Arama sonuçlarınız

1. chaos_54

Bir Çekme Karavan Doğuyor

Son hali ile Su deposu olmadan 800 kg çıktı. Biraz dikkat etsek 800 yakalayacaktık ama böylede gayet iyi.

2. chaos_54

Arada tatil bile yaptık :smiley:
  3. chaos_54

Tam olarak bitmese ve ayrıntılarına devam etmem gerekse de sonuç bizi memnun etti.

4. chaos_54

Yan Kaplama işleri ve camların işleri tamamlandı. Arada resimlerini çekmeyi unuttuğumuz arka kapı, stoplar, dış ışıklandırma, geri görüş kamerası da uzun uğraşlar sonucu oldu. :smiley:
  5. chaos_54

Elektrik tesisatına da ayrı bir özendim. Daha da işleri var ama zaman yetmiyor. Bu kadar uğraş sırasında gece yarıları sizi beklerken uyuya kalmış çocuklar var.

6. chaos_54

Toparlandıkça çok hoşumuza gitmeye başladı. Bukadar hızlı resim eklediğime bakmayın işten vakit bulup yapmaya çalışınca aylarca uğraştık.

7. chaos_54

İçeriyi astar ve boya ile kat kat kapladıktan sonra malzemelerimizi tekrar toparlayıp yerlerine tekrar alıştırdık.
  8. chaos_54

Her mobilyayı yerine alıştırdıktan sonra tekrar söktük ve pvc kaplamaya gönderdik. Fakat biz mebran kaplama olacağını düşündüğümüz için yanlış yapmıştık. Ödeme ve işlem yapılırken anladık ki pvc kaplama yapmak için plaka halinde kaplayıp kesmek ve calışmak daha mantıklı. Neredeyse 3 kat fazla...
  9. chaos_54

Neredeyse tüm dolap ve ahşap malzeme cnc ile kesildiği için yerine alıştırma ve ince ayrıntıları tamamladık. Karavanımız iyice şekillenmeye başladı.

10. chaos_54

Dış kaplamaları en son yapıştırsak da nasıl gözüktüğünü görmek için arada böyle fotolar lazımdı :) İç mobilyalara geçtik ve ilk olarak mutfak çekmece ve dolabının kasasını oluşturduk. Kalan alana göre oturma grubu ve duş teknesine göre wc yi oluşturduk.

11. chaos_54

Şimdiden ikisinin de artı ve eksisinin olacağını söyleyebilirim. Daha detaylı yazacağım. ;)
  12. chaos_54

300x200x195 bir ölçü mevcut. Toplamda 750 geçmemeye çalışıyoruz fakat 1000kg kapasiteli ve ruhsatlı olacağı için kiloyu geçsek de sorun etmeyeceğiz.

13. chaos_54

Bir Karavan Doğuyor.

Yeni bir projeye daha başladım. Bu sefer çekme karavan yapıyorum. Bir Çekme Karavan Doğuyor
  14. chaos_54

Bugünlük bukadar. Proje hemen hemen bitti sayılır. Resimleri toparladıkça ekleme yapacağım.
  15. chaos_54

Daha sonra yan duvarları eklemeye başladık. Bağlantıları yaparken deniz tutkalı ile vidaladık. Yanlışlık yaptığımız küçük bir projede ahşap kırıldı ama gene bırakmadı. Çok başarılı bir yapıştırıcı.

16. chaos_54

Karavan yüksekliği kendi yerimizde kurtarmadığı için dışarıdan destek verdiğim bir firma sahibinden yardım istedim. Kendi işlerinde kullandığı marangoz atölyesini kullanmamıza izin verdi. Uzun bir aradan sonra tekrar start verdik. Bu arada yalıtım için 38dansite xps köpük kullandım. Şasiyi...
  17. chaos_54

Bu aşamadan sonra plakalar ve dış malzemeyi kalıp alarak, tüm parçaları lego gibi birleştirmeye başladık. Önce şase üstüne yer kaplamasını yapmaya başladık. Sonra yan duvarları imal ettik.
  18. chaos_54

Sonraki işim bu şasiye göre ölçüler alıp çizim yapmak oldu. Solid Works ve elinden her iş gelen arkadaşlarım sayesinde ince ölçüler ve kullanım ihtiyacımıza göre birçok çizim yaptık. 2 çocuk ve eşim ile birlikte toplam 4 kişi konaklayabilmeliydik. Şasinin de 3 metre civarında olması nedeniyle...

19. chaos_54

Herkese Merhabalar, Daha önce Iveco panelvan aracımı karavana çevirmiş ve maddi yetersizlikten satmak zorunda kalmıştım. Uzun süre hasret kaldığım karavan sevdasına, çekme karavan konusunu da merak ettiğim için yeni bir projeye ile dönüş yapmış bulunuyorum. Projeye başlamadan önce birçok...
  20. chaos_54

Volkswagen Volt 2006 Aracimi Karavana Dönüştürüyorum!

Iveco panelvan dönüştürmüş biri olarak Tavsiyem Olabildiğince az cam bırakın. Aka çift kapıyı iptal edip bagaj kapağı gibi yapın yada içten komple ahşap ile kapatın. Kış aylarında iki kapı arasından tam yattığınız yere inanılmaz soğuk geliyor. Kışın vebasto ile soğuğu çözersiniz fakat yazın ne...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri