Kendi Karavanını Yapanlar; 2008 15m3 Jumper (atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 477
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,437
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; 2008 15m3 Jumper (atiladi)

Karavanın iç görüntü videosu..

https://www.facebook.com/atiladi/videos/vb.653048481/10153301283833482/?type=3&theater

20150506 134030a

Etiketler

TSE proje, TUV muayene, Trafik tescilde Motor Karavan Tescil derken, Bu gün sıra Vergi dairesinde idi, Avcılar nire Ümraniye nire, sonunda Karavan vergi dairesindede Motorlu Karavan olarak işlendi, Kanuni bütün işlemler tamamlandı..
Karavan alırken dikkatli olun Vergi dairesine işlenmiş olsun, bu işlemlerin sonradan yapılması-düzeltilmesi çok zordur...

Jumper VD

Kamyonet olarak 745 TL yıllık MTV'si olan araç, Karavan olarak 945 TL oluyor...Kamyonet olarak kalırsa eksik MTV ödenmiş oluyor, vergi daireleri bu farkları artık çıkartıp mükelleflere tebliğ etmeye başladı, tabiki cezaları ile birlikte, gezenbilirde bir kaç arkadaşa bu tebligatların geldiğini biliyorum...İşin en kötüsü, bir kaç ödeme için usulsüzlük cezası kesselerde, uzun zamandır işlenmemiş vakalara vergi kaçakçılığı tutanağı kesiyorlar, sonunda sorun yok düzeltilip ödeniyor, sorun çözülüyor ama, bu dikkatsizlikten dolayı kesilen tutanağın vergi kaçakçılığı adı altında olması insanı üzüyor tabiki...Karavanların vergi dairesine motorlu karavan olarak işletilmesi kanunen şart, şart olduğuna görede bizlerin bu yükümlüğü yerine getirmemiz gerekiyor....Benim en son işlettiğim karavana Temmuz ayına kadar olan I inci taksidine 2 ay için fark yazmadılar ama temmuzda önecek II inci takside 99 TL ilave ettiler...

Aranıza yeni karavan seven olarak katıldım.Sizleri uzun zamandır takip etmekteyim.Kendi karavanını yapmak istiyorum.Araçımı 15 m3 Citreon Jumpur hususi olarak aldım.Karavan içini yapmaya başlayacam.Uygulamalarınızı zevkle takip ediyorum.Karavan ruhsat için tüm dizayn yapıldıktan sonramı müracat işlermleri yapmak gerekiyor.Takip etmem gereken yol nedir.Selamlar

Proje onaylandıktan sonra 30 gün içinde TUV muayenesine girilmesi gerekiyor, 30 günde karavan imalatı bitirilemeyeceği için bizler imalatı yaparken, 15 günlük işimiz kaldığına inandığımız günlerde proje başvurusunda bulunuyoruz, proje onaylanıp geldiğinde karavanda TUV karavan dönüşüm muayenesine gidebilecek duruma geliyor..

Bu gün karavanın her iki yanına modelini tasarladığım dekoratif kaplamalarını yapıştırdım, şimdi karavan biraz daha yakışıklı oldu..57 chevrolet gibi kuyruklandı.

20150520 144532

20150520 144552

20150520 144640

Emeğinize sağlık Atilla bey çok güzel oldu,Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Bu gün, karavanın biraz sıkıntı yaratan araç aküsünü yeniledim, karavanda araç aküsü çok önemli, yayla dağ bayır gezilerinde sabah kırağıları araçların iyi durumda olmayan akülerinde sorun yaratmakta, aracın çalışmasında çıkacak en ufak sorun, bir keyif aracı olan karavanlarda, ödenen onca bedele rağmen, sahibini üzerlerse keyifler kötü kaçar düşüncesi ile aracın aküsünü, satın alınabilecek en iyi akü ile yaniledim, 3-5 sene karavanın araç akü sıkıntısınıda gidermiş oldum...

20150529 160824

20150529 161228

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

SON KONULAR

Geri