Arama sonuçlarınız

1. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Sizin mühendislik bilginize istinaden soruyorum. Bu sorun yaşayan arkadaşların sorun yaşamasına sebep olan şey tam olarak ne olabilir? Sonuçta seri üretim bir makina. Birinde sıkıntı olmayıp diğerinde olması garip geliyor bana.

2. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

2500 metrede cayır cayır çalışıyordu dedi valla kullanan abimiz. Yalan söyleyeceğini de zannetmiyorum.
  3. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Bugün facebook grubunda aktif olarak webastoyu kullanlar yüksek rakımlı yerlerde bir sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar. Ben onları da okuyunca içim çok rahatladı. Webasto tercihim sabit benim.

4. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Günlük ücreti abartılmadığı sürece kampingler tercihen önceliklidir benim için. Bu yaz da dahil çadırcıyım zaten. Öyle güzel yerler var ki karavanı teslim aldıktan sonra bile ara sıra çadırla kaçamak yaparım muhtemelen. Bazıları gürültülü, absürd tiplerin gelebildiği, kötü tecrübelere sebep olan...
  5. e_karaca

Anket/ Çekme Karavan Konaklama Önceliği ?

İmkanlar ölçüsünde bir çok insan güzel düzenlenmiş, nezih kamp alanlarında konaklamak ister tabi. Ama uygulamada otel fiyatı isteyen kamp alanları var. Karavan ile otel karşılaştırılmaz tabi ki ama insan eviyle dolaşırken de çok sınırlı hizmet alımı için otel parası istenince rahatsız oluyor...

6. e_karaca

Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

Fusel isimli kullanıcının dediği konuyu inceleyin mutlaka. Onun haricinde de bu işin üstadları, yıllarını verenlerin hep dediği gibi 80km/h hızı geçmeyin. Yolda olmayı sevin. Ben zaten hız sınırının altında kullanıyordum her zaman. Karavana kavuştuktan sonra limitlerimi biraz daha düşüreceğim...

7. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Hocam teknik detaylarına çok hakim değilim. Ama böyle şeylerde parayı bir kere verip iyisini almak bence en mantıklı yoldur. Bilenlere de danışıp yüksek kapasiteli 1 inverter ve akü ekleyeceğim. Ayrıca inverter ile ön bagaja kadar hat döşemem gerekecek. Termosifon orada çünkü. Normal şartlarda...
  8. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Bu işler herkesin kendi fayda maliyet analizine göre değişiyor tabi. Benim için dışarıdan elektrik bağlamadan idare edebilmem önemli. Gazlı termosifon da inverter ile çalışacak. 1 akü 2-3 günlük kamp için yetiyormuş ama ben dağda bayırda elektriksiz kalmayı göze almayacağım. Bu sebeple de 2...
  9. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Hocam youtube'da takip ediyorsanız karavandam kanalında bir aile kullanıyor. Yeterli diyordu kendisi. En kötü ihtimalle 100lük bir akü daha ilave edilebilir. Ben o şekilde yapıp inverter ekleyeceğim sisteme.

10. e_karaca

Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

Bu yaz için ciddi paralar vermediğiniz veya ikinci el almadığınız sürece yetişmesi çok zor. Ben erba 3.75 siparişi verdim ve bu seneyi gözden çıkarttım. Zaten büyükçe ve kaliteli çadırım vardı. Bu yıl çadıra devam diye düşündüm. Aralık sonu teslim edilecek. Webasto olduğu için kış kampları...

11. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Akü ve paneller dahil kilosunu yazıyorlar. Görüştüğümüzde verilen bilgi bu. Üstüne 100 kilo kişisel eşya hakkı fazlasıyla yeterli bence. Karavan demek az eşya, minimal hayat demek. Çadırcılık geçmişi olanlar zaten aşina bu konuya.
  12. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Başlangıç için muhtemelen elektriğe ihtiyacı vardır. Ama ısıtma gazlı. O yüzden eklettim çünkü. Yoksa bi anlamı kalmaz. Elektrikli şofben çok daha ucuza opsiyon listesinde var. Niye termosifona para gömeyim ki.

13. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Ben ısrarla sordum gazlı termosifon mevzusunu. Elektrikli şofben ayrı gazlı termosifon ayrı. Gazlı termosifon da 220 ihtiyacı var ama inverter ile aşılmayacak bir sorun değil. Ön bagaja montajlanıyor.
  14. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Öyle olmuş. Beklediğimize değer umarım. Ben webasto tercih ettim. Eberspacher için yüksek rakımda kesinlikle çalışmadığını biliyorum. Birebir sıkıntı yaşayan kişiden okudum. Ama Webasto için sıkıntı yaşayan birini görüp duymadım henüz. Belki çalışma şartları için biraz daha esnektir. Hem marka...
  15. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Elektrikli şofben ve gazlı termosifon ayrı ayrıydı opsiyon listesinde. Özellikle gazlı termosifon istedim. Yine gazlı termosifon için de 220 gerekli ama elektrikli şofben gibi değil sonuçta. Dediğim gibi ek bir akü ve inverter ile sistemi biraz değiştireceğim.

16. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Öncelikle hayırlı olsun. Bu ortam ısıtıcıları için yüksek rakımda çalışmama sorunu büyük sıkıntı bence de. Eberspacher marka olanda kesinlikle bu sorun var. Yaşayan kişi paylaştı. Ama webasto için kesinlikle bu sorun yaşanıyor mu acaba? Bilgisi olan varsa paylaşsa çok güzel olur. Dai markada bu...
  17. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Ben de yakın zamanda sipariş verdim. Teslimat aralık sonu olacak. Seneye keyfini yaşayacağım artık. Opsiyon listesine gazlı şofben eklenmiş. Ben alırken büyük cam, sineklik, webasto, gazlı termosifon ve dış duş eklettim. Gazlı termosifon için 220 gerekli dediler. Karavan geldikten sonra 1 akü...
  18. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Aynen dediğiniz gibi, bankacıyım bende. Yazın 14 gün ve aynı zamanda egede olduğum için haftasonları 2 günlüğüne gidiyoruz tatillere. Keşke daha çok zaman ayırabilsek.

19. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Sizi de uzun süredir ilgiyle okuyup takip ediyorum. Düşünceleriniz çok kıymetli. 750kilo altında zaten neredeyse hepsi aynı şekilde. En boy olarak ranzaya sığmam mümkün değil. 183 boy 90 kiloyum. Yani o yatağı açacağız mecburen. Gönül tabi ki yatak odası ve oturma odası ayrı olsun isterdi. Ama...
  20. e_karaca

Erba 3.75 Karavan

Öncelikle alanlara, almak isteyenlere, düşünenlere düşünmeyelere, herkese selamlar. Biz de uzun süredir eşimle ve kedimizle çadır kampçılığının ardından karavana terfi etmeye karar verdik. Borçlar bitince kredi oranları da düşük olunca bi cesaret giriştik ama sonumuz da güzel olur umarım. Biz...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri