ssbman kullanıcısının son içeriği

1. ssbman

Bilimsel Bir Çalışma Için Yardım Ricası

Değerli arkadaşlar , Onsekiz Mart Üniversitesinde yürüttüğümüz dalış turizmi ile ilgili bir çalışma için, donanımlı dalış yapan arkadaşlardan destek rica ediyorum. Aşağıdaki linkte bulunan anket formumuzu doldurursanız çok yardımcı olursunuz. İsteyen arkadaşlar çevreleri ile de paylaşabilir...
  2. ssbman

ZJ Ön Cam

Ynt: ZJ Ön Cam heh hız hissi fazla mı oluyormuş ? Neden ? Birçok aracımda bu şekilde değişim yaptım . Hatta ZJ de de değişim yaptırdım geçen sene . Hiçbir aracımda bir sorun yaşamadım . Usta iyi olsun , Silikonu iki sıra çeksin yada tek sıra yeterli yükseklikte çeksin sorun olmayacaktır .
  3. ssbman

93 model grand choreke zj bu aracı tavsiye edermisiniz?

Ynt: 93 model grand choreke zj bu aracı tavsiye edermisiniz? Bende tavsiye etmem . Araç komple boyalı , şanzıman motor komple değişmiş hemde başka bir araçla ... Çok temiz bir ZJ teiz bir WJ den daha çok cezbeder beni açıkcası . 4.0 Daha az yakar . Parçası birazdaha ucuzdur . XJ ile aynı...
  4. ssbman

Yokohama Geolander 225x70x15 Lastik Hava Basıncı Ne Olmalı?

Ynt: Yokohama Geolander 225x70x15 Lastik Hava Basıncı Ne Olmalı? ZJ kaynaklarında ve torpido da verilen değer 33 psi... Bu ebatla bence uygun bir değer. Özellikle yazın araziye çıkarken biraz düşürülebilir yada daha konforlu olsun derseniz 32 de olabilir bence.
  5. ssbman

Cherokee motor ve şanzuman yağı

Ynt: Cherokee motor ve şanzuman yağı Levent açıklamış . Eğer fazla oynaklık varsa yağ basıç müşürü veda ediyor olabilir . LPG den yağ eksiltme durumunu duymadım bu araçlarda ... Araç kaç milde yada kilometre de ? Olmazsa bir kompresyon falan ölçülebilir . Keçe derken ? Krank keçesi mi ...
  6. ssbman

Ynt: Cherokee motor ve şanzuman yağı Aracınızda yağ yakma - eksiltme sorunu yoksa normal yağ değerinizden vazgeçmemeniz öneriliyor . 10 60 Yüksek kilometreli yağ eksiltme sorunları yaşayan araçlarda güzel sonuçlar veriyormş ama şuan böyle bir sorun yoksa ve yağlamanız düzgünse gerek yok diye...
  7. ssbman

lpg li araçta motordan gelen patlama sesi

Ynt: lpg li araçta motordan gelen patlama sesi uymunu uzaktan bilmek mümkün değil . Ya varsa bosch un kataloğundan bakılacak araca göre yada pompanın şekli , basıncı, teknik özellikleri vs karşılaştırılacak . Orjinali yada abd yan sanayisi de vardır piyasada ...
  8. ssbman

lpg li araçta motordan gelen patlama sesi

Ynt: lpg li araçta motordan gelen patlama sesi Öncelikle tabi ki Sıralı sistem bu işin ideali (Özel ve Türkiyede şimdiye dek iki araçta gördüğüm klasik sistem hariç) . Patlatma işini kısmen iyi bir LPG ci çözebilir . Çoğunlukla hatalı montaj yada ayasızlıktan kaynaklıdır . Yalnız ihmal etmeyin...
  9. ssbman

96 ZJ Klima Çalışınca Hararet Sorunu

Ynt: 96 ZJ Klima Çalışınca Hararet Sorunu Sayın ustam selamlar , XJ de varda ZJ de ikinci fan yok ne yazık ki ...
  10. ssbman

Cherokee2.5 xj hakkında olumlu olumsuz tecrube ve yolrumlarınız

Ynt: Cherokee2.5 xj hakkında olumlu olumsuz tecrube ve yolrumlarınız Bana sorarsanız da madem ZJ alınıyor 4.0 alınmalı derim :)
  11. ssbman

Cherokee2.5 xj hakkında olumlu olumsuz tecrube ve yolrumlarınız

Ynt: Cherokee2.5 xj hakkında olumlu olumsuz tecrube ve yolrumlarınız Biraz geç bir cevap ama ; 2,5 ların herşeyi 4,0 ile aynı motor ve şanzıman değişik . Bildiğim kadarıyla bu motor ve şanzıman renault . Hatta eski model renault escape lerde kullanılan motor-şanzıman . Bu bağlamda motor...
  12. ssbman

GC ZJ ile Boş Viteste (N) Gitmek

Ynt: GC ZJ ile Boş Viteste (N) Gitmek Arkadaşlar gerekli bilgiyi vermiş . Uzun bekleyişler dışında otomatikle oynaşmak sakıncalıdır . Yeni nesil araçlarda(enjeksiyonlu olanlarda) cut off denen bir sistem vardır . Araç yokuş aşağı uygun devirde viteste tutulursa motor lastiklerden gelen ivmeyle...
  13. ssbman

Ynt: Cherokee motor ve şanzuman yağı Şimdi , arkadaşlar eskiler derki en iyi bakım yağ bakımıdır . Önemsenmese de araç sıvılarının ve filtrelerinin değişimi ve doğru kullanılması ömür ve performans açısından çok önemlidir . Bence de 10-40 Yağ hava şartları , 100bin mil civarında bir motor...
  14. ssbman

96 ZJ Klima Çalışınca Hararet Sorunu

Ynt: 96 ZJ Klima Çalışınca Hararet Sorunu 100 le giderken 100 derecede olan ısı sıkışık trafikte kontrol altına alınamaz şekilde yükselebilir . Zaten yaşı olan araçları birde hararetle sınamanın anlamı yok . Termik durumunuue bir kontrol edin bence . Birde Yaz bakımında radyatörünüzü...
  15. ssbman

ABS Lambası

Ynt: ABS Lambası En basitten başlayarak kontrol edilmeli . Elektrik sisteminden başlanmalı , yani sigortada elektrik gelişinde herhangi bir sorun var mı ? Sonra sisteme giren çıkan tüm soketler kontrol edilmeli . Sensörer düzgün çalışıyor mu kontrol edilmeli . Bütün bunlar tamamlandıktan sınra...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri