Hangi Marka Diesel Yakıt?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gogo10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,897

Etiketler

Ynt: Hangi Marka Diesel Yakıt?

nordic1903' Alıntı:
Onlar da uyandı :smiley: litresi neredeyse mazot fiyatı oldu :smiley: Ancak 200 lt lik fıçılarla alınırsa karlı oluyor :smiley:

Biodizel dediler kayıp hidrojen dediler sonuç yok motorin uçtu gidiyor on numaracılarda onu kovalıyor böyle giderse tezek yakacak millet

dopamin' Alıntı:
Biodizel dediler kayıp hidrojen dediler sonuç yok motorin uçtu gidiyor on numaracılarda onu kovalıyor böyle giderse tezek yakacak millet

Hahahaha..Peki tezeği üretecek inek , öküz kaldı mı memlekette ?? O konu ayrı bi yaradır :smiley: Hiç açmayalım..Bize ne sunulursa onunla yetinelim ..Yaradılış nedenimiz bu değil mi ???

nordic1903' Alıntı:
Hahahaha..Peki tezeği üretecek inek , öküz kaldı mı memlekette ?? O konu ayrı bi yaradır :smiley: Hiç açmayalım..Bize ne sunulursa onunla yetinelim ..Yaradılış nedenimiz bu değil mi ???

Abi öküz bolluğu varda inekler kayıp

geçen haftalarda karadeniz turu yaptım, yola çıkacağım günün akşamı mazota zam gelmiş, sabah benzinliğe girdim (hep opet kullanıyordum) mazot 3.74tl, çeyrek depo mazot vardı almadım Full aradım ordada 3.61tl dediler inat daha ucuz mazotu İzmit'te bulurum diyerek yol boyunca gözümüz fiyatlarda oldu, ilginçtir en pahalı fiyat İzmit'te idi 3.80-3.84, Adapazarı yakılarındaki Alpet'e kadar gittim mazot 3.36tl, Opet'in dışında hiç mazot kullanmadığım için korkarak aldım depoyu doldurdum,
Opet'in mazotu ile ben kendi aracımda hiç 2000 devir yol alamıyordum, ya 2200 devire çıkmak gerekiyordu yada 4.vitese inmem gerekiyordu, buda 90km sabit hızla gidememem demekti, 4.vites 90km 2.800 devire denk geliyor, 5.vites 2200 devir 105-110km sürat demekti,
Alpet'in mazotu ile 5.vites 1900-2000 devir 90km sabit hızda gidebiliyorum ve gezi benim için daha keyifli oldu, yaylara çıkarken çok rahat ettim,
3000km yol yaptım ve artık Opet'ten mazot almam

geçen ay bir arkadaşın şirketi için firmalara tanıtıma gittim. konu akaryakıt indirimi. organize sanayi bölgesinde bulunan şirketlerin hemen hemen yarısına gittim. biz TOTAL ile anlaşmalı olduğumuz için bazı şirketler kabul ettiler, bazıları etmedi.

kabul edilmeme nedenleri; birçok firma şirket araçlarını sıfır aldıkları için Fiat ve Ford marka araçlarının motor garantisi nedeniyle Opet'ten başka bir yerden alamadıklarını söyledi. Hyundai markası da Shell'le anlaşmalı. O nedenle özellikle küçük (3-7 araçlık) şirketler bu nedenle heryerden alamıyorlar. ancak, tanıtım esnasında Total'in mazotunun ince olduğunu, çok kaliteli olduğunu söylediler. Shell'in mazotunun kalın olduğunu iyi olmadığını fakat bir aracın deposunu farklı markalarla doldurduğumuzda en çok km yi Shell mazot ile yaptıklarını söylediler. bunu söyleyenler şirket yetkilileri değil direk şoförler. bir tane iki tane değil birçok kişiden aynı şeyi duydum.

Aracım, motoru itibariyle "düz dizel" olarak adlandırılan L300 panelvan. Hangi istasyonda daha ucuzsa oradan alıyorum motorini. İstanbul dönüşünde, en son 3.24 TL'ndan depoyu tam doldurdum. Şunu anlayabiliyorum; benim aldığım motorin ile 3.60-3.70 TL civarında satış ederi olan motorin arasında, muhakkak bir ayrım var. Yoksa bu denli bir eder ayrımı ol(a)maz. Bizler (düz dizel sahipleri), gözü karalığımızı, daha basit motora sahip olmamızdan alıyoruz!... :D

Cavid Sezen

Karavanım yok ama binek aracım Fiat olması sebebi ile her zaman Opet'ten dizel yakıt alıyorum. Önceki aracımda da Opet'i tercih ederdim. Yakıt ve şirket kalitesi olarak Opet'i başarılı buluyorum.

Cavid Bey, işte bu gözükaralığa sahip olabilmek için ben de düz dizel motorlu bir Ducato almayı planlıyorum. Araçlar farklı olsa bile bir fikriniz vardır, keşke motorum turbolu olsaydı diye düşündüğünüz oldu mu hiç? Binek araçta serilik mutlaka şart, fakat içerisi bir sürü eşya ve mobilya ile dolu kırılgan bir camper kullanırken zaten sakin olmak gerekli, düz dizel yeter de artar mı dersiniz?

gezmen' Alıntı:
Aracım, motoru itibariyle "düz dizel" olarak adlandırılan L300 panelvan. Hangi istasyonda daha ucuzsa oradan alıyorum motorini. İstanbul dönüşünde, en son 3.24 TL'ndan depoyu tam doldurdum. Şunu anlayabiliyorum; benim aldığım motorin ile 3.60-3.70 TL civarında satış ederi olan motorin arasında, muhakkak bir ayrım var. Yoksa bu denli bir eder ayrımı ol(a)maz. Bizler (düz dizel sahipleri), gözü karalığımızı, daha basit motora sahip olmamızdan alıyoruz!... :D

Cavid Sezen
Farkı şu ki ucuz olan mazot kullanıldığında mazot filtresinde daha fazla su birikiyor , pahalısında daha az su birikiyor. Sonuçta birikiyor. Kafaya takmamak lazım. :D

Boyraz' Alıntı:
Cavid Bey, işte bu gözükaralığa sahip olabilmek için ben de düz dizel motorlu bir Ducato almayı planlıyorum. Araçlar farklı olsa bile bir fikriniz vardır, keşke motorum turbolu olsaydı diye düşündüğünüz oldu mu hiç? Binek araçta serilik mutlaka şart, fakat içerisi bir sürü eşya ve mobilya ile dolu kırılgan bir camper kullanırken zaten sakin olmak gerekli, düz dizel yeter de artar mı dersiniz?

Bence yetebilir derim ama çok ucu açık bir konu bu; akçalı durumlar, yaş, beklentiler... tercihleri belirliyor. Dilerseniz, aşağıdaki bağlantıları inceleyip bu soruyu, gerekirse, orada da yöneltebilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=61884.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17277.0

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR