Hangi Marka Diesel Yakıt?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gogo10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,892
Ynt: Hangi Marka Diesel Yakıt?

ben en ucuz neredeyse oradan alıyorum, edirnede bp ve total, istanbulda full :smiley:

Etiketler

Merhaba, 2 aracımada 2-3 aydır TP (Türkiye Petrolleri) den alıyorum, km olarak BP den farkı yok, mazot 3,6 TL benzin 4,15 (istanbul/şişli) aracın seside değişmedi.

Sloganıda güzel

%100 yerli %5 indirimli

anlaşmalı TP ve Alpet istasyonları, vakıfbank worldcard'a her seferinde %6 indirim uyguluyor, bilginize.

Burda halk otobüsleri bile yağ yakıyor minibüslerede koyduklarını duydum.
Hatta bizde 1.9 dobloya Koyduk 2003 Ancak iyi gelmedi mazot filtresini tıkadı ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley:
Önerim Shell Biraz pahalı ancak çok güzel mazot veriyorlar...
Paramızla neden rezil olak gardaş ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Pek çok kişinin de doğru bir şekilde söylediği gibi, yakıt kalitesi garantisi, şirketten çok istasyona bağlı aslında.. Bir de araç üreticisinin önerdiği markaları dikkate alabilirsiniz (katkı maddeleri sebebiyle).
Ben, 5 yıl dizel araç kullandım, hemen hemen tüm yakıtlarımı Total'in Docco istasyonlarından aldım.
Docco istasyonları, Total'in kurumsal istasyonları, yani şahsa ait değil ve çok daha sıkı kontrol ediliyor.
Diğer şirketlerde de benzer durumlar olabilir, yani kurumsal istasyonlar. Ben totalden aldığım için, onu araştırmıştım..
http://total.harita.ikinokta.com/map

Lukoil de 10-15 kuruş ucuz oluyor. Son 2-3 seferdir alıyorum. Bir problem çıkmadı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), dağıtım şirketlerine gönderdiği yazıda, piyasada kullanılan katkılı motorin fiyatlarının motorine yakınlaştırılmasına istedi.
Yazıda, 2011 Eylül ayında ilan edilen son 1 aylık verilere göre bahse konu AB üyesi ülkelerdeki fiyatların ortalamasından elde edilen brüt marj toplamı kurşunsuz benzin 95 oktan ve motorin için 38 kuruş/litre olduğu belirtilerek, şirketlerin fiyatlarını 26 Ekim 2011 tarihine kadar yeniden değerlendirmeleri istenildi.
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Başkanı Muhsin Alkan ise EPDK'nın söz konusu kararının ana dağıtıcı bayilerini ilgilendirdiğini, akaryakıt şirketleriyle direk bir ilgisinin olmadığını söyledi.

Katkıların ana dağıtıcılar tarafından katıldığını ve ana dağıtıcılarının katkı maddesini nasıl ve ne ölçüde kattığını bilmediğini, fakat karşılarına fiyat farkı olarak bunun çıkartıldığını kaydeden Alkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Geçmişte EPDK'ya tek tip motorin ve tek tip kurşunsuz benzin satışı olmasını biz önermiştik. Tek tip akaryakıt olduğu zaman böyle katkılarla, matkılarla göz boyaması olmazdı. İnsanlar da zan altında kalmazdı. Ben şahsen tek tip benzin, tek tip motorinden yanayım. Katkıya karşıyım ve katkıların tüketiciye bir fayda getirdiğine inanmıyorum. Yok şu katkılı, bu bu katkılı... Kim tespit etmiş bu katkıyı, ne kadar katılmış, kimler tarafından görülmüş bilmiyoruz. Bugün bunun olumsuzlarını yaşıyoruz.”

21.Ekim.2011- Gazeteler

Merhabalar,
İstanbul'da yaşadığım dönemde (son aracım ford'u almadan) Maltepe'de minibüs caddesindeki Shell den alıyordum.Nedeni orası bayii filan değil kendi işletmeleri sanırım bölge müdürlükleri de o binadaydı.
O istasyonu devraldıklarından sonra taki ford alana kadar oradan yakıt aldım.Aynı yerden daha önce bir bidona (3 litrelik) buna üç litere benzin koy demiştim yarıyı biraz geçti makinede 3 litre yazıyordu motor yıkamak için almıştım para vermeden bırakıp gittim.
Ford dan sonra sadece Opet'ten aldım, şimdi aracım yok alınca bakalım ne olur.
Sağlıkla kalın.

Haftaonu Harem Full'den 3.66 ya eurodizel aldım. 100 km gittim, problem çıkmadı. Depda 20 TL farkediyor neredeyse. Bu arada common rail yok araçta. Common raili olanlar mecbur en pahalısına gidecek .

2-3 ay önce % 25 indirimle yakıt satan Full'den servis arabımıza 2 depo mazot almıştık. İlk depoyu hemen dışarıda bir depoya transfer etmiştik. Aracın içinde kalan depo ile problemsiz yol yapıldı. Geçen gün bekleyen mazotu arabaya transfer ettik. Araba öksürmeye başladı, filtresine bir baktık, su dolu. 2-3 ay bekleyen mazotun suyu tamamıyle ayrılmış.
Anlaşılan hemen kullanılırsa problem olmuyor , beklerse problem oluyor. Yine de artık ucuz mazot almayacağım.
Geçen sefer Fullden aldığım mazotun yarım deposu bitti. Bir problem şu anda yok. Depoyu tekrar tam doldurunca ortalama yakıt tüketimine bakacağım.

Merhabalar,
Şimdilik aracım yok daha almadım, eğer dizel araba alırsamki büyük ihtimalle öyle olacak kesinlikle ucuz yakıt satan yerleri tercih edeceğim.
Niyemi? 0 km bir mercedes trevago kaç para? İşte bu arkadaşiların nerdeyse tamamı yakıtlarını işte bu istasyonlardan satınalıyorlar vede kullanıyorlar arabaları nerdeyse kontak kapatmıyor.
İşte bende ucuz veya kaçak mazot diye arkamı dönmeyeceğim nerede ucuz varsa oradan alacağım.
Bizleri kaz görenler utansın diyeceğimde, bizi yönetenlerin en iyi tarafları ne mutluki UTANMAYI BİLMİYORLAR.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Hiç bir zaman otobus motoru ile kendi arabanız motorunu bir tutmayın. Gece gündüz yol yapması için üretilen bir motorun yakıt pisliğine karşı hassasiyeti sizin arabanıza göre çok daha azdır. Aynı mazotla otobüs giderken, siz elinize pompa/enjektör alarak servise gidebilirsiniz.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Şimdilik aracım yok daha almadım, eğer dizel araba alırsamki büyük ihtimalle öyle olacak kesinlikle ucuz yakıt satan yerleri tercih edeceğim.
Niyemi? 0 km bir mercedes trevago kaç para? İşte bu arkadaşiların nerdeyse tamamı yakıtlarını işte bu istasyonlardan satınalıyorlar vede kullanıyorlar arabaları nerdeyse kontak kapatmıyor.
İşte bende ucuz veya kaçak mazot diye arkamı dönmeyeceğim nerede ucuz varsa oradan alacağım.
Bizleri kaz görenler utansın diyeceğimde, bizi yönetenlerin en iyi tarafları ne mutluki UTANMAYI BİLMİYORLAR.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.
Niyazi abi , düz dizel def motoru otobüs motorundan daha az seçicidir bu konuda. Komple motor maaliyeti de 2000 tl kadardır. Uzun kullanım sonucu motor bitse bile yaptığın tasarufla motor maaliyetini çıkartırsın,kara bile geçersin. Kızartma yağını 3-4 defa tülbentle,süzgeç kağıdıyla süzersen de sana güzel bir land yakıtı çıkar.. :smiley:
Selamlar , Deniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR