Macera Karavanları - Offroad Campers

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhatkocaerol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,701
Ynt: Macera Karavanları - Offroad Campers

serhatkocaerol' Alıntı:
yabancı sitelerde hiç demir sac uygulaması görmedim ama alüminyum oldukça kullanılıyor. fiberglas ve balsadan oluşan kompozitler ve petek denilen çok hafif ve izalasyonu yüksek bir malzemede kullanılıyor

mercede g sanırım paranın alacağı en iyi gerçek arazi aracı. kliması hidrolik direksyonu herşeyiyle mükemmel... onunla yapılmış birkaç offroad camper modeli vardı ama onları bulamadım

saç derken genel manada sölemiştim tabiki aliminyum daha iyi olur ama fiber glass ile desteklenerek olabilir... aslında biraz uğraşınca hafif bir şekilde üretimi yapılır bunun...

aslında baya fazla bir şekilde bass kutusu ve kapı paneli yaptığımdan fibere elim alışıktır mdf ve fiberi beraber kullandığımız zaman çok sağlam olmakta ama ağır oluyor işte daha büyük panelle nasıl olur denemek lazım gerçekten

G serisi ile camper bütün hayallerin biraraya gelmesi olur herhalde :D :D bir G serisi sahibi olmak hep hayalimde olacak

Etiketler

Merhaba ,
Özellikle Toyota 70 serisi süper , bir keresinde Marmaris civarında Fransız plakalı bir camperin etrafında uzun bir süre dönüp durmuştum . Derleme için elinize sağlık.
Selamlar

Gecen sene bende cok arastırdım slay karavana telefon ettım 1100 tl dedıler bu pkap ustu karavana ama bana cok hantal geldı ıcım ısınmadı sızın fotograflarınızdakı karavanlar cok guzel

Bunların hepsi bir afet!...............Bende önce karavan düşünüyordum, forumu araştırdıkça benim ihtiyacımın çift kabin pikap olduğuna karar verdim. Fakat arkada fiber kısmın araca göre yüksek ve ağır kalacağını farkettik aynı zamanda aile durumundan çift kabin pikap yerine
çift kabin kamyonet almayı düşünüyoruz. Yine aynı sistemi uygulayacağız. Arka kasa ve tavan üstünü kullanmak açısından.

Bu araçlarla araziye gidilmez mi? :D

bende suanda Kıa bongo var tek kabın arkası cadırlı ben bu sekıldede yarı bucuk karavan gıbı kullanıyorum arkada ıkıncı aku wc gıbı seyler mevcut..

Çok güzel güle güle kullan. Ben de alırsam İnşallah, arka tarafta seninki gibi ihtiyaç malzemeleri olacak. Ayrıca iki yan tarafa açılır-kapanır ranza koyacağım.
Bakalım nasip... :D

Tesekkur ederım.

Kamyonetın en olumsuz yanı aracdan ınıp arkaya gecmenız, Mınıbus tıpı bır sey olsa on koltuk 1+1 aradan arkaya gecmek daha guzel olur kanısındayın

Salih bey ilk sayfadan kopyaladım. :D

Burada aracın arka camını almışlar, böyle bir şey olabilir kanımca.

[attachment=1]

Interior 15

Talha bey bu sabıt bır karavan seklı bu muayene ve polıse bunu anlatamazsın kamyonetde benım kamyonetde aku harıc sabıt bır sey yok yatak sunger yuzlu ıstedıgın zaman kaldırıyorsun buzdolap bıknık tıpı elektırıklı wc de oyle portatif Karavan bolumunde Teknık kısmı ıyıce goz gezdırırsenız cok bılgılenmıs olursunuz ruhsatda karavan yazmazsa hersey portatıf olmalı gonul cok sey ıstıyor ama her sey ımkan bızde ımkanlar derecesınde bır seyler yapmaya calısıyoruz selamlar..

bu tarz 4x4 üzerine bindirilmiş karavanlar güzel dursa da arazide ne kadar iş yapar, ne kadar engel olur bilmiyorum, biraz hantal gibi geliyorlar bana. ama karavan tadını verirler heralde, o ayrı.

benim hayalim bu şekilde kapalı bir karavandan çok truck camping şeklinde, şu sitede güzel bir örnek var nasıl hem 4x4 hem de kampa müsait araç yapılabileceğine dair (bu da karavan tadını vermeyecek, ama iki arada bir derece kalanlar için bir alternatif) :

http://www.bajataco.com/bajataco.html (aracın farklı yönlerini anlatan bir kaç sayfadan oluşuyor, hem camping hem de 4x4 modifikasyonlarını vs anlatan)

makine bildiğimiz arazi için hazırlanmış 4x4 bir araç:

Frontbumper10

fakat arkasına bir platform yapmışlar:
Camper01

platformun içine erişilip alet edevat su vs her türlü ihtiyaca ulaşılabiliniyor:

Deck005
Camper04

sürücü koltuğunun arkasında buzdolabı (arka koltuğu iptal etmiş)

Fridge024
Fridge040

duş:
Shower3

yatak:
Camper15

Camper23

oldukça beğendiğim bir makine bu, tekrar tekrar sayfalarını karıştırıp duruyorum ilk karşılaştığımdan beridir :smiley:

Vesselam işi bilen birazda elinden iş gelen, aracını kendi ihtiyacına göre dizayn ediyor. Bende beğendim. :D

merhaba
her doğacının gönlünde bir araç vardır ama malesef Türkiye şartlarında böyle araca sahip olmak maddi açıdan epey bir zorlayıcı. sadece kasa değil aynı zamanda aracın kendisi de pahalı. sanırım Türkiye şartlarında bu tarz araç yapabilmek için en iyi tercih Dodge S100 4x4 modeli olurdu. hem çok ucuza alabilir hem de aracın kendisini bile istediğiniz renk ve tarzda değiştirebilirsiniz. hatta bu sitede bir tane örneği vardı yeşil renkti galiba.

yeni gördüm bu konuyu. paylaşım için teşekkürler.
fotoğraflara bakarken çalışma hayatı, iş ve günlük yaşam stresi ile dolduğumu farkettim. aklımdan en yakın kamp yerleri geçti çünkü :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR