The Bilo ( Geç Kalmış Bir Landrover 88 Macerası )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 235
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,125
Ynt: The Bilo ( Geç Kalmış Bir Landrover 88 Macerası )

evettttt bu dış görünüş süreci bittikten sonra iç kısma el atabiliriz artık önce göğüslük ve alt deri kaplama işini yapmak lazım aslında onlarıda kendim halletmek istiyordum fakat 2. sanayi sitesinde ki döşemeci arkadaşım uluhandan fiyat alınca döşeme işini ona yaptırmaya karar verdim önce asamaları yazacağım sonrada yaptırdığım fiyatı :smiley:

aracı sökekrken kalıp olarak sakladığım eski derileri ulukana götirdüm ve siyah renki istediğimi söyledim oda sağolsun yapılabilecek en güzel şekilde yapmış teslim etti

IMG 20141114 WA0017

Etiketler

bu arada o deri kaplama üzerinde durak orjinal plakaları daha önce boyayan katik çıkarmak yada maskelemek yerine basmış boyayı üzerine önce kazımayı denedim ama altındaki levhaya zarar vereceğini anlayınca tencerede kaynatmaya karar verdim böylece kaynayan boya yumuşayacak yeteri kadar kaynadıktan sonrada patates kabuğu gibi soyulacağını dusundum tamda ta aklımdan geçen oldu

bu seriesler cok garip araçlar :smiley: araç sayesinde bulaşık yıkamayı, yemek yapmayı, detaylı ev temizliği yapmayı öğrendim :smiley: bu durumdan en cok sevgilim ve kızlarım memnun

20140819 173657

20140819 173714

plakalarda temizlendiğine göre yerine takılabilir artık :smiley:

IMG 20140909 WA0036

sıra geldi göğüslüğü kaplamaya ama göğüslükte çatlaklar kırıklar metal yerlerinde çürümeler olduğundan benim hiç umudum yok seri 2 tipi bir göğüslük yapmayı planlarken uluhan bu işi halledeceğini fabrika çıkışı gibi sıfır göğüslük yapabileceğini söyledi bende nasıl olsa çmöp oldu oldu olmadı başka bir yol bulacağız diye verdim göğüslüğü

20140802 164317

20140523 202204

20140802 164404

iki gün sonra uluhan aradadı abi gel al bitti dedi sonuç gözleme inanamadım uluhanın bana iyilik yapıp onları atıp yeni olarak sıfır satın alıp bana hediye ettiğini düşünüyorum tırnaklarına kadar yenilemiş kaynak yapmış plastik eritmiş macun çekmiş zımparalamış sonrada bir güzel kaplamış :smiley:

20140823 152454

20140823 152454

IMG 20140909 WA0035

IMG 20140909 WA0058

sıra geldi sislerimize can vermeye ama araç içerinde o kadar anahtrarı talabileceğim bir panel yok orta kısma bir çözüm bulmak istedim aklımda aklımda o muhtesem paneller var ama malum bütçe kısıtlı :smiley: geçici bir çözüm bulmalıyım ikeadan aldığımız kartonlardan bi şablon hazırladım ortaya bir konsol yapmaya karar verdim

metalen hazırladım sonra üzerini deri kapladım daha sonrada göstergelere göre deliklerini ölçüsünde saç makası ile açtım yapmışken tap ortada olan yere bir çakmak ile cıvalı hararet saati ile yağ basınç göstergeside ilave edelim dedik

20140824 193729

20140824 195500

20140828 223953

artık aracımızın sisleri çalışıyor hararet saatimiz yağ basınç göstergemiz ve akü voltmeterimiz var haaa bide evde çakmak unutunca kırmızı ışıkta birinden ateş alma derdide bitti :smiley:

IMG 20140909 WA0055

navitec navigasyonumuzu da bağladık artık teknolojik araç sınıfındayız :smiley: aracın satış fiyatını 60.000 tl yapayım bari ::smiley: ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :p ::smiley:

sıra geldi tavan döşemesine bu yumoş denilen seyin tavanda iyi çalışacağını düşündüm malum bizim araçlar elek gibi tozu üzerinde tutar araca salmazsa işime yarar dedim nasıl olsa tum bu yaptıklarım 1 yıl iş görecekti bu sayede hem ben aracı iyice tanımış olacaktım hemde geçici çözümlerle masrafların tamamını bir yıl sonraya atacaktım böylece araçta ne yapmam gerektiği üzerinede kesin kararlarım oluşacak daha sonradan keşke demeyecektim...

fotoğraflarda ışıktan gri çıkmış ama aslında tavan döşemesi siyah

20141006 110803

20141006 110552

geldik müzik sistemine araçta in zaire çalmayan bir land land değildir arkadaşlar araca pionner oval ve yuvarlak kabin aldım bunların ıkı yuvarlak öne ıkı ovak büyük arkaya takılacak diye düşündüm ama kabinleri oturtacağım yatak yapmam gerekti önce yaptım oldu :p

FB IMG 14043884285257447

IMG 20141006 WA0006

IMG 20141006 WA0013

allahımmmmmmm çok güzel bir land yaptım en guzeli bende oldu :p

bu arada bütün döşeme işini uluhan 350 tl ye yaptı yani o göğüslüğün her parçası onarıldı hatta yeniden yapıldı deri kaplandı alt deri döşeme parçaları yapıldı falan hepsi 350 tl işçilik malzeme herşey ona ait ben söktüm ben taktım buradan uluhan arkadaşımada teşekkür ederim

sıra geldi elektrik tesisatımıza aracın yeni kablo demeti için çalışmalarım sürüyor cunku aracı 2015 yazı sonuna doğru zaten söküp gerçek anlamda toplayacağım bu nedenle bu aptıklarım hem bir fizibilite çalışması hemde ney nasıl yapılır diye bir nevi öğrenmek için tabi araç puzzle gibi olunca bunları söküp toplamayıda kavrayınca çok zevklı hale geliyor....

bu nedenle sisleri röleye bağlamak yerine Ahmet ŞAHİN ( vosdost) arkadaşımın yardımları ve bana öğrettiklerinden yola çıkarak anadol marş müşürü (sanayi adı ile taşşak yada Daşşşaaaakkkk ) ile bağlamam gerektiğine karar verdim önce müşürleri bağlayacağımız bir stand yapmammız gerekiyordu o stanta müşürler bağlanacak müşüre aküden enerji alınacak sislerede enerji kontağın on konumundan alıncaktı böylece kontak kapandığında farlarla birlikte sislerde kapacak olası bir unutkanlık durumunda sisler yüzünden aküden olmanın önüne geçilecekti...

ikinci fotoda hava filtresinin arka kısmına bakarsanız müşürlerin bağlandığı yeri görürsünüz....

FB IMG 1409143560353

IMG 20141120 WA0010

izmir menderes öz sunay sürücü kursunun sahibi sunay abim ( namı diğer uzun abim) 4 gün boyunca ulan bi taşşağı bağlayamadın sezenişleri eşliğinde artık sislerimiz de aktif duruma geldi :smiley:

ahmet ( vosdost ) ve sunay abi hatırlar sanayiden fıyyyyyyyyyyyyttttttttttt 4 çayyyyyyyyy

2107207 cay keyfi 2

sıra geldi port bagaj kısmına günlerce düşündüm ne yaparım ne ederim diye araca hem port bagak yapıp hemde gölgelik yapmaya karar verdim başladım araştırmaya bir kac model arasında seriese en çok gidecek olanı buldum sonunda :smiley: elazığda yaşayan muammer ekmekçi arkadaşım orada sepet ve güneşliği çok ucuza yaptırabileceğini söyledi ölçüleri ve modeli verdim halletti yolladı 175 tl kargo parsı tuttu ama deydı tam istediğim gibi olmuştu bir kerede cuk oturdu artık benim iyi olçü vermiş olmam mı muammerin iyi tarif etmiş olması mı yoksa yapan usta işinin erbabı olmasımı o kısmı hala tartışıyoruz bu arad sepet gölgelik ve merdivene tüm ısrarlarıma rağmen ücret ödemedim muammer ekmekçi arkadaşım bana hediye yaptırmış buradan yine teşşekkür ederim kendisine

detaylı foto vermiyorum ki anlatacağım şeylerde kullanılan görsellerri birden fazla kez kullanmak zorunda kalmayayayım zaten ilerleyen sayfalarda daha fazla görsel eklemeyi planlıyorum şimdilik herşey ucundan acıcık :smiley:

IMG 20140909 WA0079

port bagaj çalışmamızda sonlanınca artık hi jack ımızı arkaya asmanın vaktı geldiğine karar verdim aslında hi jack i sepetin yanına bir ayak yapıp ona takmayı düşünüyordum ama mahallenin çocuklarının aracın merdiveninden çıkıp önünden indiğini görünce bu işi çözmeye karar verdim çünkü düşerlerse araç üzerinden sonuç bir faciya olabilir ve hiç bir araç bir çocuğun hayatından daha değerli değil bu nedenle hı jacki merdiveni ortalayacak şekilde çocukların çıkamayacağı şekilde yerleştirmeye karar verdim

20141006 110413

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

SON KONULAR

Geri