Döner Koltuk Sehpası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,323

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
arkadaşlar aşşağıdaki adresden iki adet sehpa aldım, sağolsun Hasan bey benim verdiğim ölçülere göre montaj deliklerini ayarladı, yani koltuğu söktüğüm zaman hiç uğraşmadan sehpaları aynı yere montajını yapabileceğim
ikinci bir konudada yardımcı oldu, biliyorsunuz sehpa taktığınız zaman 5cm koltuk yükseliyordu ve taktıranlar buna razı gelmek zorunda kalıyordu, benim sehpalar orjinal yükseklikten 7cm daha kısa yapıldı, normal ölçü tabandan koltuk rayına kadar 24cm bizim sehpalar 17cm olarak imal edildi, normal koltuk seviyesi bana yüksek geliyordu ve en son alçaltılmış konumda kullanıyordum, şimdi ayar yapabilme şansımda oldu, alçak koltuğun çaresi bulunuyorda yüksek olana çare yok gibi, bu ölçüde üretilmesi işime yaradı yani :smiley:
http://www.intero.com.tr/index.php?do=catalog/product&pid=604

DSC00444.JPG

DSC00446.JPG

Etiketler
Ynt: Döner Koltuk Sehpası

levent bey döner koltuk sisteminiz hayırlı olsun adresi sıkkulanılanlara ekledim teşekkürler

simurg2' Alıntı:
levent bey döner koltuk sisteminiz hayırlı olsun adresi sıkkulanılanlara ekledim teşekkürler

ben teşekkür ederim, istediğimiz yükseklikte alabilmemiz büyük avantaj

yaybek' Alıntı:
Levent abi hayırlı olsun koltuk döner sehbanız hele bir takında bizde bakarız beyenirsek aynısından yaparız.. ;D

saol Yusuf, takalım bakalım yakışacakmı, beğenirsen aparatlar kolay :smiley:

Levent bey bu düzenek koltuğunuzu normalden kaç santim daha yükselti acaba benim araçta yaptırsak kafa tavana değermı

buralpdi' Alıntı:
artmadı aksine düştü, bu aparatı isteğim üzerine 7cm kısa yaptılar, benim boyuma göre ayar yapabileceğim seviyeye geldi
orjinal yükseklik koltuğun altındaki kızak çubuklarına kadar 24cm. bu aparatlar 17cm yüksekliğinde

Sn.Erkan sorduğunuz sorunun cevabını Levent vermişti zaten..

simurg2' Alıntı:
Levent bey bu düzenek koltuğunuzu normalden kaç santim daha yükselti acaba benim araçta yaptırsak kafa tavana değermı

Erkan bey siz hangi aracınızda kullanmak istiyorsunuz

simurg2' Alıntı:
levent bey benim araç toyota bj 75 4x4 camper tarzı bir araç yapmayı düşünüyorum

zeminle koltuğun altında ne kadar mesafe var ölçerseniz vede fotğraflarsanız olup olmayacağına bakarız,
( ben ducato'ya göre ölçü veriyorum, benim zeminle, koltuğun ileri-geri yaptığı kızağa kadar 24cm)

Levent bey.döner koltuk sehpalarınız hayırlı olsun.Aynısından ben de almayı düşünüyorum.Sizin aparatlarınızı bir ara görmek isterim.Bu vesile ile tanışmış oluruz.
Selamlar

Ömer Aktaş

Bu tür usta işi döner koltuk aparatlarında endişem kullanılan civataların ve malzemenin sert fren durumunda veya kaza anında ne yapacağı. Malzeme yırtılırsa veya bağlantı civataları kesilirse tehlike çok büyür. Levent bey size tavsiyem aracın koltuklarında kullanılan orjinal civata boyutlarında ve kalitesinde civata kullanmanız. (civata kalitesi üzerinde yazar. 8*8 gibi. Yazmayan civata zaten kullanmayın. )

gozdemed' Alıntı:
Levent bey.döner koltuk sehpalarınız hayırlı olsun.Aynısından ben de almayı düşünüyorum.Sizin aparatlarınızı bir ara görmek isterim.Bu vesile ile tanışmış oluruz.
Selamlar

Ömer Aktaş

haftaiçi çalıştığım için haftasonları müsaitim, cuma akşamı telefonlaşıp buluşabiliriz
selamlar

bartek' Alıntı:
Bu tür usta işi döner koltuk aparatlarında endişem kullanılan civataların ve malzemenin sert fren durumunda veya kaza anında ne yapacağı. Malzeme yırtılırsa veya bağlantı civataları kesilirse tehlike çok büyür. Levent bey size tavsiyem aracın koltuklarında kullanılan orjinal civata boyutlarında ve kalitesinde civata kullanmanız. (civata kalitesi üzerinde yazar. 8*8 gibi. Yazmayan civata zaten kullanmayın. )

merak etmeyin burası zaten vip araçlara döner sehpa üreten bir atölye, bende gelen malzemeyi inceledim civata ve kullanılan sac'lar iyi, yaklaşık 10-12kg ağırlığında aparatlar bu konuda bende titizim kafama yatmayan bir malzemeyi kullanmam,az çok metalden civatadan anladığım için bana yeterli geldi,
sizin bahsettiğiniz civata kopacak kadar bir kaza olduğunda zaten koltuk yerinde olsa ne olur olmasa ne olur, belki civatanın kopması daha hayırlı olur,
Allah kimseye kaza bela vermesin,
uyarılarınız için çok teşekkürler :smiley:

NOT:
ben veya arkadaşlarım, bir ürünü aldığımız yeri söyleyince herkesin buradan malzeme alması gerekmiyor, benim tercih ettiğim malzemeyi sizler kullanmayabilirsiniz, ben malzeme konusunda yanılabilirim, bana yeterli gelen malzeme kalitesi size gelmeyebilir, veya ben yanılabilirim. bu yüzden herkes hür iradesi ile alacağı malzemeye karar versin, sonradan kimseyi malzeme konusunda suçlamayın.....

Selamlar arkadaşlar transporter t4 ün orjinal koltuğunda döner makanizma kullanılabiliyormu acaba gördüğüm fotoğraflarda sanki koltuk değişimi yapılmış gibi gözüküyor.Yapan yada kullananların fikirlerini bekliyorum teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri