Arama sonuçlarınız

1. O

Lityum Aküde Hangi Markayı Tercih Etmeliyim?

Ben evimdeki solar sistemimde iki adet 51.2v 100 amper (yani toplamda yaklaşık 10kW/h) megacell aküyü 3 yıla yakındır kullanıyorum. 7.2 kW inverter ile şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Ki her gün yaklaşık 1.5 döngü yapıyor bu aküler. Ayrıca karavanımda da 1 yıla yakındır 2 tane 200a 12v...

2. O

220v Buzdolabı Ve Inverterde Tasarruf

Ben kendi buzdolabımda yıllar önce buzdolabımın kendi termostatını iptal edip uzun zamandır harici bir 12v termostat devresi ile kontrol ediyorum. Buzdolabım 12v. Benim amacım buzdolabımın ısısının tamamen kendi elimde olmasını istemem. Benim buzdolabım dometic marka. Çift kapılı ve derin...
  3. O

Yüksek Ötv, Pahalı Sigorta, Her Yıl Tüv, Deneyimsiz Karavancılar Ve Belediyeler=yasaklar

Bir başka başlığa yazmıştım ama burası daha uygun gibi görünüyor. Bir de burada paylaşayım. Orada gözden kaçabilir, burası aktif görünüyor. Hortlatmış olayım konuyu. Biliyorsunuz bu konu tekrar gündeme geldi. Cimer'e kendimce yaptığım ihbar başvurusu metnini paylaşıyorum. Metni hukuki açıdan...

4. O

Marmaris Selimiye De Zabıta Sorunu

Hortlatmış olayım konuyu. Biliyorsunuz bu konu tekrar gündeme geldi. Cimer'e kendimce yaptığım ihbar başvurusu metnini paylaşıyorum. Metni hukuki açıdan altını güzelce doldurup geliştirerek başkalarının da daha etkili müracaat etmesi faydalı olabilir. Muğla İli Marmaris İlçesi sınırları...
  5. O

Jel Akulerin Uyumu

Jel akü agmye göre derin deşarja daha dayanıklı ve toplam çevrim sayısı daha yüksek. Fakat agm de jel aküye göre yüksek yüklerde şarj ve deşarja daha dayanıklı. Kullanım amacına göre seçmekte fayda var. Örneğin ani yüklenme (marş basma gibi) için jel uygun değil. Bir de jel akülerin ömürleri...

6. O

Eberpacher Ile Hangi Motorin?

Türkiye'de normal motorin denen yüksek kükürtlü motorini kaçak mazot satan yerler haricinde arasanız bulamazsınız. Tüm yasal satılan mazotlar 10 ppm kükürt seviyesinin altında olmalı. Bu da euro dizel oluyor zaten. İstasyonlardaki euro diye satılanlar katkılı mazotlar. Kısaca dert etmeyin, kullanın.

7. O

Sigorta Kampanyası.

Muğla 4. basamak 2018 Ağustos 2870 TL.
  8. O

Sigorta Kampanyası.

Bir karavancı abimden duyduğum kadarıyla Quick Sigorta karavanların fiyat sorununun çözümünü bir kampanyayla desteklemiş. Abimin aktardığına göre fiyatı 1800 tl gibi bir fiyata indirmiş. Ben yaptırdığım 2018 Ağustos ayında 2870 tl ödedim. Kendim yaptırmadım, duyumum bu şekilde. Sigortasını...
  9. O

Club Kaş Camping, Kaş

11.05.2019 akşamı için motokaravan konaklama için arayıp fiyat aldım. İki kişi için karavan 150 + 10 yaşındaki kızım için 30 tl fiyat istendi. Toplam 180 tl. Fiyatın çok yüksek olduğunu, birkaç metrekarelik alan için bu parayı kimsenin vermeyeceğini, artık karavanlarda elektrik, su, duş...

10. O

Buzdolabını Ekonomik Hale Getirme.

Nemlenme oluyor ama buz tutmadığından su tabanda birikiyor. Benim buzdolabının tabanı hafif çukur. Birkaç günde bir bir bezle suyu almak yeterli oluyor. Küçük bir hacim olduğundan boşaltmak ve silmek çok zahmetli olmuyor. Drenaj için delmek lazım, ben delmek istemedim. MI 6 cihazımdan Tapatalk...

11. O

Siz öyle yaparsınız... MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  12. O

Karavanımda kullandığım çift kapılı derin donduruculu Waeco marka buzdolabının en çok elektrik tüketen alet olduğunu keşfettikten sonra buzdolabını daha ekonomik nasıl çalıştırabileceğimi düşünmeye başladım. Buzdolabını incelediğimde derin dondurucu kısmının yalıtımının diğer kısma göre çok daha...

13. O

Aileden Biri Olarak Karavan Kanalımıza Destek Bekliyoruz.

Cihan da cevap verir elbet ama ben de yazayım. Maalesef bu bölgede "sakin koy" yok. Tüm koylar işletme ve sezonda sizi şaşırtacak fiyatlar talep edilir. Boş bir koy bulabilirseniz de ya akşamcılar ya da disko tekneler sayesinde rahat edemezsiniz. Gelirseniz şehir merkezinde kalıp çevreyi...
  14. O

Garip Ve Güçlü 2019

İnsanın kendini huzurlu hissettiği yerde sevdiği şeyi yapması paha biçilemez. Güzel günler, huzurlu kamplar dilerim. Biz de ailecek Fethiye Üzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali'ndeyiz. Buralara da bahar geldi iyice. Fethiye'den herkese selamlar... MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  15. O

Karavanda Elektrik İhtiyacını Güneş Paneliyle Karşılamak?

Bu konu o kadar göreceli ki size hiç kimse cevap veremez. Sadece buzdolabı bile başlı başına bir bilinmez. 12 volt mu 220 volt+inverter mi? Kaç litre? Hangi iklimde kullanacaksınız? Sadece buzdolabı bile 30 amper ile 300 amper arasında tüketim farklılıkları yaratır. Bu sorunuzun cevabını hiç...

16. O

Aileden Biri Olarak Karavan Kanalımıza Destek Bekliyoruz.

Merhabalar. Kanalınızı takip ediyorum. Biz de Fethiye'deyiz. Aracınızı gördüğümde yanınıza geleceğim :)
  17. O

Karavanda Araç İle Yaşam Aküsünün Bağlantı Metodları

Ben ürünle ilgili firma genel merkezi ile daha önce iletişime geçtim. Ürün elo sitesinde var fakat henüz satış sitesinde yok. Bir fiyat teklifi aldım firmadan. Toza dirençli versiyonu için fiyat olarak 125+kdv 147 tl gibi bir fiyat var teklif mektubunda. Suya dirençli olan versiyon daha...
  18. O

Jenaratör Destekli Enerji Çözümü (kış Ayları Için)

@yugun hayatta mısınız? Ben de bir jeneratör aldım zor zamanlar için. Küçük bir deneme yaptım. Şarj cihazım 25A. Sorunsuz şarj yaptı. Ama uzun vadede ne olur göreceğiz. Aldığım cihaz hyundai hhy 960. 2 zamanlı. 56 db sesi var. Honda da aşağı yukarı aynı. Kağıt üzerinde tabii. Sizin...

19. O

Karavanda Araç İle Yaşam Aküsünün Bağlantı Metodları

Ben röle konusunu akülerimi birbirinden ayırmak için uyguladım. Piyasada yüksek amperli röle bulamadığımdan aliexpressten 100 amper olduğunu iddia eden rölelerden sipariş ettim. Ama kullanımın ilk birkaç gününde röle yandı. Ben röleyi ilerde arduino ile akü grubunu otomatik kontrollü hale...
  20. O

Jenaratör Destekli Enerji Çözümü (kış Ayları Için)

Yaptığınızı ben de gerçekleştirmek üzereydim ki siz önce davranmışsınız. Ben de kullanım deneyimlerini okumak isterim.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,482
Kayıtlı Üye Sayımız
172,137
Kaydolan Son Üyemiz
barismutkyuk

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri