Yurtdışı Yollarda Karşılaşacağımız Araç Arızalarını Nasıl Gideririz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan k_akkus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 344

k_akkus

Ana Kamp
Yer
YALOVA
Web
kadirtaskin.blogspot.com.tr
Dostlar Merhaba,
Mayıs - Haziran 2024'te aracımla Avrupa gezisi yapmayı planlıyorum. Bulgaristan, Romanya, Macaristan üzerinden Polonya'ya gitmeyi; Krakow, Warşova, Lodz, Poznan, Wroclaw kentlerini gezip, Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan üzerinden geri dönmeyi düşünüyorum.

Aracımla daha önce de yurtdışına çıktım. Deneyimim var. Bu kez beni tedirgin eden konu yolda aracım arıza yaparsa nereden ve nasıl yardım isterim? Araç 2006 model. Bende de yabancı dil yok. Otobanda kaldım. Ne yapmalı, nereyi aramalıyım?

Deneyimli arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum. Aracım Seat Cordoba TDI. Güzergahım üzerinde yardım alabileceğim telefon numaralarını ve/veya kişileri, servisleri bilirsem gönlüm rahat olacak. Yardımlarınızı bekler, tüm dostlara gönüllerince gezebilecekleri günler dilerim.

Umarım buna gerek olmaz çünkü yurtdışında tamir bakım ücretleri kanımca pahalıya mal olabilir. Her türlü kontrolü yola çıkmadan yapmakta fayda var. Yine de bir şanssızlık yaşarsanız ve aracınızı yürütemiyorsanız o zaman belki yol yardımı çağırırsınız. Benim bu konuda hiç tecrübem yok o yüzden fazla konuşmayım. Tecrübesi olan dostlar yazsın. Sevgiler...

Dostlar Merhaba,
Mayıs - Haziran 2024'te aracımla Avrupa gezisi yapmayı planlıyorum. Bulgaristan, Romanya, Macaristan üzerinden Polonya'ya gitmeyi; Krakow, Warşova, Lodz, Poznan, Wroclaw kentlerini gezip, Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan üzerinden geri dönmeyi düşünüyorum.

Aracımla daha önce de yurtdışına çıktım. Deneyimim var. Bu kez beni tedirgin eden konu yolda aracım arıza yaparsa nereden ve nasıl yardım isterim? Araç 2006 model. Bende de yabancı dil yok. Otobanda kaldım. Ne yapmalı, nereyi aramalıyım?

Deneyimli arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum. Aracım Seat Cordoba TDI. Güzergahım üzerinde yardım alabileceğim telefon numaralarını ve/veya kişileri, servisleri bilirsem gönlüm rahat olacak. Yardımlarınızı bekler, tüm dostlara gönüllerince gezebilecekleri günler dilerim.
Merhaba AKKUS bey Arkadasim,
Turing otomobil kurumunun Alman ADAC ve diger AB ülkeleri ile birlikte yapmis oldugu bi yurtdisi yardim paketi üyeligi var.(Hala varmi bilmiyorum bi sorun isterseniz) insallah basiniza gelmezde ama basa gelen cekilir hesabi , tamir ücretleri Avrupada Türkiyeye oranla cok pahalidir.
Bu arada bilginize ben 46 yillik gurbetciyim o dediginiz ülkeleri cok iyi bilirim.
Bilhassa Polonya da arabaniza , Maliniza , Mülkünüze cok dikkat edin derim.
Almanyada gittiginiz her sehirde Türk vatandasi bulmaniz mümkün.
Biz Gurbetciler Türkiyeden gelen Vatandasimiza herzaman sahip cikmasini bildik (Allah mecbur etmesin ) gerekirse sizede yardim ederler magdur olmazsiniz.

Avuusturya da o na keza bir yerlerde türk bulursunuz.
Cok Dikkat etmeniz gereken yerler Bulgaristan ve Sirbistan oralarda da türkce konusan bulursunuz ama unutmayin her türkce konusan " Bir Melek " degildir.
Yabanci dil konusuna gelince Valla üstadim daha yola cikmaniza 2 ay var .
insan isterse 2 ay da da epey lisan ögrenir
Öggrenemiyorsaniz Telefonunuzda Google Tarnslater yani cevirici var. gittiginiz AB ülkeleri icinde 1 ay boyu kullanabileceginiz doldurmali kartlar var ( Mesela Almanyada 40 GB internet ve 4 hafta SINIRSIZ konusma 29 €) Google translater a ne isterseniz yazin o size almanca mi istiyorsunuz Rusca mi yoksa italyanca veya ingilizcemi karsiligini söylüyor .
Allaha Emanet

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR