DACİA DUSTER 4*4 DEBRAJ BALATASI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali şen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,854

ARKADAŞLAR 15,20 SN PATANAJ ATTIMI YA KOKU VERİYOR VEYA DUMAN ÇIKIYOR ACABA BUNLARA UYGUN PORSELEN

• PORSELEN BALATA

Kullanılan: 1 11.1%
  • OOF ROAD BALATASI

Kullanılan: 8 88.9%

• Kullanılan toplam oy
    9
Ynt: DACİA DUSTER 4*4 DEBRAJ BALATASI

olguncandan' Alıntı:
Ortalığı selimsarperler sarmaya başladı.

Bilen bilmeyen, kendini bişey zanneden herkes konuşuyor.

Aloooo, sana mı soracaz bilader arabayı nasıl kullanacağımzı.???????????????????????

Mübarek ramazan günü adamı çileden çıkarıyorlar.

Sevgili halkımız,

*Herkesin arabası kendine.

* Burası forum. Burada bilgi isteyen bilgi ister, bilgisi olan varsa ortaya koyar vs. vs. Arkadaşımız balatalarla ilgili bir soru sormuş. Varsa bilgin ortaya koyarsın. Ya yoksa... Susarsın. Buna rağmen konuşuyorsan, senin durumunu anlatacak insanlık durumu "cırcır"dır.

*Gerektiği zaman susmak gerekir. Haddini bilmek gerekir.

Sana söylüyorum hemşerim, sana ne adamın arabasından. Yok balata yerine arabayı değiştirmelişmişde yok tarlaymış da ... İşine bak yahu . Git daha önce hangi patikalarda dolaşıyorsan oralarda dolaşmaya devam et. Niye insanları taciz ediyorsun?

ÖMÜR BİTER KLONLAR BİTMEZ....
O KADAR!!! AĞZINA SAĞLIK KARDEŞ SAOLASIN

Etiketler

SADECE KONU İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLANLAR FİKRİNİ PAYLAŞSIN ARABAYI DEĞİŞTİRMEM GEREKTİĞİNDE DEĞİŞTİRİRİM AMA DAHA YENİ ALDIM HERKESE TABİ KENDİ MALI GÜZELDİR. AMACIM SADECE BALATAYLA İLGİLİ BİLGİ ALMAKTI KEŞKE SORMASAYDIM !!!!!!!!!!!
ÖNÜNE GELEN ARABAYI KÖTÜLÜYOR SİZENE SİZENE BEN SİZİN ARBANIZA KARIŞIYOR MUYUM?
AMA SADECE BALATAYLA İLGİLİ SORMUŞTUM ÇÜNKİ HAYATIM DA İLK DEFA BİR 4*4 KULLANIYORUM YETKİLİ SERVİSLERİDE HİÇ BİŞEYİNDEN ANLAMIYORLAR.

Neden bu tepki.
Sakin biraz sakin.
Biraz da saygı tabi.
Mümkünse tabi...

BOBO' Alıntı:
Neden bu tepki.
Sakin biraz sakin.
Biraz da saygı tabi.
Mümkünse tabi...

Saygı, hakedene gösterilir. O vatandaş kim oluyor ki, bir diğerinin arabasını kötülmeye kalkıyor. Saygı ötekilerin mülkiyetine saygıyla başlar.

Ne demek! Biri haddi olmayan laflar edecek, kalkıp da "aman arkadaşım bak öyle değil vs vs vs vs " diye incelik mi göstereceğiz.

arkadaşlar basıt bir soru basıt de bir cevap gelmiş kimse kimsenin arabasını yada başka birşeyini kotülemiyor sorulmuş cevabıda veriliyor diye düşünüyorum en iyi fikir bencede arazi icin bir ikinci arac meselya benim gibi ben uzun yollar icin dusteri tercin ediyorum arazi icinde arazi canavarı bana göre LADA NİVAmı hem istesenizde patanaj cekmiyor parca ucuz masrafsız kırılsa yurek yanmıyor en iyi fikir ikinci araba ama tabii tercih sizin illada dusteri yapacam diyorsan onada eyvallah harcazrınız iyi para olur tabi sonra asfalta iyi olurmu oda tartışılır

sakin olalım arkadaşlar ne bu gerginlik burası forum herkes hür iradesiyle seviyeli bişekilde düşüncelerini i yazabilir kimsenin kılavyesine hukmedemessiniz konuya ilk yorumu yapan benim okuma lutvunda bulunursanız gayet usluplu yazılmış nacizane düşüncem diye noktalanmış saygı çerçevesi yitirilmemiş bir mesaj söylenende arazide kullanacaksanız !!!!! aracı degişmeniz dedim bir sonraki mesajda çok güzel bir aile arabası oldugu yazmakda bu ortamda biz bunlara gocunmayız benim aracımın eksisi artısı burdan neler yazıldı yıllardır hepsini espirili bir uslupla hep beraber eleştirdik güldük geçdik ayrıca aynı aracı kullanan ÜMİT arkadaşımız bile espirili bir cevap yazmış ki siz neden bukadar celallendiniz onuda anlamış deyilim cümleten hayırlı ramazanlar

evedilaz' Alıntı:
sakin olalım arkadaşlar ne bu gerginlik burası forum herkes hür iradesiyle seviyeli bişekilde düşüncelerini i yazabilir kimsenin kılavyesine hukmedemessiniz konuya ilk yorumu yapan benim okuma lutvunda bulunursanız gayet usluplu yazılmış nacizane düşüncem diye noktalanmış saygı çerçevesi yitirilmemiş bir mesaj söylenende arazide kullanacaksanız !!!!! aracı degişmeniz dedim bir sonraki mesajda çok güzel bir aile arabası oldugu yazmakda bu ortamda biz bunlara gocunmayız benim aracımın eksisi artısı burdan neler yazıldı yıllardır hepsini espirili bir uslupla hep beraber eleştirdik güldük geçdik ayrıca aynı aracı kullanan ÜMİT arkadaşımız bile espirili bir cevap yazmış ki siz neden bukadar celallendiniz onuda anlamış deyilim cümleten hayırlı ramazanlar
;) ;) ;)

ilk yazılanlardan beri kimsenin kimseye aşağılayıcı hakaret edici vs bir tavrı yokken birden bire burda benim arabama karışamazsınız ben istediğimi yaparım diyerek yazılan bir mesajın hiç hakkı yok...
zaten olguncan beyde ortaya yaratıcı ve yapıcı bir fikir koyamamış sadece bana göre haksız tepkisini koymuş ..... tekrardan ARACINIZ HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANIN ALLAH KAZA BELA VERMESİN GERİSİ YALAN...... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
SAYGILAR...

bilalr' Alıntı:
sayenizde konuyu bir daha okudum , bir daha koptum ama
bu bahane ile ilgili forumdan bir arkadaşımızın benim bir soruma yazdığı meajı buraya kopyalayayım belki faydası olur.
"Sinter balata bronz alaşımlı pedlerin yay çeliği saca cift taraflı perçinlenerek yapılan balata türüdür. Genelde iş makinalarında kullanılır bunun yanısıra arazide uzun süreli ağır şartlarda kullanılan araçlara da takılır.
Ağır şartlarda sürüşte orjinal balata ısınıp kaçırmaya başlar, kokular çıkartır... bu giderek artıp sonrasında yanmış balata az bir zorlamada kaçırmaya başlar, kaçırdıkçada ömründen yer.
Sinter balatayı taktığınızda yürüyenin diğer aksamlarına güveniyor olmanız lazım. kaçıramayan balata gücü tekerlere kadar iletecek arada zayıf halka varsa kıracaktır.
Şehir içi kullanımda dur kalkın bol olduğu trafikde kalkışda hafif titreme(ayarı düzgün yapılmamış ise çok titreme) ve gazlı kalkmak gerekir birden kavradığı için motoru stop ettirebilir veya fazla gazla birden fırlamanıza sebep olur..Bu söylenenler de sizi yorar..
Ayrıca dur kalklar çok olduğunda metal metale ilk kavrama anında soğumasına fırsat bulamadan yüksek ısı oluşur buda balatanın ömrünü azaltır.."

Ynt: Dacia Duster 4*4 Debraj Balatası

fabrika çıkışlı aracımı bayi den aldıktan 3 gün sonra ağır arazide denedim!
Paylaşım yapan arkadaşlarıma teşşekkür ederim ama ben land rower vede lada niva yıı da aynı parkur da kullanma şansı buldum!
Aradaki farklar: lada ve hastesı olduğum land dahi akisleri kırmadan geçemediğim parkuru duster ile geçtim! hemde standart. Keyfi anlamda kesinlikle duster fakat kasko yok ise düşünün derim :D pazar gezisinin duster meliyeti 12 600 tl çıktı. gök yüzünü gördüm araçla ama gitmiyorum demedi. Takip.

DSCF3897

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR