Mercedes - Benz Unimog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deveci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,214

unimog u yapılmış mı alayım yoksa hurda alıp yaptırayım mı?

• -yapılmış al

Kullanılan: 55 32.0%
  • -hurda al yaptır

Kullanılan: 63 36.6%
  • -unimog değil başka bir araç al

Kullanılan: 10 5.8%
  • -unimog senin neyine

Kullanılan: 12 7.0%
  • -başka işin gücün yokmu

Kullanılan: 32 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    172

Etiketler
Ynt: Mercedes - Benz Unimog

4x4 arabalara ve offroad a meraklıyım.şimdiye kadar vakit ve nakit olmadığından sadece tv,internet ve dergilerden takip edebildim.mesleğimin makine mühendisliği olmasından dolayı özel bir merakım var.
uygun fiyata unimog almak istiyorum.hangi modelde,hangi özellikte,kaça alabilirim.elinde unimog olan,bilgisi,tavsiyesi,önerisi olan arkadaşlarla mesajlaşalım.

Unimog ile ilgili yeterli başlığımız var diye düşünüyorum.Önce tamamını bir gözden geçirirseniz , arkasından gelecek sorularınıza cevap vermeye çalışırız.

mrb.ben tam bir unimog hastasıyım.yıllardır unimog sahibi olmak istiyorum ama para yok.artık yavaş yavaş bu imkana sahip olmaya başladım.
özellikle karayollarının elinde bulunan şu turuncu unimoglar var ya.yanımdan geçerken eriyip bitiyorum.unimogların gücü yetenekleri,donanımları gerçekten mükemmel.tam bir mercedes.tam bir alman makinası.
bir makine mühendisi olarak unimoga baktığımda her bir parçasının,her bir özelliğinin ne kadar uğraş ,ne kadar emek,ne kadar tecrübe istediğini görüyorum buda beni unimoga daha çok hayran bırakıyor.
unimogla ilgili sayfalarda daha çok hangi araba satılık kim nerden aldı kaça aldı.parçacı nerde hurdacı nerde gibi bilgiler var.tabi bunlarda önemli ama ben bu sayfada daha çok teknik detay ve ayrıntı tartışılmasını istiyorum.unimog toplamış arkadaşların bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz.bilgi ve teknoloji paylaşarak gelişir.göz göre göre yanlış yapmayalım,boşa uğraşıp vakit ve nakit kaybetmeyelim.
benim gibi unimog hayranı tüm arkadaşlara selamlar.
inşallah gönlünde bu araca sahip olmak isteyen tüm arkadaşlar günün birinde muradına erer.

Turuncu mu? Bu mu? ;D

DSC02909ab

evet bu unimoglara hastayım işte.
renginedeğil tabi ;Dde özelliklerine :smiley:
makinanın çok fonksiyonlu olması çok harika birşey.
devrilme,yan yatma ve çamura durumunda kurtarma yapabilecek hidrolik bir sistem tasarladım.
kısmet olurda bir unimog alabilir ve tadilat yapacak nakit ve nakitide bulursam müthiş birşey yapacam.
alman mühendisliğinin üstüne Türk mühendisliğini ekleyeceğim.
bu aşamada unimog un cad ile çizilmiş halini bulabilirsem üzerine katı model çizim yapacağım.tabi gerilme analizi haraket analizlerinide yaparak.

Benzinli olan sadece U404 modelidir.Geri kalan modellerin tamamı orjinal dizeldir.U404 alıp dizele çevirmek son kanunlarla mümkün değil.
Bu durumda ya dizel atılmış ve ruhsatına işlenmiş bir 404 , ya da bir orjinal dizel model düşüneceksiniz.Tercih Size kalmış.
Bundan sonrası bütçe meselesi.

-motor değiştirme olayını biliyorum.benim yetki alanıma giriyor.araç tadilat projeleride çiziyorum.
makine mühendisleri odası AİTM (araç imalat talilat montaj) yetki belgesine sahibim.yeni aitm yönetmeliğine göre ancak aynı seri araçların motorları ile değişim yapılabiliyor.özel model yada prototip sınıfında değişimler yapılabilir ama onunda prosedürü çok fazla.
-geçmiş yıllarda aldığım arabaları sanayiye sokup tepeden tırnağa (boya,motot,kaborta,döşeme)yaptırdığımdan sanayiye iş yaptırmak uğraşmak hiç hoşuma gitmiyor.adamın burnundan getiriyorlar.ve ne kadar uğraşırsan uğraş istediğin gibi olmuyor.çok para ve vakit gidiyor.
-diğer bir meraklı olduğum 4x4 land rover defender.
-amacım 1 unimog 1 defender almak.
-yamaç paraşütü ile uğraştığımdan dolayı dağa tepeye tırmanırken iyi olur.ayrıca esas amaç tabiki offroad.

arkadaşlar güncel unimog satış ihalesi falan varmı? (tasiş te falan)
bilgisi olan varmı???

mrb nadir
bu lunimoglara birkaç haftadır bakıyorum.
alacak olsam hangisini tavsiye edersin?neden?
sen alacak olsan hangisini alırsın?

Valla ben alacak olsam 404 olarak şunu alırdım.Plakalı 3000 TL.
Ya eski sistem gaz koyardım , ya da Siz bu işi daha iyi biliyorsunuz , kanun müsaade ederse iyi bir dizel makina atardım.
Araç bedeli dahil max.20.000 TL'ye ortaya dehşet bir unimog çıkarırdım.

http://www.sahibinden.com/unimogWQQaXQQ7368439WQQpXQQdisplayitem&keyword=unimog

Ama tabii Hz.Eyüp sabrınız, vaktiniz ve de naktiniz varsa.

Ya da 4 silindir orj dizel şu 421'i alırdım.

http://www.sahibinden.com/cok_duzgun_1984_model_70_014_km_de_unimog_421WQQaXQQ11015659WQQpXQQdisplayitem&keyword=unimog

Üyelerimizden Ali Çeldirin de satılık aynı aracı vardı.Ama sattı mı bilemiyorum.

Bir de şu 406 var fiyat makul.

http://www.sahibinden.com/mercedes_-_unimogWQQaXQQ10074221WQQpXQQdisplayitem&keyword=unimog

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR