Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kargagakdedi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,421
Ynt: Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

paylaşırım tabiki, ilk önce bilgisayarıma soğutucu fan almam lazım sonra torent olayını öğrenmeliyim malum dosyalar 2,5 - 3 gb civarında

Etiketler

Epeydir bu haritalar ile uğraşıyorum. Maalesef yapmaya çalıştığım tutmadı.

Şimdi dosyaları indirmeye çalışıyorum ama maalesef kimse feed etmiyor.

Ücreti karşılığında bir DVD ile gönderebilir misiniz?

Merhabalar,

Ellerinize sağlık çalışmalarınız için

Fakat torrent dosyası hiç paylaşılmıyor ve ben indiremiyorum. Eminim benim durumumda olanlar vardır, indiren arkadaşlardan Seed desteği bekliyorum.

Sevgiler

aynen bende bir deneyeyim dedim torenti ama indirme yapamadım, normal şekilde şehirleri indirmeye devam ediyorum çanakkale bitmek üzere.

Süper bir konu. Birkaç sorum olacak:
1. Sas planet i lap top umda harici gps ile kullanabilir miyim (earth brigde destekli google earth gibi) yoksa illa gps yada telefon gibi mobil araçlarda mı kullaniliyor?
2. Haritaları yüklediğimizde sanırım bir daha internetle işimiz kalmıyor, doğru mu anlamışım acaba.
3. Earthbridge ile gezip kaydettiğim rotaları (kml uzantılı dosyalar) sas planette açabilir miyim?
Paylaşımlar için teşekkürler...

1-Saspalaneti Laptopunuzda harici usb gps ile kullanabilirniz.(earth brigde destekli google earth gibi-bunu bilmiyorum)

2-Evet, interneti bir defa haritaları yüklemek için kullancaksınız bir daha ihtiyacınız olmayacak.

3-Evet açabilirsiniz.

Gerçekten cok guzelmis. Pzartesi tatilden dondugumde biraz kafa yorup cozmeye calisayim.

Merhaba arkadaşlar bir iki haftadır uğrayamadım kusura bakmayın.
Benim bilgisayar devamlı besleme yapıyor. Merak ettiğim hiç veri inmiyor mu yoksa çok yavaş mı iniyor ?

Dipole arkadaşımın 1. sorusuna cevap :
1- Harici bir gps le programda daha önceden indirmiş olduğunu verilerle ofline yada internet bağlantısıyla birebir online takip yapabilirsiniz. menülerde GPS kısmında connect gps-fallow gps v.b menüler var. Bende bir ara test ederim.

Bu arada tüm trabzonu 18 de indirdim. Mersin bölgesini indirmeye çalışıyorum şu anda ...

Bu arada MAGELLAN gps kullanıcılarına destek benden ama GARMİN kullanan ve bu işlerden anlayan bir arkadaş JNX formatının kullanımıyla ilgili çözüm önerilerinde bulunabilirse seviniriz.

Kargagakdedi' Alıntı:
Benim bilgisayar devamlı besleme yapıyor. Merak ettiğim hiç veri inmiyor mu yoksa çok yavaş mı iniyor ?

1- Harici bir gps le programda daha önceden indirmiş olduğunu verilerle ofline yada internet bağlantısıyla birebir online takip yapabilirsiniz. menülerde GPS kısmında connect gps-fallow gps v.b menüler var. Bende bir ara test ederim.

Bu arada tüm trabzonu 18 de indirdim. Mersin bölgesini indirmeye çalışıyorum şu anda ...
Teşekkür ederim

Kargagakdedi' Alıntı:

kısa süreli denedim inmedi, basşka dosya da denedim onlarıda indiremedim bendemi sorun var bilmiyorum.

Hocam ben kendi bilgisayarımdan devamlı şekilde besliyorum. Birde okul'un bilgisayarı açık olduğu sürece oradan da besleme yapıyor. Sizde bir problem olabilir.

Tuğrul bey, sasplanet cache dosyalarının torentte paylaşımını nasıl yapacağız? indirme yapan arkadaşlar varsa bende bendeki dosyaları paylaşıma açmak istiyorum,

İlk önce cache klasörünü zip olarak sıkıştırın yanına açıklama notu da katabilirsiniz indirdiğiniz bölgeyle ilgili. sonra bittorent yada utorrent programının dosya (file) kısmından yeni torrent oluştur kısmına gelin. Burada dosya ekle (Add file) kısmından zipli dosyayı seçin start seeding seçeneğini de işaretledikten sonra oluştur-create and save kısmını tıklatın. Nereye kaydedeceğinizi belirleyip kaydet'e tıklayın. oluşturulan torrent linkini bizimle paylaşın :smiley:

Tuğrul abi merhabalar,
Ben netbookumu kullanarak araç içinde haritaları kullanmak istiyorum. GPS alıcı için de external GPS yazılımı yüklediğim cep telefonumu kullanmak istiyorum. Fakat haritaları sisteme okutamadım. Acaba aşama aşama ne yapmamız gerektiğini forumda paylaşabilir miyiz?
Selamlar
Özgür

Anladığım kadarıyla GPS cihazınız yok ama telefonda GPS modülü var. Bu telefonu gps gibi netbook a bağlayıp kullanacaksınız. Merak ettiğim tablet bilgisayarınız telefondaki GPS modülünü algılıyor mu ? Bu arada telefonunuz, Android işletim sistemini mi yoksa win ce altyapısını mı kullanıyor ? Bu sorularımı yanıtlarsanız size yardımcı olmam mümkün olabilir .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.