CJ vs Samurai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan boxeralfa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,673

CJ vs. Samurai

• Kullanılan toplam oy
    33
Ynt: CJ vs Samurai

Araç almak yada bir aracı kötülemek gibi bir düşüncemiz kesinlikle yok... Konunun herhangibir tarafında bulunmuyorum.. Alınganlık yapmayın.. Benzini dereden doldurmuyoruz sonuçta..
Konunun ilk mesajını okudunuzmu?

Hangi aracın günümüz şartlarında daha optimum kullanılabileceğinden bahsediyoruz..

Etiketler

İki araçta aynı işlevi görecekse, aynı yerlere gidebilecekse, arazide takılmayacaksa.... vs.

Neden daha fazla yakıt sarfiyatında bulunalım?
Neden gerektiğinde şehir içinde daha fazla yer kaplayan ve manevra kabiliyeti sınırlı bir araçla dolaşalım?

İkisi de işinizi görür. Teknolojiden uzak CJ'nin yedek parça ihtiyacı olursa nereden bulunuyor onu da araştırmak lazım.

arkadaşım araç konusu insanların zevkine kalmışdır v8 cj benzinle binen arkadaiımızda var samuraiye 10 bin harcayan arkadaşımızda var zevkmeselesi bukadar açıklamaya hala bu kıyaslamaya nasıl devam ediyosunuz anlamıyorum komik oluyo mevzu
para var huzur var kısaca konu herkes imkanları dahilinde bu işe bütce ayırırır
burda yapılan tamamen boş muhabbet olmuş kafadan kıyasladıgınız 2 araç arasında daglar kadar fark var
hasan ve mitat arkadaşımızda bunu size net bişekilde anlatmış
daha söyleyecek bişey yok

Arkadaşım. Muhabbet boşsa cevap yazmak ve okumak zorunda değilsin. Vaktini boşa harcama ve insanların tartışma özgürlüğüne biraz saygı göster.

olasiliksiz' Alıntı:
İkisi de işinizi görür. Teknolojiden uzak CJ'nin yedek parça ihtiyacı olursa nereden bulunuyor onu da araştırmak lazım.
işte bu nakadar komik oldugunuzu ortaya koyan bi mes oldu arkadaşım benim 80 model cj 6 aracımın komple sandık motorundan tut eksiksiz tüm parçalarını satan yıllardan beri bu araçiara parça tegmin eden 5 6 tane firma var istanbulda bunu sana 1 saatte şase hariç komple 3 4 cj parçası tegmin edebilirim rahat ol
ama sen bana 1 saate kullandıgın aracın rav4 şanzumanını bulamassın dimi

Arkadaşlar 1998 model toyota rav4 aracım var otomatik vitesli. 240000km civarında.
Sizce ilerleyen yıllarda yedek parça sorunu yaşar mıyım?
Özellikle pek anlamadığım bir alet olduğu için otomatik vites konusunda endişeliyim.
Bu konuda bilginiz/tecrübeniz varsa öğrenmek isterim.
buda senim mesajın 1998 aracınla parça sorunu yaşarmıyım diye bizlere sormussun ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

evedilaz' Alıntı:
arkadaşım araç konusu insanların zevkine kalmışdır v8 cj benzinle binen arkadaiımızda var samuraiye 10 bin harcayan arkadaşımızda var zevkmeselesi bukadar açıklamaya hala bu kıyaslamaya nasıl devam ediyosunuz anlamıyorum komik oluyo mevzu
para var huzur var kısaca konu herkes imkanları dahilinde bu işe bütce ayırırır
burda yapılan tamamen boş muhabbet olmuş kafadan kıyasladıgınız 2 araç arasında daglar kadar fark var
hasan ve mitat arkadaşımızda bunu size net bişekilde anlatmış
daha söyleyecek bişey yok

Tabi bunlar sizin düşünceleriniz, saygı gösteriyorum..
Ayrıca konuya göstermiş olduğunuz ilgi içinde teşekkür ediyorum.

En son iki tane soru üzerinde odaklandık..

boxeralfa' Alıntı:
İki araçta aynı işlevi görecekse, aynı yerlere gidebilecekse, arazide takılmayacaksa.... vs.

Neden gerektiğinde şehir içinde daha fazla yer kaplayan ve manevra kabiliyeti sınırlı bir araçla dolaşalım?

Mİthat slm görüşemiyoruz biraz matematiksel hesaplarla bu kanıya varmışlar bende hesapladım gercekten öyle CJ nin düz sıra 6 silindir motoru sanırım 140BG güc üretiyor diye biliyorum yanlışsa düzeltin lütfen samurayide 82 bg güc üretiyor bir 800KG biri 1500KG sonucta her iki aracta kata gorileri farklı araclar birisi tüy siklet hızlı hareket eder biri agır siklet kodumu oturtur misali bu araclar aynı rinkte olmaz federasyon karşı cıkar bu maca ;D ;D

boxeralfa' Alıntı:

İki araçta aynı işlevi görecekse, aynı yerlere gidebilecekse, arazide takılmayacaksa.... vs. : iki araç amaç olarak birbirinden farklı olarak üretilmiştir. biri iş makinası diğeri kötü yol şartlarında ulaşım sağlayacak bir araba.

Neden daha fazla yakıt sarfiyatında bulunalım? : "çok yakan araba yoktur. az kazanan insan vardır" derdi bir abimiz.

Neden gerektiğinde şehir içinde daha fazla yer kaplayan ve manevra kabiliyeti sınırlı bir araçla dolaşalım? : seyir halinde herkes tek şerit kullanıyor.

marka ve modelleri kıyaslamak gerçekten anlamsız. zevk ve renk meselesi. zevkinize ve bütcenize göre bir araç edinmeniz en doğrusu olur.

Hakan bey,
Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum ama istanbulda bir şeridi iki araba kullanıyor..
"çok yakan araba yoktur. az kazanan insan vardır" bu yorumunuz bana anlamsız geldi.. yersiz olmuş.
Arazide iyi performansı var diye ekskavatör ilemi gezelim? Arkasında 8 tane hummer bağlarız ;)

sevgili boxeralfa sorun nedir anlamış değilim.
zevk bu. iki araba birbirinden farklı. bunu kabul ediyorsunuzdur. kıyaslamak anlamsız. işi bütceye dayandırıyorsunuz. amerikan moturunun sesi yüzünden sadece cj alan arkadaşlarımız var.
haftada bir gün bindiğim defender'im var. lpg de 500 yakıyor. ama zevk işte. fazla yakıyor diye binmeyeyim mi? bir tanede jimny edinmeyi düşünüyorum. şimdi iki arabayı kıyaslamam mı lazım. her arabanın kendine göre artısı eksisi var. mühim olan siz ne yapmak istiyorsunuz.
off road mekanik bir spordur. kullandığınız araç ile karşılaştığınız doğa şartlarında yol alabilmek için kullandığınız araç ve gerecin teknik kullanımlarıyla elde edeceğiniz kabiliyetle yol alabilmenizdir. aslına bakarsanız arabanın ne olduğu o kadar önemli değildir. diğer motorsporlarına nazaran offroad sporu daha fazla teknik beceri içerir. rallide arabanızı en hızlı son noktaya nasıl götürürsünüz yarışıdır. off road a ise teknik becerinizi kullanarak nasıl bitişe gelirsiniz yarışıdır. şimdi diyecekiniz ki türkiyede yapılan ulusal yarış mantığı ralliyle aynıdır. doğrudur. bu işe gönül veren abilerimiz ustalarımızda zaten bu durumu eleştirmektedirler.
marka ve modelleri kıyaslamak bana çok anlamsız geliyor. temsil 2 kişilik bir aile yüzme havuzlu bir villada oturuyor ama 4 kişilik bir ailede 70 metre karelik bir apartman dairesinde oturuyor. şimdi villaya gelen elektrik faturasının çok olması yüzünden adamlar apartmana mı taşınsın. saçma dimi. evet bende onu demek istiyorum saçma.

hepimizin içinde araba sevdası var. isteyen istediği arabanın sevdasını sürmekte özgürdür. mümkünse mevcut arabamızla karşılaştığımız engelleri aşmak için kullandığımız teknikleri konuşalım. samurai nin geçtiği cj nin takıldığı bir yerde oluşan nedenlerini tartışalım. yada aksi bir durumda oluşacak sorunları... bu bize yol gösterici olur.

xano' Alıntı:
sevgili boxeralfa sorun nedir anlamış değilim.
zevk bu. iki araba birbirinden farklı. bunu kabul ediyorsunuzdur. kıyaslamak anlamsız. işi bütceye dayandırıyorsunuz. amerikan moturunun sesi yüzünden sadece cj alan arkadaşlarımız var.
haftada bir gün bindiğim defender'im var. lpg de 500 yakıyor. ama zevk işte. fazla yakıyor diye binmeyeyim mi? bir tanede jimny edinmeyi düşünüyorum. şimdi iki arabayı kıyaslamam mı lazım. her arabanın kendine göre artısı eksisi var. mühim olan siz ne yapmak istiyorsunuz.
off road mekanik bir spordur. kullandığınız araç ile karşılaştığınız doğa şartlarında yol alabilmek için kullandığınız araç ve gerecin teknik kullanımlarıyla elde edeceğiniz kabiliyetle yol alabilmenizdir. aslına bakarsanız arabanın ne olduğu o kadar önemli değildir. diğer motorsporlarına nazaran offroad sporu daha fazla teknik beceri içerir. rallide arabanızı en hızlı son noktaya nasıl götürürsünüz yarışıdır. off road a ise teknik becerinizi kullanarak nasıl bitişe gelirsiniz yarışıdır. şimdi diyecekiniz ki türkiyede yapılan ulusal yarış mantığı ralliyle aynıdır. doğrudur. bu işe gönül veren abilerimiz ustalarımızda zaten bu durumu eleştirmektedirler.
marka ve modelleri kıyaslamak bana çok anlamsız geliyor. temsil 2 kişilik bir aile yüzme havuzlu bir villada oturuyor ama 4 kişilik bir ailede 70 metre karelik bir apartman dairesinde oturuyor. şimdi villaya gelen elektrik faturasının çok olması yüzünden adamlar apartmana mı taşınsın. saçma dimi. evet bende onu demek istiyorum saçma.

hepimizin içinde araba sevdası var. isteyen istediği arabanın sevdasını sürmekte özgürdür. mümkünse mevcut arabamızla karşılaştığımız engelleri aşmak için kullandığımız teknikleri konuşalım. samurai nin geçtiği cj nin takıldığı bir yerde oluşan nedenlerini tartışalım. yada aksi bir durumda oluşacak sorunları... bu bize yol gösterici olur.

Tamamen katılıyorum.

xano' Alıntı:
samurai nin geçtiği cj nin takıldığı bir yerde oluşan nedenlerini tartışalım. yada aksi bir durumda oluşacak sorunları... bu bize yol gösterici olur.

Kimse bu açıdan yaklaşmayı pek kabullenemiyor galiba.. Genelde, ben senin gibi 2 tanesini arkama bağlar çekerim modası var.. Bu tarz durumlar bana anlamsız geliyor...

Konu hakkındaki tecrübesi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa, bizleride bilgilendirmiş olurlar..

bu yazdıklarınıza siz inanıyosanız lafım yok ne diyeyim bu konuyu kapatım gitti
samuraı geçdigi yerde takılan cj çok komik olmuş gülüyor ve yazıyorum bu ms inanın arkadaşlar yazan arkadaşımız böyle bi olaya şahşitmi olmuş veya ömründe cj ile offroad yapmışmı kaçsefer kalmış merak ettimde ;D ;D ;D ;D ;D
ayrı ayrı 2 aracı kullanıcıları sitemizde kıyaslamışlar zate inceleyin

Samurai motoru küçük olduğunu ve arazide rahat ilerleyemeyeceğini kabul ediyorsunuzda..
Neden CJ nin motorunun büyük olmasının ve motor gücünün en az yarısını arazide kendi ağırlığını götürmek için harcadığından bahsetmiyorsunuz..
CJ bence motor gücünün en az yarısını arazide kendini ağırlığını yerinden oynatmak için kullanıyor.. Büyük motoru olmasa, imkanı yok yerinden hareket ettiremezsiniz CJ yi.

Bence arazide en büyük dezavantaj ağırlık. Ne kadar hafifsen o kadar rahat hareket edersin.
Motrun büyük olmasıda büyük avantaj sağlar. Ortalama ölçülerde ağır olmayan bir araç için 2000 motor bence arazide fazlasıyla iş görür. Fazla motor hacminin çok gerekli olduğunu düşünmüyorum..

reis28' Alıntı:
Mİthat Selam görüşemiyoruz biraz matematiksel hesaplarla bu kanıya varmışlar bende hesapladım gercekten öyle CJ nin düz sıra 6 silindir motoru sanırım 140BG güc üretiyor diye biliyorum yanlışsa düzeltin lütfen samurayide 82 bg güc üretiyor bir 800KG biri 1500KG sonucta her iki aracta kata gorileri farklı araclar birisi tüy siklet hızlı hareket eder biri agır siklet kodumu oturtur misali bu araclar aynı rinkte olmaz federasyon karşı cıkar bu maca ;D ;D

:smiley: seviyoruz seni

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR