Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MaNDaLiNa_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,631

Etiketler
Demek defender 110 ha?
Hayallerim hala süslemekte kendisi...
Konudan şaşmadan ufak bir bilgi sıkıştırayim şu köşeye
Kesinlikle benzinli motorlara bulaşmayın
V8 motorda aynı şekilde
Araç sürekli 4 çeker bu yüzden ş. içinde 30 kuruştan az yakmasını beklemeyin
Alacaksanız kesinlikle dizel
Ve kesinlikle 2-3 serisi tdi motor alın
Birde sw olursa tadından yenmez :smiley:
Dediğim koşullarda bir aracın eğer temizse kesinlikle 100 kilometrese 15 litreyi geçmez

İyi forumlar...

Not:Unuttum v8 motorların parçasınıda bulmakta zorlanırsınız ve bulduğunuzdada fahiş fiyatlar çekebilirler

Kişisel not:2 yıl daha var ehliyet almaya(18 de alınıyorsa) sizin aranıza katılmama az kaldı :D

XT615 cihazımdan gönderildi

V8 yakar hocam, hatta yakmak ne kelime kül eder ama tdi öyle değil daha tasarruflu v8 bir impala bir mustang da olmalı 3 tonluk bir arazi aracında değil (ama hastaları sırf sesi için alır :smiley: )

HTC Desire 626 cihazımdan gönderildi

5 nesil tdi motorlar 40 kuruştan fazla yakmaz dizel olmasına bu tasarrufa katkı sağlar (tabi kullananlar daha iyi bilecektir)

HTC Desire 626 cihazımdan gönderildi

1800 kg Lik aracı 3000kg yaptınız :smiley:
Ben ayarlar düzgün olduğunda 65 kuruşlara düşüyorum . V8 in tek kötü yanı karbüratörü eski karbüratör değiştirilirse herşey bu arada v8 in masrafı tdi motorların yanında pek birşey değil

Yakıt tüketiminde bahsedilirken genelde km de 350 krş yada 400 krş gibi fiyat belirtiliyor. Ancak yakıt fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden 100 km/lt şeklinde olması doğru verileri sağlayacaktır. Benim 1992 model 110 luk düz dizel 12lt lik karma bir tüketimi var.

Aksesuarsiz 110 defender 2400 kg geldi . 1800 kg yanlis heralde

ibrahim IPEK

ibrahim bey geçen yaz gürcistan gezisinde kantarda tartıldım, 110 benzinli defender (235/85/16 lastik) + tavan sepeti + 4 tane kiloları 70-90kg arası değişen yolcu +Full benzin deposu ve gezi ekipmanları çantalar vs dahil 2150kg geldik. boş ağırlık 1750-1800kg normal bence.
Saygılar
Alkım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR