Arama sonuçlarınız

1. fsirin

Istanbul Fatih Yenikapi Karavan Parki.

İspark'ın karavanlar için uyguladığı tarife ne yazık ki böyle. Geçen sene kasım ayında Maltepe sahil parkındaki fiyat etiketini çekmiştim. Bu rakam sadece otopark ücretini kapsıyor. Maltepe'de karavan park yapımı devam ediyordu. Yani kamping standardında bir hizmete karşılık bu bedel veriliyorsa...

2. fsirin

Kendi Karavanını Yapanlar; Mercedes Alkoven-(mehmet_mtrs)

Allah Rahmet Eylesin. Mekanı cennet olsun.
  3. fsirin

Unimog - Karavan

Aktif olan ve ilgi çeken konular bir süre sabit başlık altında kalıyor. Bazı önemli konular da sabit başlık altında yer alıyor. Unimog karavan başlığı da o yıllarda yoğun ilgi gördü. Hatta 2018 yılında Azerbaycan gezimizde yüzyüze görüşme olanağı bulamasak da Hamis beyle telefonda görüştük...

4. fsirin

Karavan 220 V Elektrik Girişi Sorunu

Bu fiş dışarda kalmıyor değil mi? Priz yuvasının içine sokulabiliyorsa sorun yok. Dışarıda kalıyorsa, yağmurdan zarar görecektir hatta yolda ıslandıktan sonra fişe takılırsa, çarpılma, kısa devre veya ark oluşması riski oluşur.
  5. fsirin

Yaşam Aküsü Seçimi ?

Umarım raf ömrü de çevrim sayısı gibi yüksektir. Bu fiyata satmaları çook uzun zaman alır. Yarı fiyatına LiFePO4 bulunabilir.

6. fsirin

Lityum Akü

Şüphe oluşmadığından ölçüm yapmadım. Hem üşendim hemde 1 çevrim 1 çevrimdir ömründen yemeyelim demiştim. Benimkini 3 yıldır kullanıyorum. Geçen sene derin deşarjdan devre dışı kaldıktan sonra zor toparlamıştı. Yüksek akımla şarj olamadı, 1-2A akım değeriyle bir süre şarj ettikten sonra toparladı.

7. fsirin

Lityum Akü

2000 cevrime kadar da %100 olarak verilmiş. Daha doğrusu %100 kullanımda 2000 çevrim ömür.
  8. fsirin

Lityum Akü

Burada bir düzeltme yapmak lazım. 100Ah teorik değere sahip batarya üretildiğinde BMS devresi bunu alttan ve üstten güvenlik amacıyla kırpıyorsa 60Ah batarya elde edilmiş olur. Bu batarya 60Ah olarak satılmalı ve etiketlenmelidir.
  9. fsirin

Thedford 3 Sistem Buzdolabı Soğutmuyor

Bu dolaplar ısıyla çalışıyorlar sıcak olacak ama hava akımıyla da fazla ısınmanın önüne geçmek gerekiyor. Aşırı hava akımı da yanmayı zorlaştırır. 220V ile iyi soğutuyorsa, gaz ve yanma odasının temizliğe ihtiyacı vardır. Bakmanız gereken yerler yanma odasında gaz memesi tıkalı olabilir. Yanma...

10. fsirin

Kendi Karavanını Yapanlar Buralpdi̇ 2

Buralara yaklaşırsan haberleşelim.

11. fsirin

Thetford 3 Sistem Buzdolabı Elektrik Bağlantısı

Evet doğru kullanım böyle.
  12. fsirin

Dolap büyüklüğüne göre 100-150W güç çeker. Bu nedenle aküden 3 sistem dolap kullanmak doğru değil. 220V seçeneğini, dışarıdan 220V aldığınızda kullanın. 3 sistem dolap duruyorken ve kamp dışında gaz ile çalıştırılır.

13. fsirin

Prensip olarak zayıf da olsa tüketim yaşam aküsünden olsun diye. Bu zayıf tüketim aydınlatma ateşleme gibi kontrol amamçlı.
  14. fsirin

Elektronik için olan uçlar da yaşam aküsünden alınırsa daha uygun olur. (Mor kablo)
  15. fsirin

Kendi Karavanını Yapanlar Buralpdi̇ 2

İyi yolculuklar. Keyifli geziler diliyoruz.

16. fsirin

Dalaman'dan Burhaniye'ye Bisikletle Ege Turu

Tebrikler. Güzel ve zorlu bir etkinlik. Yolda çok zorlu rampalar var.
  17. fsirin

220 Buzdolabına Daimi Ve İlk Haraket Kondansatörü Bağlamak?

Hiç uygulamadığım için net birşey söyleyemem ancak daimi kondansatörü termostat sonrası faz nötr arasına ya da ana sargıya bağlanması gerek. Kapasitesi buna uygun. Kompanzasyon yapacak. İlk hareket kondansatörünün bağlantısı biraz daha muallak. Denemediğim için bilemiyorum. Bilen arkadaş varsa...
  18. fsirin

Güneş Paneli Diyot Problemi!

Bu diyotları takmasanız da olur. Karavan uygulamasında seri panel bağlantısı pek uygulanmadığı için fazla bir önemi yok. Genel olarak enerji üretiminde paneller çok sayıda seri bağlandığından panelin bir hücresi gölgeye geldiğinde, bu panele göre panelin yarısındaki hücreleri baypas edip yarım...

19. fsirin

Lifepo4 Batarya Aldım, Kapasitesinin 60% Inı Kullanabiliyorum !!!

Farklı bir yerde olduğumdan bir süre foruma giremedim. Çok doğru saptamalar Hüseyin Bey. Hücrelerin en kolay eşitlemensi için paralel olarak bağlanıp aynı gerilimde şarj edilmesi yerinde olur. Paralel bağlantıda sarj seviyesi düşük olan hızlı, yüksek olan ise yavaş şarj olarak eşitlenecektir...
  20. fsirin

Lifepo4 Batarya Aldım, Kapasitesinin 60% Inı Kullanabiliyorum !!!

Aynen, akü ister kurşun asit olsun ister LiFePO4 olsun üstünde kaç Ah kapasite olduğu yazar. Bu kapasitenin altında veriyorsa ayıplı maldır. Kurşun asit akülerde 10 veya 20 saatte verdiği Ah değeri yazar. Yani 100Ah 10H diye belirtilmişse 10A akımı 10 saat boyunca verir demektir. Siz 5A...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri