2001 Disco 4.0 V8 Yazılım Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CAFEIN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,226
Ea706d2788e3497578759de6f50efafc 28906def91149f401fc73c0b6aa5f28a B67f690e303d2acd3b4b6ae455cb24f4 D35c59f8ae75a219861aab66147e915e

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Şu kadarından eminim bu araç toyota ya da suzuki olsaydı o motor kesinlikle inmezdi.
15 yaşındaki toyota motorlarının durumu çok daha iyi olduğu için değil elbet. Bu servislerin yaklaşım farkını gösteriyor sadece. LR kullanan adam zengindir motor rektefiyesi bile "bakım" dan sayılır anlayışı olduğu belli.
Ne diyelim, sonuç gönlünüzce olur inşallah.
Toyota konusunda size katılıyorum gerçekten çok uzun ömürlü ve sorunsuz araçlar.Land Rover parça ve bakımları konusunda bende sizin düşüncelerinize yakın bir eleştiride bulundum ustalara.Usta bu modeli eskimiş fiyatı göreceli olarak ucuzlamış araçların parça fiyatlarının aracın fiyatı ile orantılı ucuz olması gerekmezmi dedim.O ise senin aracın yeni model bir Range Rover Vogue olsaydı görürdün ne kadar fark olduğunu şeklinde cevap verdi.Aslında bu ülkemizin adeletsizlik ve zulumlerinden sadece biri başka ülkelerin hurdaya çıkardığı yaştaki araçları bile onarıp binmek için büyük bedeller ödüyoruz.Bununda tek sebebi millet olarak bizi yolunacak kaz gibi gören hükümetlerimize top yekün isyan etmememiz.Bu millet uyanmadıkça bu zulüm böyle devam edecek.

Aslında bu ülkemizin adeletsizlik ve zulumlerinden sadece biri başka ülkelerin hurdaya çıkardığı yaştaki araçları bile onarıp binmek için büyük bedeller ödüyoruz.Bununda tek sebebi millet olarak bizi yolunacak kaz gibi gören hükümetlerimize top yekün isyan etmememiz.Bu millet uyanmadıkça bu zulüm böyle devam edecek.

Onun sebebi o değil. Bizim millette para az, az olan o para da yatırıma değil inşaata gidiyor. İsyan edersek birşey değişmez yani. Ekonominin de %100'ünü hükümet idare etmiyor, basılan paranın tamamını da merkez bankası basmıyor. Gidip bankadan kredi çekerseniz o bile para basmaktan sayılır. Halk olarak paramız az olduğu için ekonomik okur yazarlığımız da yok yani, pek çok şeyin sebebini doğru değerlendiremiyoruz.

Ben bu konuda size katılmıyorum.Biz ülke olarak kazançtan degil tüketimden vergi alarak vergi topluyoruz. Bu sebeple adil bir vergi düzenimiz yok .Bu ülkenin kazanımları adil paylaşım olsa herkese daha fazla gelirden pay düşer ama düzen öyle değil.Hem bu ülke hemde bu millet fakir degil bence yüzde doksanlık bir kesimin üretimini yüzde onluk bir tabaka tüketiyor bana göre durum bundan ibaret.Kısaca üretim ekonomisine geçip çok kazanandan çok az kazanandan az vergi alınmalı.Üretim .Üretim.Üretim.

Onlar da işte çarpıklığın yan etkileri. Bahsettiğiniz türden adeletsizlikler de dünyanın heryerinde var. Tüm bunlara ilave bizim bir de farkımız var, bakıyorsunuz adam güneş enerjisinin birim wattını petrolden daha ucuza çıkaracak yatırımı yapan şirket tespit etmiş, bak adamın patenti var yakında bunlar üretime geçecek türünden şeylerin haberini veren şirket çalıştırıyor (bu şirketin bunları tespit edip yatırımcıyı haberdar etmekten başka işi yok). Bu haber servisine senelik üyelik ücreti de 1500$ mı ne. Adamın tavsiye ettiği hisseyi alan hisse fiyatı uçtuğunda bu parayı fazlasıyla çıkarıyor. Kumar mı? eh ne yaptığını bilmeyen için evet. Biz ne yapıyoruz? İnşaat, köprü, yol vs. Henüz o aşamayı geçemedik.

Sürekli inşaat yapmamızın ana sebeplerinden birisi buradaki imar rantının paylaşımından herkesin sonderece memnun olması.Çalışmadan yıllaca sanayicilik yapan bir yatırımcıdan misli misli fazla para kazanıyorlar.Bunu gören ve sanayici olmanın sıkıntılarından bıkmış sermayedarlarda bizde bu işe girelim kerizmiyiz biz bunca zahmet ve risk ile sanayici olalım diyorlar ve üretim her geçen sene biraz daha geriliyor.Ankarada İstanbulda güzel bir ev 1.000.000 lira oldu kimler alıyor nereden kazandılar nekadar vergi vermiş bunları alanlar soran varmı yok elbette.Bu evler satılmaya devam ettiği müddetçe bu balon şişerek büyümeye devam edecek bazıları 10 yıl vadeli borçlanıyor sanki iki yıl sonrasını görebiliyormuş gibi,baksana belkide böyle giderse iki yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti diye bir ülke bile yok.Allah sonumuzu hayr eylesin.

Selamlar,
Türkiye'de esnafın karşına hep sizin gibi müşteriler çıksa ne vergi dert olur, ne de geçim zorluğu...
Kolay gelsin...
Güle güle kullanın...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O inşaat balonu problemi de dünyanın başka yerlerinde de var ve bunun ciddi bir problem olduğu doğru. Amerikalılar 2006 yılında tüm dünyayı etkileyen krizi aynen o şekilde çıkarttılar. Yani bu da yaygın bir problem, bizim farkımız başka alanlara yatırım yapamamak, onların yaptığı hataları aynen tekrarlamak konusunda başarılıyız yani, o açıdan bir farkımız yok.

Piyasadaki ustalar bu kadar ahlaksızmı yada sizler ekseri böyle insanlarlamı karşılaştınız beyler.İnsan laf olsun diye motoru açıp cilalayıp takarmı hiç en azından ben olmayacağına inanıyorum...

öne el atmışken arka körükleri yeni yaylarla degilmesinin iyi olacağını belirttiler.

bakalım tüm bunlardan sonra gözle görülür hissedilir bir fark olacakmı.

OOoo neler var neler daha başlangıç

Arka körüklerin ömrü 100,000 civarı, genelde patalamadıkça kimse değiştirmez, sizin sağlam çalışan körükleriniz değişti

Conta'da kaçak olsa, kapak yerinde iz yapardı.

Fan değişmesi için bir şey diyemiycem, tahminimce öncesinde çalışıyordu, yoksa aracınız su kaynatarak servise giderdi

Diskler sarf malzemesidir, belki bittiler o yüzden değişmiş olabilir.

Ön takım, olabilir, burcun içindeki kauçuklar zamanla biter.

Götürmüş olduğunuz servis, LR genel servis kılavuzunda yazan 150,000 bakımını yaptı.

Servis çıkışında faturayı istemeden önce 1 kutu sakinleştirici yutmanızı hararetle tavsiye ederim.

Herşey bir yana, madem yapılıyor, size keyfini sürmek kalır. Şu açıdan bakın, en az bir 5 sene rahatsınız

Götürmüş olduğunuz servis, LR genel servis kılavuzunda yazan 150,000 bakımını yaptı.

LR'ın ingiliz sigortacıların bizzat kendilerinin yaptığı bakım masraflarına göre marka sıralaması listesinde sondan ikinci olmasına şaşırmamak gerek, biraz daha masraf yapmayı göze alabiliyorsanız bentley bir kalem aşağıda, porsche bir kalem yukarıda, LR'dan az daha ucuz:smiley: Manufacturer Ratings - Car Reliability Index | Reliability Index | How reliable is your car?

Şu açıdan bakın, en az bir 5 sene rahatsınız

Bir bahaneyle 7-8 bin lira masraf ta şanzımana çıkmazsa tabi

Son düzenleme:

Bu pencereden bakacak olursak tüm dünyada milyonlarca Land kullanıcısının ahmak olduğunu söyleyebiliriz.Ki ben böyle düşünmüyorum.Kimi tüketici araç alırken birinci önceliği ekonomik olması sonra ikinci elde kolay alınır satılır olması vs gibi kriterlerdir.Bir takım azınlık grubu vardır ki öncelikleri bunlar degildir, farklı şeylerdir.Ben azınlıkta olan gruptanım araçlarım genelde başkalarının tercih etmediği araçlardır.Allah nasip etsede Bentley e binsek.

Hadi hayırlısı bakalım, kısmetse o da olur inşallah:smiley: O günler gelince kısmetse hala hayatta olursak biz de bentley servisi sahibi olmayı isteriz :D

OOoo neler var neler daha başlangıç

Arka körüklerin ömrü 100,000 civarı, genelde patalamadıkça kimse değiştirmez, sizin sağlam çalışan körükleriniz değişti

Conta'da kaçak olsa, kapak yerinde iz yapardı.

Fan değişmesi için bir şey diyemiycem, tahminimce öncesinde çalışıyordu, yoksa aracınız su kaynatarak servise giderdi

Diskler sarf malzemesidir, belki bittiler o yüzden değişmiş olabilir.

Ön takım, olabilir, burcun içindeki kauçuklar zamanla biter.

Servis çıkışında faturayı istemeden önce 1 kutu sakinleştirici yutmanızı hararetle tavsiye ederim.

Herşey bir yana, madem yapılıyor, size keyfini sürmek kalır. Şu açıdan bakın, en az bir 5 sene rahatsınız
Bobin niye degisiyor, anlamadim? Ateşleme sorunu mu vardi?
fan termigi niye degisecek, umarim paller hûdûbât oldugu icin fanda degismez.
Conta icin niye motor komple indi, niye rektefiye gordu anlamadim.
150000km kitaptaki bakimda rektefiye mi var? Land prensibi mi?
"On apprx every 100.000miles engine should be renewed completely. This is a Land Rover, not a washing machine, you should obey the queen elizabeth's rules and routine kingston town procedures" diye bişeymi yazıyor Landbook ta?"
Amortisorler niye degisti, patlakmiydi?
Hadi land rover gibi arazici bi markanin on helezonlari ulkesini ozledigi icin kustu diyelim. On degisti de arka niye degisir? Sag sol degilki bu?
Sivilar nasil 2000 tutar? Bu sıvılar bir Arapın eline geçse sürermiydi sıvarmıydı cörk cörk diye? Bu sıvılar kök hücre kadar değerliyse nerede, kaç derecede dondurularak saklanıyor?
Sıvı değişim işçiliği 1000tl az değil mi? Artık yok olmaya başlayan süryani telkari ustası gibi land rover sıvıları değiştiren usta kalmadı artık. Lütfen toplum olarak duyarlı olalım. Birtane daha naif osmanlı-britanya sentezi olan bu sanatın 1000tl gibi yok pahasına yapılmasını engelleyelim. Land Rover sıvı değişim ustalarına britanya krallığı hazinesi ile kosgeb tarfından destekte bulunsun.
Land ustalarımıza, esnafımıza;
(çiftçimize Sünee zararLısı na ilaç yardımı yapıldığı gibi)
kaçak kömürle seçim öncesinde yapılan kömür yardımına british Tobacco ve Sütlü çayda eklensin... Spekülatif ve manüpülatif piyasa dalgalanmalarından ustalarımızın mağdur olmaması için yurt çapında okullarda, muhtarlıklarda savunma eğitim programları oluşturulsun. Topluma bilinç aşılansın. Müreffeh düzeyde stabil kalabilmemiz için acil eylem planları toz pembe alarm seviyesine çıkarılsın. Davşan çoğalması kontrol altına alınsın....

Bla bla bla....... :smiley: (bu bla ları ingiliz okursa anlasın diye aksanlı yazdım ;) )

Ha birde, hazir bakima girmişken şanzmanda insin, açılsın. Komple cilalanıp, söküldüğü için mecburi değişmesi gereken parçalarda değişsin. Belki performans artışı olur. Kaç paundsa ödenecek artık, yanmayan neyden ses çıkmaz abi...
Gördüğüm kadarıyla volantta değişmiş, etiketi felan var. Volantın Önündeki parcalar söküldümü volantta değişecek tabiki, yoksa volant balans tutmaz, en iyi ihtimalle miki (mause u) tutar...
Debriyaj'da bitikti tabi. Sökülmüşken, bir daha işçilik ödemeyin sonra diye, onlarda değişsin. Tabiki set olarak değişmeli...

Gibi bir sürü şeyler söylemek isteyenler olduğunu hissediyorum...
Sakın yapmayın, hata olur. Kimseyi ilgilendirmez başkasının kararları, başkasının ticareti. Hele benim gibi Ankara'da yaşayanlar hiç sesini çıkarmasın. Dünya küçük, bu bentley pardon land servisine işiniz düşebilir, araç sahibiyle karşılaşabilirsiniz. Araç sahibide parayı kolay kazanmıyor. Ayıp olur...

Ben birşey diyor muyum, demiyorum. Haddime değil... Beni örnek alın üstünüze vazife olmayan şeylere karışmayın. Susun, susmazsak sıraya kaynak yaptığımız anlaşır. Zaten %50 yi tutmak zor oluyor, susun. Herkes işine baksın...
Bu arada
Araç sahibinden rica edeceğim.
Lütfen bu servis bilgilerini bizlerle paylaşınız ki bu marka araç sahipleri sorunu olduğunda kafası koparılmış tavuk gibi gezmesin. Tek adresleri bu servis olsun. Başka hiç bir yere danışmadan, fiyat araştırmasına gerek kalmadan buraya gitsin. Servisten de isim paylaşımı için izin almanız etik olur. Belki prensipleri değildir bu tür ticari sır pardon hareketlerinin sanal gibi şeytan icadı platformlarda paylaşılması...

Kabul etmezlerse lütfen nedenini paylaşın. Nedenini söylemezseniz Bu sitedeki çok fesat, bi halttan anlamayanlar yanlış yorum yaparlar sonra apkaydınlık insanlar mağdur olur...

Birde yukardaki 5 sene rahatsınız yorumuna katılıyorum.
Eğer iş bittikten sonra servis size "aracı kullanırsanız bozulur, içinde cep telefonuyla konuşursanız arıza lambası yakar, tarlada kullanmayın, offroad gibi gereksiz işlere asla kalkışmayın, bu araçlar naziktir, biz sizi düşünüyoruz, paranız çöpe gitmesin" gibi tembihlerde bulunulursa lütfen söz dinleyin. Aracı hiç kullanmaz, çok nadir bindiğinizde de suya toza çamura sokmazsanız uzun zaman sanayiiye gitmezsiniz. Hem kullanınca eskir, araba bu, bozulur valla...
Onlar buradakilerden de herkesten de işlerini iyi biliyorlar ve haklılardır.
Şeytana uyup, Allah korusun, bi Şüphe duyarsanız;
onların sizi tatlı dille gerekli haklı açıklamalar yaparak ikna etmesine izin verin. Muhalif davranırsanız uykularınız kaçar...
Yazık, nasıl ki parayı forex piyasasında 1 e 100 kaldıraç ile kürekle kaldıranlar gibi kolay para kazmıyorsanız, bir saatlik uykunuzun bedelide yoktur. Aman uyumlu olun. Strese gerek yok. Her şey çok güzel olacak....

(Ankara'da tanıdığım bir Amerikancı usta benim yanımda arıza lambası yanan, bir hafta önce motorunu yaptığı 300M sahibi müşterisinin arızasını çözmesi gerekmediği için sadece diagnoz cihazıyla arıza kaydını sildi. Para almadı çünki müşteri memnuniyeti ve müşterinin menfaati herşeyden değerliydi.
Ve müşterisinin 300M in içinde telefonla konuşmaması konusunda uyardı.
Ama bu laf dinlemez asi müşteri 300M sahibi ustayı dinlememiş ve durup araçtan inmesi gerekirken araç içinde cep ile konuşmuş...
Artık ustanın yapabileceği hiç birşey kalmadığı için, 300M sahibide araçta cep le konuştuğu için 100% suçlu zaten, beyin meyin yanmış 300M in.
Ustamız yıldız sitesindeki hurdacıların ahlakına güvenmediği için ve kendi üstün ahlakı ile müşterisinin alın terine terine saygı duyduğu için beyni çıkmacıdan almamış. Amerikanın Kentaki şehrindeki
(Türkiye'deki ustaların çoğunun Amerika'da felan akrabaları vardir ve bunlar genelde ülkemizdeki kentucy fried chicken isminin geldiği kentakide, mençıstır yunaytıd takımının manchester şehrinde otururlar)
yüksek elektronik mühendisi veya beyin cerrahhı köylüsünün yardımıyla beyni bulmuş getirtmiş.
Ama maalesef gümrükte takılmış parça ve tek ve maktuu vergi ödemek zorunda kalmış caNNım ustacım.
Bu yüzden usa dan gelen çıkma parça buradaki çıkmacıdan daha pahalıya mal olmuş ustaya. Ustamız tabiki haksız kazanç istemediği için sadece parça guümrük ve kargo paraSını aldı müşteriden. Çok düzgün insandır zaten, pek tatlı dillidir...
Ustamız o kadar işinin ehliki,
Diagnoz amaçlı denemek amaçlı dahi dükkandaki başka müşterinin emanet bıraktığı 300M in beynini söküp, bu araca taKıp denemeden arızanın nerde oldUğunu bildi... Adı üstünde EMAnET... Hatta o kadar işinin ehliki elindeki kaçak ama sonradan üstün zekası ile update ettiği
(zaten kaçak olduğunu bilmiyormus bizim saf iyi niyetli ustamız, kandırmış bu cihazı satan beyinci safdilik ustamızı. Bilse, kaçak cihaz kullanmayacak kadar düzgündür ustamız)
diagnoz cihazı dahi ustamızın tecrübesi ile bulduğu tamir olamaz beyin arızasını vermemiş...

[[[Beynin içinde rechargable piller olduğu, bu pilerin ömrü dolunca beyincinin içini açıp sadece bu pilleri değiştirip kapadığı ama müşterilerden 1000TL beyin tamir parası haksız alındığı yalandır. Ustamızın köylüsü elktronik dehası yüksek elektronik ordaryus beyinci (ayni zamanda chip cidir kendisi, gizli gizli rallilere goturulur, homolege yaris araclarini programlar, abisi rallici semih sayginerin arkadasidir) vatanını çok sevdiği için avrupadan gelen iş tekliflerini reddetmiştir, hatta cem yılmazın münibüsünü maslakta yapamamışlar, bunu istanbula çağırmışlar alles inclusive ama o müşterileri birakıp gitmemiş istanbula, müşterilerim mağdur olmasın demiş, elimde iş var demiş, sonra cem yılmaz bunu cebinden aramış, ustam kurban olyum maslakta arabanın içine sıçarlar, buradakiler anlamıyor, senden başkasına değtirtmem@ demiş Tır la ankaraya yollamiş. Arabanın içindende je be viskimçikmis, beyinciye cem yilmazin hediyesi. Je be de en iyi viskiymis, beyinci usta baska viski icmezmiş, en iyi viski je be ymiş. Yanında da muz olurmuş, kimse bilmez imiş bu raconu. Beyin içinde pil olmadığı gibi, beyni tamirciye gönderen ustanında beyinciden yüzde aldığı tamamiyle serefsiz diagonalcilerin yaptigi bir algı operasyonudur. Öyle bişey yok. Ustalarin parçacıdan yüzde aldığıda yalandır. Parçacıya fiyat sorarken cep telinin 'hoparle' sini açtı ya usta görmedinmi, fiyatı bizde duyduk. Abi aklına bişey gelmesin, beni herkese sorabilirsin... Her şey gozumuzun onunde, bez altinda parca felan yok. Kime inanicaz diogonalcilere mi, disimizden tirnagimizdan arttirip aldigimiz arabayi emanet ettigimiz ustamiza mi. Tabiki caNNimnustamiza inanicaz....di mi ya? Ben ustaya inanirim.. Onca yillik esnafami inanmicam... CaNNim ustam... Ayyyy, ustam çok duygulandım, hadi kola alıyımda hep beraber içelim, hakettiniz o kadar yoruldunuz benim için, sizin bana yaptiğınız iyiliği bana kimse yapmadı. (ben bi bardak içiyim fazla içmeyim ayıp olur, anaaa üç şişe almıştım, nerede ikisi... Haaa, bi şişeyi yandaki komşuları kaportacı götürdü. Helal olsun, canı çekti tabi. Öbürünü de hastaneye gitcem diye izin alan çırak götürdü demek ki... O da helal olsun, evde içsin, eee hasteneye gidiyorum hastayım dedi, niye saçlarını öyle dik dik jöleledi, beyaz kemer, beyaz spor ayakkabı, kıçından düşen a sı dizine inen jean de giymişti, birde pembe gömlek, amma süslüydü, hastaneye öylemi gidilir, allah allah, neyse genç tabiki heves ediyor tabi, yazık yaa canım benim, ee eeee götürdüğü kolayı elindemi taşıcak o kadar yol... Haaa arabası varmış, gidiyor bak, çakal kasa bmw, borbetli, eeeee hani param yok durumum çok kötü felan diyordu sabahtan beri, cebimdekinin yarısı 20lirayıda utandırmayım diye kıvırıp cebine sokmuştum yol parası yapsın diye, ama arabası varmış herifin, yok yok zaten eniştesinindir araba, eniştesinindir, eniştesi.... @ ...
Ulan sabahtan beri bakkaldi parcaciydi sadakaydi bahşişti civataciydi yagciydi tornaciydi bi suru param gitti. Yemek yemedim stresten, cepte para kalmadi. Ustaya ne vericem, neyse ustadan arabasini alayimda bankaya gidiyim karttan nakit cekeyim....ustaya borc ayip olur simdi, ustaya borclu kalacagima bankaya nakit faizi oderim, vereyim iş bitince, çalışan adamın hakkını teri soğumadan vericen derdi babam, adam ev gecindiriyor... Ama simdi ustanin arabasida bozuktur her zmanki gibi... Yazik bizimle ugrasmaktan kendi arabasini yaptiramiyorki... Mercedes ide guzelmis ama,, gumrukten cekmis. Modelide yuksek niye devamli bozuk diyorki bana, yalanmi soylucek, o kadar ahbapligim var benden mi sakinicak. Ben de cok kotu kalpliyim yaaaa...... Hay allah utandim kendimden, neyse yagmur yagiyo ama yuruyerek giderim bankaya... Canim ustam yaaaa canimmm canimmmm sizi cok seviyorum....
Höt kendine gel lan, sanayide öyle şeyler söylenmez @erkek adam erkek adamı severmi lan@ kendine gel...
Ama olsun yaaa........Canim ustam...benim için harap etti kendini]]]

Fabrika bu araçlarda sonradan çıkan bu arızyı öngöremediği için cihazlara bu arızayı yüklememiş. Fabrika hatası yani, kronik sorundur, bu modeller böyle yani abi durumu gerçekleşmiş gene...)

Vellasıl kelam lafı çok uzattım, lütfen ustaların dediğinden 1 inch bile uzaklaşmayın...
Ben onlara çok güveniyorum, çok doğru her yaptıkları... Gerçekten... Intenette felan bi cay bile içmediğiniz kim oldukları belli olmayan klavye sövalyelerine inanmayın. Onların cesareti varsa bunları ustanın yüzüne söylesinler, di mi yaaa....
Fesatlara kulak asmayın yani, ustaların sözünden çıkmamanız yüksek menfaatinize olacaktır... Valla, şurdan şuraya gitmek nasip olmasın, yemin ettim bak...
Menfaatiniz için söylüyorum... Bana güvenmiyor musunuz...? Aşkolsun....

Her şey çok güzel olacak...
Selamlar, kolay gelsin...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Contayı sökmesinin sebebi sökmek istediği için. Açıp altına bakması için sökmesi gerekiyor.
Söktükten sonra da eskisini kullanma şansı yok, mecburen yenisini takacak.
Anladınız siz onu:smiley:

Ayrıca bu bakımın LR prensibi olduğudan biraz şüpheliyim, abd, ingiltere vs gibi zengin memleketlerin vatandaşları da aynı bizim gibi normal şartlar altında bu motorları canlarını çıkartana kadar kullanıyorlar. Tek fark netice itibari ile rektefiye aşamasına gelindiğinde oradaki işçilik ücretleri ile tamir edilmesi genelde gidip çıkmacıdan ikinci el bir motor bakmaktan daha pahalıya çıktığı için tamir etmek yerine başka bir yoldan çaresine bakıyorlar. Aynı durumdaki motor bizim memlekette ise tamir edilir ama ne abd'de de ne ingilterede ne de türkiyede sağlam motoru normal şartlarda açmazlar, bu saçma bir durum, ama LR kullanıcıları böyle saçmalıklara alışmışlar herhalde sesleri pek çıkmıyor.

Sayenizde akıl tutulması yaşıyorum beyler burası nasıl bir forum anlayamıyor.Zararın neresinden dönersek kardır.İşiniz gücünüz rast gelsin.Selametle kalın.

"Cafein" bey, biz işin aslı neyse yazdık, zaten sizin servisin de bu konuda bir hatası yok kendiniz istemişsiniz her neyse bakın diye, onlar da bakıyorlar. Yanlız "bakma" tekniğinin içinde bazı sağlam parçaları söküp mecburen çöpe atmak ta var, işin doğası gereği. Alfonse arkadaş yanlış anlamış servisin hatası olduğunu düşünüyor herhalde o yüzden o kadar yazı yazmış sanırım. Belki normal şartlarda gerek yok abi vs türünden birşey söylemeleri beklenirdi ama lüks araç servisi sonuçta, siz bilirsiniz ne gerekiyorsa yaparız demeleri de beklenen bir durum olsa gerek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,484
Kayıtlı Üye Sayımız
172,141
Kaydolan Son Üyemiz
brkgny

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR