Erdek Gezimiz (29-31 Ekim 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,084

orsaalabanda

Zirve
Tüm resmi gün, bayram ve tatillerde olduğu gibi, yine Poyrazlar'ın sıcak nefesini ensemizde hissetmeye başlamadan harekete geçelim dedik... Ani karar ve hızlı bir organizasyonla, tam aksi istikamette Poyrazlar'dan olabildiğince uzaklaşmaya karar verdik. :D

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

PIC 0659

PIC 0662

PIC 0663

PIC 0664

PIC 0668

Etiketler
Ynt: Erdek Gezimiz (29-31 Ekim 2010)

Sağolsunlar, Abdi (dalgıç), Ayhan (ayhan58) abilerimiz ve değerli eşleri bizleri yalnız bırakmayıp iki gün içerisinde sık sık ziyaretimize geldiler...

Dünya tatlısı, çoook tecrübeli ve çoook gezgin, öğretmen emeklisi çift olan Perihan - Celal Yalçın çifti ile tanışma fırsatı bulduk. Bu değerli çiftin öyküsünü, gezilerini ve karavanlarının yapım hikayesini yazmaya kalksam kalın ciltli bir kitap olur. Antalya'lı çiftimiz 12 ay boyunca karavanda yaşıyor ve arada Antalya yakınlarından geçerlerse evlerine şöyle bir uğruyorlar... Gerisini siz düşünün :smiley: Kendilerini forumumuza davet ettim, teşrif buyururlarsa onlardan öğreneceğimiz gerçekten çok fazla şey var...

[attachment=1]

[attachment=2]

Kamperimizin önünden bir an bile ayrılmayan sevimli minikler...

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

PIC 0643

PIC 0642

PIC 0644

PIC 0649

PIC 0650

Gezinin en eğlenceli bölümü kuşkusuz, kiraladığımız elektrikli bisikletlerle yaptığımız Erdek turu idi... Bu aletlerle, çocuklar gibi eğlenip Erdek'in altını üstüne getirdik.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

PIC 0681

PIC 0683

PIC 0685

PIC 0687

Haldun dostumuz hala gerçeklerin ayırdına varabilmiş değil... O kendini rüyada sanıyor. :D

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Dönüş yolumuz birazcık maceralı geçti...

Ben benzinliğin tuvaletinde porta pottinin kasedini boşaltmaya uğraşırken Füsun oradaki beton çiçeklikleri gözüne kestirmiş... Bizim hanımı almış bir düşünce: "Acaba bizim karavan bunların üzerine çıkabilir mi, yoksa çıkamaz mı?..."

Karavan 50 cm. yüksekliğinde beton saksının üzerine çıkabiliyormuş, öğrendik :D Neyse ki Alman tamponu, Fransız lastiği ve Türk betonu bu kavgada yenişememiş, hasarsız atlattık. Ancak kavgaya karışanları ayırabilmek için aracı krikoyla kaldırmak zorunda kaldık. :D

Bursa'ya yaklaştığımız sırada ise trafik lambalarının göz kırpan yeşil ışığını görünce gaza biraz yüklenip geçmiştim... Beni yalnız bırakmak istemeyen Haldun dostum da arkamdan köklemiş gazı... :(

Ben sarı ışıkta geçtiğini görmüştüm... Sanırım bunu Haldun da söylemiştir ama memur beyler inanmadı tabi. :p (Geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldük)

Pür neşe, hoş sohbet, biraz sıcak, biraz soğuk, arada çerez niyetine birazcık acı sos, macera, bolca telaşe ve yorgunluk derken... Bu gezi de böyle geçiverdi işte...

PIC 0689

PIC 0645

PIC 0691

PIC 0692

Güzel gezi olmuş,Hava şartları da sizi fazla üzmemiş,görüldüğü kadarıyla. :smiley:
Hikayenin sonunda çıkardığım dersler;
1.Yeşili gördüm,denizi gördüm gibi bahanelerle gaza yüklenilmeyecek. ;D
2.Öndeki karavan geçtiyse bende geçebilirim denilmeyecek ;D

züğürt gezençi' Alıntı:
Hikayenin sonunda çıkardığım dersler;
1.Yeşili gördüm,denizi gördüm gibi bahanelerle gaza yüklenilmeyecek. ;D
2.Öndeki karavan geçtiyse bende geçebilirim denilmeyecek ;D

Evet aynen bu şekilde... Siz siz olun öndeki karavana uymayın. ;D Siz onun çıktığı saksının tepesine, o da sizin çıktığınız saksının tepesine çıkamayabilirsiniz... ;D Bir de eşiniz içeride oturuyorsa anahtarı kontakta bırakmayın... ;D

Cem fotoğraflardan Yağışla pek yakın temasınız olmadığı anlaşılıyor,bize yansıyan mutlu yüzlerde güzel bir hafta sonu gezisi geçirdiğiniz belli,bende umutla poyrazlara uğrarsınız dönüşte :D diye boşa beklemişim.ancak Erdek demekle yerinde seçim yaptığınız anlaşılıyor. Tabii dönüşteki sürprizleri saymazsak.Bu arada Haldun beyin karavanının ilk resimlerinide bu paylaşımda görmüş olduk yanılmıyorsam,ağız tadıyla geziler diliyoruz kendilerine.

3.madde olarak onu da yazacaktım fakat karavanlar bazen hanımların üzerine kayıtlı olabildiğinden,"hadi ülenn..kimin anahtarını kimden saklıyorsunuz"diye bir tepki almaktan korktuğum için yazamamıştım. ;D ;D

Güzel bir hava.. Güzel bir gezi.. Güzel bir anlatım.. Herşeyin güzel yönünü görebilen, hoşgörülü, pozitif güzel insanlar.. Daha ne olsun?
Paylaşım için teşekkürler, Cem.. :smiley:

Ülker&Yavuz

Haldun Abi,
Yeni karavanınızı tekrar kutluyorum,
Bu kadar arayıştan ve araştırmadan sonra, Bu keyfi çoktan haketmiştiniz.
Selamlar,

Arkadaşlar güzel bir gezi olmuş dolu dolu yaşadığınıza sevindim,Vehbi abide katılmış aranıza birlikte güzel bir tatil geçirmişsiniz belli,yaşadığınız o küçük olaylar hatıra olarak kalacak yenge hanımın bir anlık hatası şükür ucuz atlatılmış,gözüm gibi baktığım karavanı bizim hatun duvara çıkaracak dönüşte ilk uğrayacağım yer kayınpederler olurdu herhalde ;D.

Güzel ışıklı aydınlık bir hafta sonunu hepbirlikde güzel değerlendirmişsiniz..
Haldun; karavanda yatağa rahatca sığabiliyormusun artık, boydan memnunmusun.?

Harika,ne yalan söyleyeyim gözüm Haldun un oyuncağını aradı bütün fotograflarda sonra bir baktım adam kendi masasında emanet oturuyor,dedim daha kendine gelememiş.

Füsun u tebrik ediyorum,bir daha ki sefere eşler betona çıkma yarışması yapılsın güzel etkinlik olur ama Füsun şimdiden rekoru kırmış bile.

Abdi abileri gördüğüme de çok sevindim umarım uygun bir zaman da bizde karşılaşırız.Üstelik kardeşimin eşi aslen Erdek li,zaten bu yaz mutlaka gideceğiz ama bütük ihtimal Abdi abi yollarda olacak.

Yağmurum yine en mutlularınızdan gördüğüm kadarıyla.

Güzel ve heyecanlı bir gezi Haldun da o cezayı çerçeve yaptırsın.Siftah senden bereketi Alllah dan.Bu arada bir bilgi vereyim ekonomiye küçük bir destek olsun diye polisler 2 ay mesai yapacaklarmış gazetelerde okudum bilgilerinize

Ayrıca bir önemli bilgi daha cem sende iyi dinle sarı da geçmekte cezayi işlem gerektirir sarı bas gaza geç değil frene bas dur içindir.Cezayı kesen jandarma olsaydı sende sarı da geçtim cezayı yedim olurmu öyle şey diyordun şu anda.

Çok keyifli bir geziydi...

Trafik cezası konusu ise, aslında kırmızı da geçtim saniyeyle...

Durmaya kalksam arkadaki tüm tabak, bardak kesin aşağı inerdi... :eek:

Onu göze alamadım kökledim, tam geçerken de kenarda duran sivil polis aracını gördüm, aha dedim ebelendik... :D

Baktım ileride polis çıkmış yola fenerle aranıyor bizi... ;D

130 TL cik... Hemen ödersem 97 TL imiş nasıl oluyorsa... ???

Neyse, arada böyle uyarılar iyidir...

Kendime gelemediğim doğru, açıkçası hala bu araç benim değil de sanki emaneten kullanıyor gibiydim... :smiley:

Ortam insanlar şahaneydi...

Abdi ve Ayhan abiler zaten sürekli yanımızda gibiydiler, hiç yalnız bırakmadılar bizleri sağolsunlar...

Celal abi ve eşi Perihan abla ise müthiş bir çift...

Düşünün kazdağlarına giriş yapıyor yoldan çıkıp, tam 3.5 ay sonra aşağı iniyorlar asfalta, anlayın artık işin boyutunu... :D

Stadyumun karşısında oturuyorum maça gitmem, onların karavanda FB-BS maçını izledik, neyse berabere bitti de hiçbirimiz üzülmedik... ::smiley:

Webasto hamlesi çadırdan sonra inanılmaz bir rahatlık, insanın inanası gelmiyor...

Biz cuma öğleden sonra, Cemler gece ulaştılar Erdeğe... Vehbi hocalar ise ctesi günü...

Benim karavanın su gideri kaçak falan o işleri ile uğraştık bir süre...

Pazar günü de güneş iyice açınca ortam daha da enfes oldu...

Hele elektrikli motor keyfi inanılmaz neşeliydi... Cidden çok eğlendik...

İnanın insanın dönesi olmuyor ama elden bir şey gelmez deyip Bursaya doğru seyre geçtik zorunlu... :'(

Atilla abi,

Boy konusu şöyle... Oturma grubu açılınca 192 yer oluyor bana, kalanı da boşluğa denk geliyor... ;)

Bir gece de ranza da yattım, orada 220 yer olduğundan zaten sorun yok...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR