Arama sonuçlarınız

1. I

Çanakkale Kepez Karavan Camping

Geçen sene buraya gitmiştim. Sabit karavanlar ve çadırlar vardı. Içeride kimildayacak yer olmadığı için yanındaki boş alanda kalmayi tercih etmiştim. Yer muhteşem. Fakat büyük bayrak direğinin halatınin cikardigi ses gece uyumaya müsade etmiyor :) GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak...

2. I

Feribot Hatları Ve Ücretleri

Harem Sirkeci tarifesinde karavanlar için panelvandan daha yüksek ayrı tarife vardı. Hatta bu yüzden görevli ile tartışıp İDO ya yazı yazmıştım. Şu an tarifede gözükmüyor kaldırılmış sanırım. GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  3. I

Kendı Karavanımı Yapmaya Calısıyorum/11.5 M3 Ducato Camper

Güle güle güzel günlerde kullanin GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. I

Motor Karavan Araçlarımızın "özel Amaçlı Taşıt" Sınıfında Olması Vatandaşı Mağdur Ediyor.

Haklı olabilirsiniz. Dediğim gibi kendi yorumum. Böyle dusunmemin sebebide şudur. Sonuçta kamp taşıtı da olsa trafikte hareket halindeyken bir taşıma aracıdır. Yolcu taşıyabilen araçlar M sınıfı ve 9 kişiye kadar olanlar M1 olduğuna göre bu tanım çokta yanlış gelmiyor. Fakat özel amaçlı yerine...
  5. I

Motor Karavan Araçlarımızın "özel Amaçlı Taşıt" Sınıfında Olması Vatandaşı Mağdur Ediyor.

Tabiki bu benim konu ile ilgili okuduklarım üzerine şahsi yorumumdur. GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. I

Benim yorumum trafik açısından bakıldığında m1 doğru sayilabilir. M1 soför hariç 8 kişiye kadar yolcu taşımaya yönelik aractir. Fakat özel amaçlı sa motorlu karavanlar yerine kamp taşıtı yazılı olması gerekir. Sigorta açısından bakıldığında ise tamanen farklı bir katagori olarak...

7. I

Merhaba Özel amaçlı taşıt yazisi projede başlıyor. Sebebini bilmiyorum fakat poroje o şekilde cikiyor. TSE den kaynaklı olabilir. Proje işlerinden anlayan arkadaşlar belki bilgi verir. SA koduna gelince, onun aracın hangi sınıftan çevrildiği ile ilgisi yok sanırım. Benim aracımın eski...
  8. I

Ducato Elektronik Aksam

Merhaba Kendi aracimda ikili koltuğu sokup döner tekli koltuğu kendim monte ettim. Kabloları kesmek yerine kablonun takılı olduğu parçayı koltuktan sokup kablosu takılı olarak sağ kapı direğinin plastiği içine sakladım. Bir sorun yaratmadı. Sürücü koltuğuna döner mekanizmayı da kendim monte...
  9. I

Problemi + uca bir role ekleyerek çözdüm. Rölenin tetiklemesi solar sarj regulatorunun güç çıkışından alındı. İnverterse akunun yanında direk aküye bağlı. Sadece aç kapa anahtarını panoya uzattım. Böylece inverter dahil herşey regulatorde ayarlanan voltaja düştüğünde kapanıyor. GM 5 Plus...

10. I

Buraya kadar hersey sorunsuz gitti. inverter panelden acilip kapanabiliyor. Fakat sıra regulatorden kapanmaya gelince farkettimki regulatorde kapandı gozukmesıne ragmen hersey calısmaya devam ediyor. Uzun ugraslardan sonra anladimki regulator kapattiginda (-) ucu kapatiyor. Tesisatimizda her...

11. I

Yukarıdaki soruma bir yorum alamayınca deneyip gormeye karar verdim. Switch panele giden kabloları akuden ayırıp direk solar regulatorun cukısına bagladım. Inverterin yukunu kaldırmayacagını dusundugum ıcın ınverterı akuye dırek baglı olarak bıraktım. Inverterinde regulator taradından...
  12. I

Merhaba Solar sarj regulatorunun guc cıkısını direk kullanan varmi? Kac ampere kadar yuk kaldirabilecegine dair bir bilgi bulamadim. Tum parametreler ayarlanabildiginden akuyu korumak adina tamamen bu cihazi kullanmak mantıklı geliyor. İnvertorde sanirim 9.5 v gibi cok dusuk bir voltajda...

13. I

Tesekkurler TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  14. I

15. I

16. I

Son olarak gunes panellerinin ustten gorunusu. Uste komple bir cerceve seklinde profil yaptim. Bu profil tavandaki bagaj baglanti ayaklarina baglandi. Panelleri bu profillerin uzerine monte ettim. Tavanla arasında 3-4 cm bosluk var. TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  17. I

Tesekkurler. TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  18. I

Henuz tentem ve ısıtıcım yok. İmkan ve vakit oldukca eksikleri tamamlayacagiz. TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. I

330w gunes paneli ve 40a regulator taktim. Regulatoru ozellikle yuksek aldim. Gerek duyulursa bir panel daha ilave olabilir. TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  20. I

Arka oturma gurubu. Sırt sungerı masa olcusunde yapıldı. Ihtıyac halınde surucu koltugu gerı dondurulup masa asagı ındırıldıgınde bir kisi daha yatabilecek. TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,123
Kaydolan Son Üyemiz
hitough

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri