Gezenbilir Ailesi ; Bir abimiz için 2000 - 2002 yılları arası LR Freelander arıyorum..Dizel tercihimizdir.. Şimdiden teşekkürler Cenk

13. nordic1903

2,5 Düz Dizel Radyatör Suyu Ekleme Zamanı

Sevgili Gezenbilir Ailesi ; Son günlerde dikkatimi çeken bir durum ile ilgili görüşlerinizi ve tecrübeleriniz rica ediyorum.. 2500 Düz Dizel aracımın radyatörüne ayda bir 1,5 - 2 lt su ekleme ihtiyacı duyuyorum..Bu normalmidir ? Yoksa bir yerlerde kaçak var da ben mi farkedemiyorum ? Eğer...
  14. nordic1903

Defender Yakıt Göstergesi Sorunu

Arkadaşlar ; Mazot deposundaki şamandırayı iki hafta önce sıfırı ile yenilememe rağmen aracımın yakıt göstergesi yine durdu..Göstergeden sağlıklı veri alamıyorum..Başka bir sebebi olabilir mi ? Aracım 1988 Defender 110 SW ve şamandırası OTOKAR yapımı.. Şimdiden teşekkürler Cenk
  15. nordic1903

Defender Vinç Tamponu

Sevgili Gezenbilir Ailesi ; Aşağıda fotoğrafları görünen vinç tamponu ve ön koruma'yı İstanbul ya da Ankara'da nerede yaptırabilirim ? İmalatı için ölçüleri nereden bulabilirim ? Saygılarımla Cenk

16. nordic1903

Bim Bam Bom ! Çok Şükür Dostlar Benim de Artık Defender'ım Var

Değerli Gezenbilir Ailesi ; Camel Trophy mücadelerini takip ederken kaptığım Land Rover virüsünün ( tabi iyi anlamda ) Ağustos 2009 yılında beni bu değerli siteyle tanıştırmasıyla başlayan çabalarım azıcık geç olsa da sonuçlandı..Nihayet severek binebileceğim , herbir yedek parçasıyla tek tek...
  17. nordic1903

Land Rover ve Moderatörler

2009 Ağustosundan bugünlere uzanan ve yıllar boyu devam etmesini istediğim Gezenbilir üyeliğimde , gün geldi sorular sordum , gün geldi konular açtım..Çok değerli üyelerin aktivitelerini izledim keyifle ve imrenerek...Bol bol tavsiye aldım..Bu tavsiyelerin çoğunluğu duayen seviyesine gelmiş...
  18. nordic1903

Super Swamper Off Road Lastikleri

Off-Road Sevdalıları ; İnternette gezinirken bazı 4x4 Araç sahiplerinin Super Swamper SSR tercih ettiklerini gördüm..Ufak bir araştırma sonucu aşağıdaki web sitesi sahibi lastik firması tarafından piyasaya sunulduğu bilgisine ulaştım. http://www.intercotire.com/index.php Türkiyede satılan...

19. nordic1903

Alınık Land Rover Defender 110 SW Dizel

1989 Model ve üstü Dizel Defender 110 SW araştırmaktayım..Sevgili LR Üstadlarımızın önerileri doğrultusunda araç bakmamın bana daha yararlı olacağını düşünüyorum.. Almak istediğim Defender'ı kısa vadede ( 2010 sonuna kadar ) kullanmak daha sonra şasiye kadar inip modifiye etmek ve expedition...
  20. nordic1903

Puma Motor , Defender'ın Yürüyen Aksamına Zarar Verir mi ?

2,5 Düz Dizel Defender'lara sonradan eklenen Puma Motor'ların güçleri sebebiyle yürüyen aksamı zorlayıp zamanla bu parçaların hasar görmesine yolaçtıkları ile ilgili bir konuşmaya şahit oldum..Böyle bir durum mümkünmüdür ? Saygılarımla Cenk

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri