Duster'a Sıra Yazacaklar!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,741
Bizde ondan bahsediyoruz sen anlamiyorsun benim gunluk kullandigim arac 91 model jeep XJ gecen sene 15 bin tl aldim 15 tl masraf yaptim simdi sorunsuz biniyorum uzun surede sorun cikmaz verdigini geri alabilirsin km de 30-35 krs lpg sarfiyati var 190 beygir 6 silindir 4000 motor arac parca si bol ve ucuz tek sorun iyi bi usta bulmakti deneye yanila onuda bulduk km 350 binde motor acilmamis en 500 b8n daha yapabilir niye olumsuz motor tum camia bilir milyon km yapmistir.Yani cok para esittir iyi arac yada cok satis esittir iyi arac diye bir denklem yok biz ondan bahsediyoruz biz insanlari rencide etmek icin degil araclarin ne olup olmadigi kar zarar farklarini tespit etmeye calisiyoruz.

jeepxj35
Adamim simdi 15 e aldim dedin kafamı karıştırdın korandoyu satsam mı acaba. ? ))

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Arkadaslar her aracın iyi ve kotu yanları vardlr gerilmeye hacet yok duster flyat performans olarak su anda alternatifi olmayan bir arac performans derken mana fayda sadece offroad sadece asfalt degil ...,

Sent by Rider 76

Meselelerinizi asarken uslubunuza dikkat edin.Yoneticisi oldugum sirkete yuzlercesi aliniyor ve hafta sonlari piknikte degil
gunluk kullaniliyor.Elestirileri kidisellestirip hakeret edecekseniz foruma girmeyin.Girdiyseniz elestirilere saygi duyun saygili olun.Duster in alt yapisi ne motoru ne sanzimani ne dunyada kabulmu gormus hangi offroad yarislarina katilmis nerde derecesi var piknik arabasini burada arazi offroad araci gibi lanse etmek iddia sahibini komik duruma sokar.Siz duster i dobla ole kango ile mukayese edebilirisiniz.Uslubunuzu duzeltip bir kullanici olarak dusuncerizi yazin.Teknik verilere girersek hicde adil bir durum olmaz.Selamlar Saygilar

jeepxj35

Kesinlikle katılıyorum sırf kullanıcısı olduğunuz için olmayan şeyleri var gibi göstermeyin!!benim zj ile iki dusterı birbirine bağlayıp çektim

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

şu başlık ilk açıldığında bi göz atmıştım, bugün bakınca nerelere gelmiş...

ortada sağlam bir yanlış anlaşılma var sanırım, konuyu açan arkadaş off road dan bahsetmiyor, bu fiyata suv dizel otm aracın satışlarının iyi olacağından bahsediyor, kaldı ki 65 bin fiyat baremi ile çıksa çok mantıklı bir seçenek (sıfır araç almayı düşünenler için, ben hayatımda sıfır araç almadım sanırım almam da). dizel otm laguna 3 ve Jeep WJ OV kullanıcısı olarak duster ı da zamanında incelemiştim, fena olmayan bir dizaynı var ve görünüş olarak da kullanıcısını memnun eden bir araç. kalite konusu ise kullanıcının kendi seçimi.

Jeep ile bu araçları karşılaştırmak mantıksız, BMW 7 serisi ile laguna yı karşılaştırmak gibi bişi, sınıfları çok farklı. ama kendi açımdan ulaşabildiğim bir araç olması sebebi ile ben çok memnunum. keza duster sahibi arkadaş da kendi kriterlerini karşıladığı ve az problemli olduğu sürece memnundur ve duster ı tavsiye edebilir ki bu çok normal.

diğer yandan tivoli / korando da dahil olmuş konuya, sıfırı 65 binden başlayan araç için " git yerine tivoli al" yorumu da çoooookkkk enteresan!

şimdi alacak kişi vergi avantajı kullanmak istiyorsa sıfır km alacaktır (ya da sıfır km araca binmek ister buna kimse karışamaz) ve zaten bütçesi el verse gidip daha iyi bir araç alır, bu konuda arada 15 bin fark olan aracı tavsiye etmek mantıksızlıktır, hele ki aradaki farkı ödemeyeceksen ısrar etmenin de anlamı yoktur...
ayrıca bir yaşında dizel otm bir aracın 2. eli 65 e düşüyorsa bu tutulmadığının göstergesidir tıpkı diğer sang yong modellerinin fiyatlarının 2. el de dip yapması gibi..

Son düzenleme:

şu başlık ilk açıldığında bi göz atmıştım, bugün bakınca nerelere gelmiş...

ortada sağlam bir yanlış anlaşılma var sanırım, konuyu açan arkadaş off road dan bahsetmiyor, bu fiyata suv dizel otm aracın satışlarının iyi olacağından bahsediyor, kaldı ki 65 bin fiyat baremi ile çıksa çok mantıklı bir seçenek (sıfır araç almayı düşünenler için, ben hayatımda sıfır araç almadım sanırım almam da). dizel otm laguna 3 ve Jeep WJ OV kullanıcısı olarak duster ı da zamanında incelemiştim, fena olmayan bir dizaynı var ve görünüş olarak da kullanıcısını memnun eden bir araç. kalite konusu ise kullanıcının kendi seçimi.

Jeep ile bu araçları karşılaştırmak mantıksız, BMW 7 serisi ile laguna yı karşılaştırmak gibi bişi, sınıfları çok farklı. ama kendi açımdan ulaşabildiğim bir araç olması sebebi ile ben çok memnunum. keza duster sahibi arkadaş da kendi kriterlerini karşıladığı ve az problemli olduğu sürece memnundur ve duster ı tavsiye edebilir ki bu çok normal.

diğer yandan tivoli / korando da dahil olmuş konuya, sıfırı 65 binden başlayan araç için " git yerine tivoli al" yorumu da çoooookkkk enteresan!

şimdi alacak kişi vergi avantajı kullanmak istiyorsa sıfır km alacaktır (ya da sıfır km araca binmek ister buna kimse karışamaz) ve zaten bütçesi el verse gidip daha iyi bir araç alır, bu konuda arada 15 bin fark olan aracı tavsiye etmek mantıksızlıktır, hele ki aradaki farkı ödemeyeceksen ısrar etmenin de anlamı yoktur...
ayrıca bir yaşında dizel otm bir aracın 2. eli 65 e düşüyorsa bu tutulmadığının göstergesidir tıpkı diğer sang yong modellerinin fiyatlarının 2. el de dip yapması gibi..
Sayin @muavis siz de maalesef tarafli davranip olmayan seyleri varmis gibi gostermeye calisiyorsunuz.Biz burada bir tespit yapmaya calistik arkadas cok satiyor sira yazacaklar basligina bu satislarin sirket filo satisi oldugunu yazdim isletme maliyeti deyince karsilastirma yaptim yoksa kalite tartismasi elbette yapilmaz.butce diyorsunuz bende diyorum 25 yillik jeep e binerim 65 veripte cip suv vs vs adi altinda satilan bu dandik araca binmem ailemi de bu guvensiz aracla seyahat ettirmem.Yani konunun ozu cok satmasi basari degildir boyle gosterilmesi tepki aldi yoksa duster biildigimiz duster bize bunu yeniden ogretmeyin.

jeepxj35

Duster renonun yeni brodweyi komfor güvenlik özellik aramayan sadece eşşeğe biner gibi bineyim gitmesede olur sorun çıkarmasın diyenlerin tercihi..bunu bilmek için dahi olmaya gerek yok toplum içinde de istatistik yaparsanız(genel) bu araçlara binenler arabadan anlamaz(kullanmak dışında)

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Olsun ama cok satiyo siraya girelim bizde alalim ya biterse ya kalmazsa...yillarca bu zihniyetle insanimizi kandirip zekamizla alay ettiler.

jeepxj35

Sayin @muavis siz de maalesef tarafli davranip olmayan seyleri varmis gibi gostermeye calisiyorsunuz.Biz burada bir tespit yapmaya calistik arkadas cok satiyor sira yazacaklar basligina bu satislarin sirket filo satisi oldugunu yazdim isletme maliyeti deyince karsilastirma yaptim yoksa kalite tartismasi elbette yapilmaz.butce diyorsunuz bende diyorum 25 yillik jeep e binerim 65 veripte cip suv vs vs adi altinda satilan bu dandik araca binmem ailemi de bu guvensiz aracla seyahat ettirmem.Yani konunun ozu cok satmasi basari degildir boyle gosterilmesi tepki aldi yoksa duster biildigimiz duster bize bunu yeniden ogretmeyin.

jeepxj35
sayın highoutput, ben hala yanlış anlaşıldığını düşünüyorum hem de çift taraflı.
sakın yanlış anlamayın sizin dediklerinize de katılıyorum kısmen. kesinlikle katıldığım nokta ise "çok satması başarı değildir"
misal yeni egea, kuzenim dizel olanından sıfır olarak aldı, idare eder bir araba, fatura şirkete kesildiği için sıfır aldı, parası da var ama (evde 2. bir araba daha var) işte kullanmak için ideal mantığı ile hareket etti.
ama başka bir tanıdığım da var yine sıfır aldı ve çok memnun, aracını çok seviyor..
her kişinin bütçesi, mantığı, kullanım şartı farklı.
bu işte duygular ön plana çıkıyor ve fayda maliyet durumu ile birleşince kullanıcısı için çok güzel bir araç haline gelebiliyor.

diğer yandan kullanmadığım, sadece 1 kere içine oturduğum bir aracı başkasına öğretmek benim haddim değil, keza öyle bir niyetim/derdim de yok... olayın farklı noktalara gelip gereksiz bir tartışma ortamı oluşması dikkatimi çekti o kadar.

sayın highoutput, ben hala yanlış anlaşıldığını düşünüyorum hem de çift taraflı.
sakın yanlış anlamayın sizin dediklerinize de katılıyorum kısmen. kesinlikle katıldığım nokta ise "çok satması başarı değildir"
misal yeni egea, kuzenim dizel olanından sıfır olarak aldı, idare eder bir araba, fatura şirkete kesildiği için sıfır aldı, parası da var ama (evde 2. bir araba daha var) işte kullanmak için ideal mantığı ile hareket etti.
ama başka bir tanıdığım da var yine sıfır aldı ve çok memnun, aracını çok seviyor..
her kişinin bütçesi, mantığı, kullanım şartı farklı.
bu işte duygular ön plana çıkıyor ve fayda maliyet durumu ile birleşince kullanıcısı için çok güzel bir araç haline gelebiliyor.

diğer yandan kullanmadığım, sadece 1 kere içine oturduğum bir aracı başkasına öğretmek benim haddim değil, keza öyle bir niyetim/derdim de yok... olayın farklı noktalara gelip gereksiz bir tartışma ortamı oluşması dikkatimi çekti o kadar.

sayın @muavais siz ve konu başlığındaki diğer arkadaşların iyi niyetinden şüphem yok.Türk halkı olarak yıllardır Avrupa ve Amerika da kullanılmayan araçlara mecbur bırakıldık.Genç arkadaşlar bilmez sıraya girip bir yıl sonra uçan teneke olması dışında hiçbir özelliği olmayan araçları bekledik.Bu araçlar 3.dünya ülkeleri için hazırlanmış vasat araçlardı.Bunlar allandı pullandı aynı kasa üzerinde makyaj değişiklikleri ile bizlere sunuldu.Fiyat ı buna göre makul tutuldu ki zaten bana göre verilen bu fiyatlar o araçlara çok bile.Yıllar önce (deniz nakliye işi ile uğraşıyorum) tempra lar yeni çıkmıştı.Bizde konteyner dolusu Amerika ya tempra motoru gönderiyorduk.Conilere sordum niye bu kadar talep var tempra moturuna çok mu başarılı diye güldüler yok dediler biz onları otomobil üretiminde değil ucuz olduğu için jenarötör imalatında kullanıyoruz dediler.Ucuzunu değil iyisini kalitelisini istemeliyiz bu araçlara talep olmazsa insanlarımız almazsa mecburen daha iyisini yine aynı fiyata üreteceklerdir.Anlatılmak istenen ''Bizim insanımızın ucuz iyi kaliteli ve güvenli araçlara binmeye hakkı var''

selamlar saygılar

Son düzenleme:

ben de bunu yazmak istedim ama sonradan vazgeçtim. demek benim gibi dikkatini çekenler olmuş..
sağ olsun arkadaşı her Jeep konusunda ben de görüyorum, Jeep lerle ilgli her konuda mutlaka korando reklamı yapıyor...

arkadaşımız @orgasmatron teknik anlamda kendini devamlı geliştiren, araştıran , uygulayan , tecrübeli bir arkadaşımızdır. Mog toplar turbo takar , 4x4 kamyonet toplar ama herkez gibi değil farklı şeyler dener , 4x4 alır minübüs (hala bekliyoruz yapmasını ) , sang yong virüsü kapmıştır :smiley: gözü başkasını görmez :smiley: nevi şahsına münhasır biridir....

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.