Döner Koltuk Sehpası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,324
Ynt: Döner Koltuk Sehpası

döner sehpanın iç kısmı

DSC00661.JPG

DSC00662.JPG

DSC00665.JPG

Etiketler

levent bey biraz kullanın sonuçları yazarsınız artık ben de düşünüyorum da

kyaz75' Alıntı:
levent bey biraz kullanın sonuçları yazarsınız artık ben de düşünüyorum da

bu aparatla şimdilik toplasanız 300km yaptık, eski oturuş sistemine göre daha rahat arkaya doğru biraz yatık olduğu için koltuğa yerleşiyorsunuz, ama doğru söylüyorsunuz bakalım sonradan bir arıza çıkaracakmı, olursa burada belirtirim

İlhan Güneş-berkcantp beyin karavanı için aldığı döner koltuk mekanizmalarını temin ettiği firmanın iletişim bilgileri:
"Haşmet ve Coşkun beyler
Bahsi geçen Grammer koltuk döner mekanizması iletişim bilgileri ve adresi;

Gün Ticaret Grammer koltukları yetkili bayii ve servisi
Şükrü GÜN
Mak. Teknikeri

İnönü cad. (eski Gemlik yolu) Çağlayan sok. no:22/B
Namık Kemal mah. 16260 BURSA
Tel.,Fax: 0224 271 82 50 Cep: 0532 434 61 55

Bana getirdikleri kartta yazan bilgiler.

Kolay gelsin Saygılar.

Levent Bey merhaba ;

Döner koltuk mekanizmasını monte ettikten sonra bugüne kadar ki süreçte kullanımından memnun musunuz ?

En çok merak ettiğim konu döner kilit mekanizmasında her hangi bir boşluk falan oldu mu ?

Benzerini bir araçta incelemiştim, sürüş pozisyonuna getirdiğimde koltukta biraz boşluk vardı. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı ? Veya sorun yaşayan var mı ?

Burakd' Alıntı:
Levent Bey merhaba ;

Döner koltuk mekanizmasını monte ettikten sonra bugüne kadar ki süreçte kullanımından memnun musunuz ?

En çok merak ettiğim konu döner kilit mekanizmasında her hangi bir boşluk falan oldu mu ?

Benzerini bir araçta incelemiştim, sürüş pozisyonuna getirdiğimde koltukta biraz boşluk vardı. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı ? Veya sorun yaşayan var mı ?

merhabalar,
benim sehpalarda çok hafif bir boşluk var, biraz daha sıkarsanız bu sefer çalışmıyor, fakat bu boşluğu aracı sürerken siz hissetmiyorsunuz,
ilk alındığında boşluk fazla idi altta civatası var sıkarak boşluğunu ayarlayabiliyorsunuz, fakat sonradan kendiliğinden(somunu özel olmasına rağmen) gevşiyor bu yüzde ben söküp yeniden ayarladım ve gevşememesi için kaynak makinesi ile bir punta attım, şimdi bir senedir aynı ayarda, tabii rahat çalışması için çok hafif bir boşluğu var,
selamlar

somunu sabitlemeniz için kaynak tan önce şu iki yöntemi deneseydiniz,

1.piyasada satılan içinde fiber olan geri açılmaz somun ile değişseydiniz.

2.somun ile civata arasına loctide ın civata ve somun dişleri arasına damlatılan özel yapıştırıcı kullanabilirdiniz.
bu ürünün de iki farklı çeşidi var sıkı olan ve çok sıkı olanı (son ürünü kullandığınızda sökerken anahtara bayağı bir kuvvet uygulamanız gerekebilir)

gemiadami' Alıntı:
somunu sabitlemeniz için kaynak tan önce şu iki yöntemi deneseydiniz,

1.piyasada satılan içinde fiber olan geri açılmaz somun ile değişseydiniz.

2.somun ile civata arasına loctide ın civata ve somun dişleri arasına damlatılan özel yapıştırıcı kullanabilirdiniz.
bu ürünün de iki farklı çeşidi var sıkı olan ve çok sıkı olanı (son ürünü kullandığınızda sökerken anahtara bayağı bir kuvvet uygulamanız gerekebilir)

üzerindeki somun fiberli somundu zaten, sökmesi takması zahmetli olunca garantili yöntemi seçtim ;D

Levent Bey;

İkinci bir somunla kontra sıksaydınız. Öyle punto ile falan olur mu yahu :smiley: :p

(görmeden, yaşamadan, denemeden forum üzerinden atar tutarlar derneğine döndük :smiley:))) )

Bi ara tanıdık bir usta ile bu punto sorunsalını yaşamıştık. Arabanın yanındaki demirin arka kısmına mahalleden bir velet çıksa sarkıyordu. Hayda arabanın altına yatıp somunu boşalt sık düzelt. 1 3 5 ...hep böyle.

Sonunda çözüm için gittim sanayiye.
Kaportacı ustası : "abi bir punto atalım kaymasın".
Ben "ya yok işte arabaya kaynak deydirmem ben bilmem ne"
Kaportacı : "ya abi gel atalım bir şey olmaz"
Ben "yok mok"

En sonunda attırdım gitti. Şimdi taş gibi :smiley: 10 yaşında araba. Neye kasıyormuşum ki bu kadar.
Hayat takıntılara ve prosedürlere zaman ayıramayacak kadar kısa geliyor bazen. Bazen uzaklarda aradığımız karmaşık çözümler yanıbaşımızda ve basit.
Belki de felsefesini konuşacak tartışacak kadar bile uzun değil yaşam :smiley:

ikinci somuna yer(mesafe) yok,
çözüm denemek masraflı ve zahmetli,
attığım punta kesin ve garantili çözüm, sökmek gerekirse az birşey taşlamak gerekiyor,

forumda zaten dikkat ederseniz en çok yazışmalar '' olmaz '' üzerine ;D ;D ;D
ben yaptım oldu ;)

drares' Alıntı:
İlhan Güneş-berkcantp beyin karavanı için aldığı döner koltuk mekanizmalarını temin ettiği firmanın iletişim bilgileri:
"Haşmet ve Coşkun beyler
Bahsi geçen Grammer koltuk döner mekanizması iletişim bilgileri ve adresi;

Gün Ticaret Grammer koltukları yetkili bayii ve servisi
Şükrü GÜN
Mak. Teknikeri

İnönü cad. (eski Gemlik yolu) Çağlayan sok. no:22/B
Namık Kemal mah. 16260 BURSA
Tel.,Fax: 0224 271 82 50 Cep: 0532 434 61 55

Bana getirdikleri kartta yazan bilgiler.

Kolay gelsin Saygılar.

Benimde döner koltuk(yolcu) ihtiyacım olacak; soru mesajı atacaktım ki,konu başlığı altında sayfayı kontrol edeyim dedim ve bilgiye rastladım,teşekkürler...Yarın görüşmeyi düşünüyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri