DACİA DUSTER 4*4 DEBRAJ BALATASI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali şen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,852

ARKADAŞLAR 15,20 SN PATANAJ ATTIMI YA KOKU VERİYOR VEYA DUMAN ÇIKIYOR ACABA BUNLARA UYGUN PORSELEN

• PORSELEN BALATA

Kullanılan: 1 11.1%
  • OOF ROAD BALATASI

Kullanılan: 8 88.9%

• Kullanılan toplam oy
    9

Etiketler
Ynt: Dacia Duster 4*4 Debraj Balatası

Ekli dosyalar

• DSCF3816.jpg
    DSCF3816.jpg
    273.1 KB · Görüntüleme: 97

yavuz-çelikel' Alıntı:
Özelden faturayı gönderirseniz memnun olurum. Merak ettim ne masraflar çıktığını. Aracı ne kadar zaman tuttunuz suyun içinde bu şekilde?
sadece su değil ardından girdiğim kayalık arazide hasar aldım. En kısa sürede gönderiyorum.

Bi mesaji tam dikkatle okmadan yazmayin şu foruma ya!
Adam FOTOGRAF BENI BENDEN ALDI demis. Yani xok guzel cikmis Dusterin suya girmis hali diye.
Araxin sahibi de nasil bir yanlis okuma ve anlamaysa FOTOGRAFI BENDEN ALDI diye anlamis.
Biraz daha dikkat diyorum.

Taner bey öncelikle aracınız hayırlı olsun ve de geçmiş olsun. Sanırım bi yanlış anlaşılma yüzünden biraz kızdınız, ama 3. sayfada "4X4-90BG" nicli arkadaş, sizin fotoğrafınıza ve Duster'ın kabiliyeti için övgüde bulunmak için bir yorumda bulunmuş gibi geldi bana. Bu arada çok gizli deil ise, aracınızda nasıl hasar oluştuğunu buradan paylaşırsanız seviniriz. İyi günler dileklerimle.

Öncelikle kusuruma bakmayın yanlış anlama için vede uzatmadan söylüyorum.
hasar:
ön ve arka tampon
katalizör ve katalizör ayakları bu arada katalizöre özellikle dikkat etmeli arkadaşlar içi porselen olduğu için tamiri yok vede 3000 tl sadece katalizörü! farkında olmasaydık motoru bile yiyebilirdi dedi servis!
beşik komple
radyatör
klima radyötörü tada turbo muydutam olarak bilemedim.
eksoz ve sanırım birde depo
ufak ayrıntılar hariç hatırladıklarım :D ama katalizöre özellikle dikkat etmeli korumasız duruyo darbe alması çok muhtemel.

bu arada servisten faturayı istedim foruma koyucam diyince bi durdular. Ama özelden göndereceğim arkaşlarıma.
Bunu paylaşma sebebim dalga konusu olmak değil aksine dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğüm vede nihayetinde bu bir forum paylaşalım ki bilgi sahibi olalım diyedir.
Gezenbilir ailesine saygılarımla.

Paylaşım için teşekkürler...
Aslında alt taraf için komple olan korumalar var. Onlardan yaptıran var mı acaba forumda?

Taner bey; aracın limitleri belli, suyun içinde sofra boyunca durması, aracın ilerlemesi sırasında başedebileceği arazi şartlarından sert, arazide yürütülmesi, sürüş kusurudur. Bu seferlik kaskodan dolayı kurtarmışsınız ama , kasko olmazsa iş zor.

Geçmiş olsun tekrar.

Geçmiş olsun muhterem (ve de hemşerim)

Yavuz Bey doğru söyler. Şayet aracı 30-35 cm yükseklik, altı komple korumalı bir arazi aracı gibi kullanırsak herkes aynı faturayı öder. Dolayısıyla sorun sürüş hatası gibi duruyor.

Bazıları anlamak istemese de (bu, önceki antidustercilere iğnelemedir), hep şunu söyledik: "Bu aracı land veya G gibi profesyonel arazi aracı zannetmeyin. Taştan taşa zıplarsanız kırar dökersiniz."

Aracın limitlerini bilmek ve fazla zorlamamak lazım. Zaten biz Duster kullanıcıları piknikçiyiz, çamur kaya bizi bozar. ;D

Tekrar geçmiş olsun.

"..... suyun içinde sofra boyunca durması, .......... sürüş kusurudur. "

derken neyi kastettiniz yavuz bey, anlayamadım. Sert arazi şartlarını anladık, hemfikiriz de, şu suyun içinde durma meselesini merak ettim.

Suyun içinde bir kaç saatlik duruş aks körüklerinden içeri su girmesine plastik tapa vs. yerlerden bilya el freni teli katalizör vs. kısımlara su girmsine sebebiyet verebilir.Kasıt buydu.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Taner bey; aracın limitleri belli, suyun içinde sofra boyunca durması, aracın ilerlemesi sırasında başedebileceği arazi şartlarından sert, arazide yürütülmesi, sürüş kusurudur. Bu seferlik kaskodan dolayı kurtarmışsınız ama , kasko olmazsa iş zor.

Geçmiş olsun tekrar.
Keşke sürüş kusuru demeseydiniz. ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR