Kişiye Özel Satilik Defender Araçlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emressam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,624
sürekli olarak mke ihalesinden araç alıyorum marş ve şarz dinaması radyatörü ,arka kasa kapağı eksik olan aracı 8900 e aldım dediğim malzemeler 2000 lira tutuyor.Ayrıca boyanmadan defender leri yasa gereği trafiğe sokamıyorsunuz.Trafiğe sokarkende proje çizdirmeniz gerekiyor 500 tl maliyeti var.Araçları çalıştırmadanbakıyorsunuz moor ve şanzuman olduğu gibi kumar kötü çıkma ihtimali yüksek aküleri yok döşemeleri oturulacak gibi değil .Mke den al demek kolay aldıkdan sonra sanayide sağlam bir ekibin yoksa başına iş alırsın.Yinede alacak olanlar ayardımcı olurum.Hidrolik direksiyon sistemi orjinal landın 5000 tl çizarında ben 2000 tl ye aracın üzerine takıyorum ingiltereden sipariş attim 1500 tl ye takımını alıyorum .
Durum madem bu kadar vahim sen niye aliyorsun.ticarete saygim var amma menfaatine ters mi geldi ? Madem ekibiin tecruben var alanlara yardumci ol yine yap ticaretini.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ARAÇIN Kaportasını boyasını ve motorunu kendim yapıyorum döşemesini 1000 tl karşılığında yaptırıyorum.Başdan da söylemiş olduğum gibi defenderı çok iyi tanıyorum.Bu kadar marifetin varsa ve landı benim kadar iyi tanıyor olsan emin ol sende mke den alırdın.profil resminde gördüğünüz araç en son yaptığım araç .MKE DEN ARAÇ ALMAK İSTEYENLER İÇİN KÜÇÜK BİR MALİYET HESABI YAPALIM
1.İyi bir araç yaklaşık 9000 tl ( 16.01.2016 ihalesi araç grk 1040 rumuzlu araç ) ben aldım volkan özkan adına
2.çekici maliyeti.( çankırıya 250 tl yaklaşık 130 km )
3.Akü ( 90 amper en az 280 tl )
4.anahtar kesimi ( 40 tl )
5.motor masrafı ortalama 1500 tl ( 1040 rumuzlu araçda radyatör ve marş dinamosu eksik )
6.yağ bakımları 200tl ( hava filitresi yağ filitresi mazot filitresi yağ ve antifiriz bakımı ortalama
7.çam sökme takma işlemi 100 tl ( cam fitilleri ve mekanizmada sorun yoksa )
8.kaporta işlemi 1000 tl ortalama ( ben kendim yapıyorum )
9.boya işlemi 2000 tl ortalama ( mat vernik ve mad boya kullanıyorum yalnızca malzemeye 800 l veriyorum ve ben yapıyorum aynı malzemeyi boyacı 3000 tl ye yapıyor (DÜZGÜN BOYA OLURSA VUR GEÇ BEYAZ 1000 TL YE YAPARSINIZ )
10.Döşeme masrafı : 1000 tl
11.Elketrik masrafı yaklaşık merkezi kilit dahil 600 tl
12.isteğe bağlı hidrolik direksiyon orjinal isterseniz 4500 tl yalnızca malzeme 1000 tl de usta alır Türkiye fiyatı bu. Ben ingiltereden getirdiyorum 1500 tl ye takımını alıyorum ve kendim takıyorum yalnızca tornacıya para veriyorum.
12.evrak masrafı ( emniyet kaydı olmadığından uygunluk projesi yaptırmanız lazım 500 tl ruhsat plaka eksoz muanesi ve muane masrafı yaklaşık 900 tl + sigorta.
BU DEDİĞİM MASRAFLAR KLASİK HEPSİNDE VAR EKSTRADAN MOTOR ÖLÜ ÇIKAR MOTOR MASRAFI ŞANZUMAN SORUNLU OLUR ŞANZUMAN MASRAFI BASKI BİTMŞ YADA YAĞLANMIŞ OLUR ONUN MASRAFI VS VS VS ...

Etiketler
ARAÇIN Kaportasını boyasını ve motorunu kendim yapıyorum döşemesini 1000 tl karşılığında yaptırıyorum.Başdan da söylemiş olduğum gibi defenderı çok iyi tanıyorum.Bu kadar marifetin varsa ve landı benim kadar iyi tanıyor olsan emin ol sende mke den alırdın.profil resminde gördüğünüz araç en son yaptığım araç .MKE DEN ARAÇ ALMAK İSTEYENLER İÇİN KÜÇÜK BİR MALİYET HESABI YAPALIM
1.İyi bir araç yaklaşık 9000 tl ( 16.01.2016 ihalesi araç grk 1040 rumuzlu araç ) ben aldım volkan özkan adına
2.çekici maliyeti.( çankırıya 250 tl yaklaşık 130 km )
3.Akü ( 90 amper en az 280 tl )
4.anahtar kesimi ( 40 tl )
5.motor masrafı ortalama 1500 tl ( 1040 rumuzlu araçda radyatör ve marş dinamosu eksik )
6.yağ bakımları 200tl ( hava filitresi yağ filitresi mazot filitresi yağ ve antifiriz bakımı ortalama
7.çam sökme takma işlemi 100 tl ( cam fitilleri ve mekanizmada sorun yoksa )
8.kaporta işlemi 1000 tl ortalama ( ben kendim yapıyorum )
9.boya işlemi 2000 tl ortalama ( mat vernik ve mad boya kullanıyorum yalnızca malzemeye 800 l veriyorum ve ben yapıyorum aynı malzemeyi boyacı 3000 tl ye yapıyor (DÜZGÜN BOYA OLURSA VUR GEÇ BEYAZ 1000 TL YE YAPARSINIZ )
10.Döşeme masrafı : 1000 tl
11.Elketrik masrafı yaklaşık merkezi kilit dahil 600 tl
12.isteğe bağlı hidrolik direksiyon orjinal isterseniz 4500 tl yalnızca malzeme 1000 tl de usta alır Türkiye fiyatı bu. Ben ingiltereden getirdiyorum 1500 tl ye takımını alıyorum ve kendim takıyorum yalnızca tornacıya para veriyorum.
12.evrak masrafı ( emniyet kaydı olmadığından uygunluk projesi yaptırmanız lazım 500 tl ruhsat plaka eksoz muanesi ve muane masrafı yaklaşık 900 tl + sigorta.
BU DEDİĞİM MASRAFLAR KLASİK HEPSİNDE VAR EKSTRADAN MOTOR ÖLÜ ÇIKAR MOTOR MASRAFI ŞANZUMAN SORUNLU OLUR ŞANZUMAN MASRAFI BASKI BİTMŞ YADA YAĞLANMIŞ OLUR ONUN MASRAFI VS VS VS ...
IMG 20150904 111348
IMG 20150904 111348

Bizim isimiz land toplamak degil gaye herkes girsin ihaleye alsin istedigi yerde istedigi gibi butcesine gore toplasin bu sekilde insanlari caydirici 4x4 ten sogutan hareketler hos degil land Turkiyenin her ilinde en cok ve en ucuz yedek parcasi olan bir aractir madem bu kadar mastafli bu kadar pahaliya mal oluyor sen nasil kar ediyorsun.sen isini yap ticaretini yap asil ben tas koydum ise rahatsizlik oldu kusura bakmayin herkes kendi nasibini kismetini yer .

Bizim isimiz land toplamak degil gaye herkes girsin ihaleye alsin istedigi yerde istedigi gibi butcesine gore toplasin bu sekilde insanlari caydirici 4x4 ten sogutan hareketler hos degil land Turkiyenin her ilinde en cok ve en ucuz yedek parcasi olan bir aractir madem bu kadar mastafli bu kadar pahaliya mal oluyor sen nasil kar ediyorsun.sen isini yap ticaretini yap asil ben tas koydum ise rahatsizlik oldu kusura bakmayin herkes kendi nasibini kismetini yer .

Araç mı kalmamış millettin işine taş koymayın adam aracı yapıp satıyor yalnız askeri ihale yok devlettin bir çok kurumunda land ihaleleri var yalnış düşünüyorsunuz herkesde ihaleye gire biliyor fiyatlarda masrafa göredir şuan kendi aracımın ederi 35 bin 89 model def yaptığım masrafa ve aracın temiz olmasından dolayı 35 bin aynı modelde araç olur dizel 15 bin zaten gönül vermiş olanlar bu araçlara maliyettine bakmazlar tutkudur istediği kadar fiyat versinler aranır bulunur ucuz parça def kapı arıyordum çıkma dolu kapıya 1400 tl fiyat çektiler başka yerde aldım dolu kapı bir kaç ekstra parça ile 150 tl ye seviyorsan bu aracı yaparsın her şekilde toplanır şuqn 73 model Series topluyorum forumda yenisiniz sanırım iyice bi bakın konulara ne demek istediğimi anlarsınız Saygılarla :smiley:

Merhaba arkadaşlar kendim bir üniversitede öğretim görevlisiyim zevkine defender topluyorum ve az bir kar payıyla satıyorum ilgilenirseniz yardımcı olmak isterim.Resim de paylaştığım defender Türkiyenin ünlü sanatçılarından biri için özenle toplanmıştır.Ekli dosyayı görüntüle 4517
Elinizde bk390 jant varmı şuan olan resimde

Herkes ihaleye girsin herkes land sahibi olsun yalnız ihaleden hiç araç almadan sıkıntılarını çekmeden mke den araç almayı tavsiye etmeyin.Sanayide sağlam bir ekibiniz yoksa maliyetinizde yüksek olur başınızda çok ağırır.Yinede ben ihaleye gircem yol göster diyene yardımcı olurum takıldığınız yerde yine yardımcı olurum ( yönlendiririm gelip bire bir çalışamam araçın boyasını vs yapamam ) projesini çizdiririm tavan döşemesini sıfırdan döktürürüm araçın arızası varsıa sizin yönlendirmenizle arızasını söylerim hidrolik takacaksanız hangi markaların uyumlu olduğunu da ve nasıl monte edileceğinide anlatırım.Ayrıca landın malzemeleri kesinlikle ucuz değil örnek : far orjinal land 110 tl 124 farı takarsanız 25 tl.orjinal hidrolik direksiyon kutusu 3000 tl çıkması yaklaşık 1500 tl uyumlu bmw yada ford kutusu 500 tl .Sürekli malzeme aldığımdan yüzde 20 iskontolu malzeme alıyorum ilk kez alacak kişi büyük paralar harcar.Benim tavsiyem ilk kez mke den yada başka ihaleden araç alacak arkadaşlar ön hazırlığınızı yapın masraflarınızı hesap edin piyasa ile karşılaştırın öyle araç alın

Herkes ihaleye girsin herkes land sahibi olsun yalnız ihaleden hiç araç almadan sıkıntılarını çekmeden mke den araç almayı tavsiye etmeyin.Sanayide sağlam bir ekibiniz yoksa maliyetinizde yüksek olur başınızda çok ağırır.Yinede ben ihaleye gircem yol göster diyene yardımcı olurum takıldığınız yerde yine yardımcı olurum ( yönlendiririm gelip bire bir çalışamam araçın boyasını vs yapamam ) projesini çizdiririm tavan döşemesini sıfırdan döktürürüm araçın arızası varsıa sizin yönlendirmenizle arızasını söylerim hidrolik takacaksanız hangi markaların uyumlu olduğunu da ve nasıl monte edileceğinide anlatırım.Ayrıca landın malzemeleri kesinlikle ucuz değil örnek : far orjinal land 110 tl 124 farı takarsanız 25 tl.orjinal hidrolik direksiyon kutusu 3000 tl çıkması yaklaşık 1500 tl uyumlu bmw yada ford kutusu 500 tl .Sürekli malzeme aldığımdan yüzde 20 iskontolu malzeme alıyorum ilk kez alacak kişi büyük paralar harcar.Benim tavsiyem ilk kez mke den yada başka ihaleden araç alacak arkadaşlar ön hazırlığınızı yapın masraflarınızı hesap edin piyasa ile karşılaştırın öyle araç alın

Bence kimsenin bir baskasina, ahlak ve etik disi mesajlar haric, ne yazip ne yazmasi gerektigi ile ilgili yorum yapmamasi gerekir. Sonuc olarak bu siteyi kullanan ve birbirinden cok farkli insan gruplari var. Ben mesela, ne Defender'dan anlarim, ne Off Road'dan anlarim, arabadan bile anladigim soylenemez, hic merakim olmamisti. Cectigimiz yaz 1 gun icinde alinmis bir kararla Defender sahibi oldum ve hala bilmedigim bir suru konu var. Emressam'in boyle bir hizmet sunuyor olmasi benim ve emininm benim gibi bir cok kisinin ilgisini ceker, ayrica ihale konusunu hep merak etmisimdir, tecrubelerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederim.

Forumda eski olduğunu iddia edenler,

1- satılık araçlar İLAN PANOSU (Almak ve satm
ak isteyenler, iş ve eleman arayanlar ilanlarınızı burada duyurabilirsiniz.) kısmında duyurulur.

2-ihaleler herkese açık olup, belli bir menfaat grubuna tekelinde değildir.

bundan sonra tüm ihaleleri forumda yayınlayacağım.herkesin bunu bilmeye öğrenmeye hakkı var.

selamlar saygılar

Forumda eski olduğunu iddia edenler,

1- satılık araçlar İLAN PANOSU (Almak ve satm
ak isteyenler, iş ve eleman arayanlar ilanlarınızı burada duyurabilirsiniz.) kısmında duyurulur.

2-ihaleler herkese açık olup, belli bir menfaat grubuna tekelinde değildir.

bundan sonra tüm ihaleleri forumda yayınlayacağım.herkesin bunu bilmeye öğrenmeye hakkı var.

selamlar saygılar

Ben forumda cok yeniyim ama yine de cevap vermek istiyorum :smiley: Bu da super olur, ben V8'e takildim. Bu ihalelerden birinde denk gelirse almak isterim. Belki Emressam Bey bende ki Defenderi alir, karsiliginda V8'imi toplar :D:D

Farkli yaklasimlarla biraz hararetli bir konu olmus... ama bu da guzel :smiley:
Emressam arkadasimizin yaklisimi yardimsever bir tavir gibi gorunuyor, begendim... mesela ben de su an bu ihale olayini arastiriyorum ve pek de kolay gibi gorunmuyor... bir gun muhakkak yardim isteyecegim.
Boo-ra arkadasimizin yaklasimi da kotu degil, o da forumdaki arkadaslarini kotu niyetli insanlardan koruma cabasinda...
Sahsi fikrim; forum sitelerinde saygi cercevesinde paylasilan her fikir-dusunce insanlara faydali olur, kisiye gore hangi gorusun faydali oldugu degisebilir, guzellikte burda bence :smiley:

Farkli yaklasimlarla biraz hararetli bir konu olmus... ama bu da guzel :smiley:
Emressam arkadasimizin yaklisimi yardimsever bir tavir gibi gorunuyor, begendim... mesela ben de su an bu ihale olayini arastiriyorum ve pek de kolay gibi gorunmuyor... bir gun muhakkak yardim isteyecegim.
Boo-ra arkadasimizin yaklasimi da kotu degil, o da forumdaki arkadaslarini kotu niyetli insanlardan koruma cabasinda...
Sahsi fikrim; forum sitelerinde saygi cercevesinde paylasilan her fikir-dusunce insanlara faydali olur, kisiye gore hangi gorusun faydali oldugu degisebilir, guzellikte burda bence :smiley:

Merhaba Fikret Bey, bir karisiklik oldu kanimca, "forum'da ki arkadaslari koruma konusunda hassasiyet gosteren" derken sanirim highoutput rumuzlu arkadasimizdan bahsediyorsunuz. Zira benim tek yaptigim biraz gevezelik edip, orta yolu bulmaya calismakti :smiley: Saka bir yana sizinle hemfikirim; Ben de iki yaklasiminda Forum icin faydali oldugunu dusunuyorum.

Merhaba Fikret Bey, bir karisiklik oldu kanimca, "forum'da ki arkadaslari koruma konusunda hassasiyet gosteren" derken sanirim highoutput rumuzlu arkadasimizdan bahsediyorsunuz. Zira benim tek yaptigim biraz gevezelik edip, orta yolu bulmaya calismakti :smiley: Saka bir yana sizinle hemfikirim; Ben de iki yaklasiminda Forum icin faydali oldugunu dusunuyorum.

Anladim :smiley:
O an oyle yazdim... ama ne demek istedigimi anlamissiniz :smiley: eyvallah

Sent from my iPhone using Tapatalk

Anladim :smiley:
O an oyle yazdim... ama ne demek istedigimi anlamissiniz :smiley: eyvallah

RESİMLER OCAK AYINDA MKE İHALESİNDE VOLKAN ÖZKAN ADINA ALMIŞ OLDUĞUM ARAÇ GRK 1011 RUMUZLU ARACA AİTTİR.YALNIŞ HATIRLAMIYORSAM 9500 ARTI KDV YE ARAÇ ALINMIŞTIR.
Araça ilk bakıldığında arka kasa kapağının 1 tanesi eksiktir orjinali 700 tl yan sanayisi 400 tl dir.
araçda radyatör yoktur fiyatı 850 tl dir.
araçda marş motoru yoktur.fiyatı 450 tl dir.
malzeme tedarik ettiğim firma bana komisyon uyguladığından bu fiyatların daha altında malzeme alıyorum.

Araçda tavan döşemesi yoktur fiyatı 800 tl dir. ( Meslek icabı heykel yapmak kalıp alma bilgim olduğundan tavan dföşemesinin kalıbını aldım kendim imal ediyorum )
4 lastiğimiz çürüktür. orta halli lastiğin tanesi 550 tl dir fakat özka diye bir markanın traktör lastiğide takılabilir emin değilim ama 300 civarı olması lazım.
sinyal kolları kırıktır ( far kolu , korna kolu , silecek kolu ) ortalama 3 ü 225 tl dir.
Ama araç çok iyi bir araçdır düz kontakla tek seferde çalışmıştır.yarın nasip olursa sökme işlemlerim başlıyacak.
Mke de iyi araba varsa ihalede kesinlikle ben varım ve asla iyi arabayı 13000 den aşağıya bırakmam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG 20160212 1137591

IMG 20160212 1138411

IMG 20160212 1139281

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR