Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 149,967

Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    836
Ynt: Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

Bu anket işini ben fazla takmıyorum. Aynı fenerin taraftarının çok olması gibi. Taraftarı çok ama inönü gibi olamazlar.

Etiketler

Marka gezilerinde en büyük katılım sayısına jeep markası ulaştı ancak ankette en çok oy toplayan marka açık ara Land Rover. Bu da Land Rover markasının çok sempati topladığını gösteriyor. Bunda tabii ki Camel Trophy ve G4 Challenge etkinliklerinin büyük payı var.

Deep' Alıntı:
Marka gezilerinde en büyük katılım sayısına jeep markası ulaştı ancak ankette en çok oy toplayan marka açık ara Land Rover. Bu da Land Rover markasının çok sempati topladığını gösteriyor. Bunda tabii ki Camel Trophy ve G4 Challenge etkinliklerinin büyük payı var.

Tespit çok doğru, kullanıcı dışında, başka marka kullanıcılarından bir hayli oy almış durumda LR. Tabii aynı mantıkla Toyota da ciddi bir oy almış. Jeep markasına, bazı Jeep kullanıcıları oy vermemiş olabilir mi?

Deep' Alıntı:

Mert şunuda gözden kaçırmamak lazım , jeep gezisi boluda olsaydı aynı katılım olurmuydu? ,belkide daha fazla katılım olurdu bunu bilemiyoruz?

Reha arkadaşımız LR'yi hatta defenderi çok güzel yorumlamış..Kalben katılıyorum..Selam..

Jeepcj7' Alıntı:
Ben devrildim artık, pes ettim ;D Landcılar yönetimde destek görüyor zaten, halk bizden yana olmasına rağmen darbe oldu.... haklısınız Landrover daha iyi... Ocak sonunu bekliyorum, Yavuz Bey Istanbul'a gelecekmiş... oturur sohbet ederiz heralde..
Avatardaki disco ile gelicen dimi abi? Ben avatarımdaki Jeep'le karşılıcam;D

bence burda ihtilali yapsa yapsa jeepciler veya hummercılar yapar çünkü bu araçlar dünyanın en güçlü ordusunun gücünün kaynağı oldular.

landcılar ancak teoride kazanabilirler meydan açık dostum yiyorsa pratikte gelsinler.

semsoylu' Alıntı:
bence burda ihtilali yapsa yapsa jeepciler veya hummercılar yapar çünkü bu araçlar dünyanın en güçlü ordusunun gücünün kaynağı oldular.

landcılar ancak teoride kazanabilirler meydan açık dostum yiyorsa pratikte gelsinler.

hangi orduymuş bu ? ;D ;D 45 den buyana hiçbir başarısı olmayan, kendi topraklarında hiç savaşmamış bir ordu olmasın ;D

Doğru söylüyorsun Amerika kendi topraklarında savaşmaz, fetih ve finans savaşı yapar. Sömürü savaşı yani.

Konu siyasete kaymasın yalnız sapıyor gibi. Ben Amerikancı felan değilim kimse demeden ekliyim.

CJ lerin hakkını yememek lazım 2. dünya savaşında çok başarıya imza atmış bir araçtır
ama melesef o tarihlerden bu yana hiçbir başarı gösterememiştir nedenmi o zamanlar sadece onlar varmış ;D ;D
camel trophy ilk cj lerle yapılmıştır ama baktılarkı olmuyor Land Roverlerle devam etmişler ;)

en iyi 4x4 , tek beygir, samanlı olandır :smiley:) bozulmaz, yolda bırakmaz :smiley:))

diğerleri bozulunca çekmeye tek beygir ( burda ben oluyorum ) :smiley: yetmiyo. arkadaşlardan yardım istemek zorunda kalıyoruz :smiley:)))))

yunus bager' Alıntı:
CJ lerin hakkını yememek lazım 2. dünya savaşında çok başarıya imza atmış bir araçtır
ama melesef o tarihlerden bu yana hiçbir başarı gösterememiştir nedenmi o zamanlar sadece onlar varmış ;D ;D
camel trophy ilk cj lerle yapılmüıştır ama baktılarkı olmuyor Land Roverlerle devam etmişler ;)

cjler aslında fabrikadan 29 inç lastikle çıkarlar. buda onların yerden (difransiyelden) 18cm yüksekliğinde yapar. aslında bu değer bir arazi aracı için çok kötüdür. Arazi araçlarında bu standart 20.5cm'dir. Amerikalıların dizeli sevmeyişi, sesli bulması ve çekişinin kötü olması nedeniyle pek gelilştirmedi. Bu durum camel trophy'de su geçişlerinde sorun yaşatmıştır.(distribütör, kablolar vs ıslanmıştır), ayriyeten bu duruma buji değişimini ekleyebiliriz. Diesel landroverlarda hiç böyle bir sorun yok, ayrıyeten landroverlarda diğer dikkatimi çeken hususta akislerinin uzun civatalı oluşuydu, bu sayede akisler kırılsa bile civataların lastiği, diferansyielle bağlaması sayesinde kırık halde yola devam edebilmesi.
Çekiş kaybını ise yabancı forumlarda detroit v8 diesel takarak çözdüklerini okumuştum, tabi daha başka uygulamalarda yapılabilir. Firmanın kendisi şu anda Ford Transit motorlarıyla çözmekte.

Ben bu mesajı yazdığım anda LR için tıklayanların sayısı 110

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri