Macera Karavanları - Offroad Campers

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhatkocaerol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,717

Etiketler
Ynt: Macera Karavanları - Offroad Campers

ROSSO' Alıntı:
ilk sayfadaki toyota hilux üzerindeki modeli tuttum kendi imalat imkanlarımı da zorlamayacak bir model. Sadece kafama takılan yatak kısmı ön kabin üstüne doğru gidiyor ama yatak boy mesafesi kurtarmayacak gibi duruyor, farklı bir yatak uygulaması mı var orada.

büyük ihtimalle yatağın bir kısmıda oturma grubu üstüne doğru içeriden açılır vaziyette olmakta diye düşünüyorum nedeni alkovan olan modellerin çoğunda alkovan mesafesi kadar yatak sabit geri kalan mesafe içinde açılır kapanır bir sistem oluyor içeriye doğru

benim kafamda oluşan projede off-road için yükseklik ne kadar gerekli isede aracın dengesini bozacak yükseklikte o kadar sakıncalı bu yüzden yukarı doğru camp yapılacağı sırada açılacak bir aparat ile normalde aracın tavan yüksekliğini çok artırmayacak bir model daha mantıklı olacak gibi geliyor.

bir toyota hilux tek kabin fj 70 pick-up veya land-rover defender tek kabin kamyonet modellerine uygulanacak bir çalışma hem bulunabilir araç olarak hem de yedek parça sıkıntısı çok olmayacaktır diye düşünüyorum....

kompozit malzemeler ile güzel bir off-road camper çıkması olası bir durum ve maliyet olarakta sıfırdan toplanırken çok artı olarak dönmeyeği düşüncesindeyim... resimlerdeki örnekler gibi

ama yapılacak aracın bir karavan olarak işletilme problemi nedir detaylarını bilmiyorum....

Camper

Camper1

Camper2

benim kafamda ve masamda ki kağıtlarda amotorce oluşturduğum çizimleri hayata geçiren bazı kişiler olmuş dünya da araştırırken buldum fena değil hatta kayıt altına aldım uygulamaya da geçilebilir

LC camper01

LC camper02

LC camper03

araç markası çok önemli değil genel örnekleme için detaylandırmak için resimler ülkemizde daha rahat bulunan marka modeller ile de uygulanabilir

Toyota 1

Toyota 2

Toyota 3

uzun dönemdir konuyu açan arkadaşımız da uğramıyor bende uzun zamandır işler dolayısıyla etkin değilim

son görüşmelerimin sonucunda orjinal kasayı söküp daha önce resimlerini paylaştığım outback firmasının yaptığı tarzda sabit olması koşulu ile kapalı kasa olarak işletme imkanı bulunmakta yani sök farklı amaç için gündelik kullan hafta sonu üstüne bağla camper olarak kullanma seçeneği malesef hala bulunmuyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR