Arama sonuçlarınız

1. T

Tkdk Kirsal Turizm Icin Hibe Destegi Ve Otel Projemiz Hk.

@ince999 Inverterin arayuzunden screenshot alip ozel mesaj yoluyla sistemin detaylarini paylastim. Evimdeki sistemle ilgili sorunuz varsa ozel mesaj yoluyla cevaplayabilirim. Konuyu evimdeki solar sistem ile daha fazla kirletmeyelim. Ozel mesajin ozeti merak edenler icin: 19xJaSolar 300wp solar...

2. T

Zor degil aslinda, onu anlatmaya calismistim.. Turkiye'de daha cok gunes alan sehirler var bol bol, evet, bu su goturmez bir gercek. Fakat Karadenizin aldigi gunes miktari gunes enerjisi uretimi icin gayet guzel bir miktar. (Araziniz el verdigi surece.) Solar panel uretiminde olusan cevre yuku...
  3. T

Gene kosturmaca halinde oldugum icin diger konulara detayli cevaplari ilk firsatta verecegim. Kisaca solar ile ilgili mesajlara cevap vereyim simdilik. Uyarilar icin tesekkurler, yillik ortalama potansiyel rakamlarini biliyorum. Ornek vereyim: Hollanda Eindhoven'da ikamet ediyorum ve buranin...

4. T

Merhaba arkadaslar, Belki turizm ile yakindan ilgilenen, meslegi olan arkadaslar vardir aramizda diye bir fikir danismak istedim. 2014-2020 yillari arasinda avrupa birligi fonunun sagladigi bazi hibe destekleri var. Kirsal turizm projelerine de bu hibeler verilebiliyor projeye bagli olarak. Bu...
  5. T

Floresan Lambalar Ve Geri Donusum

Merhabalar arkadaslar. Ufakda olsa bir farkindalik yaratmak icin bu basligi acmaya karar verdim. Cogunuz biliyordur floresan lambalarin cevreye zararlarini, buna ragmen ulkemizde geri donusum konusunda pek bilinc yok. Mum vs ile basladik, halojen ile devam ettik, florasanlar cikti ve zamanla...

6. T

Portekiz Sahil Kesimi Gezimiz 2018

Son olarak Portekiz icin uygun fiyatli mazot istasyonu bulmak icin arayabileceginiz terimler: Jumbo Gasolinera, Intermarche Gasolinera, Pingo doce gasolinera Bunlar dedigim gibi supermarketler ve uygun fiyatli yakit satisi yapiyorlar. Ben dolum basliklari alip, araya da bir LPG filtresi...

7. T

Selamlar herkese yeniden. Islerimiz ile ilgili gelismeler neticesinde gezimizi fazla uzatamadik, Turkiye kismini iptal edip, Seville gezimizden sonra direk olarak Hollanda'ya geri donduk. Seville gercekten guzel sehir, yolu dusenlere ugramalarini tavsiye ederim. Canli canli flamenco dansi...
  8. T

Rica ederiz :smiley: Algarve civarindayiz. Uzuuun bir sure sonra ilk kez ucretli bir campinge girdik. Bugun 3. ve son gecemiz olacakti fakat wild camping yorucu ve stresli, rahata alistik ve 2 gece daha uzattik. Iyice dinlenip oyle yolumuza devam edecegiz. Geceligi 17,5 EUR: 2 kisi + camper +...

9. T

Guneye gittikce isler biraz zorlasiyor arkadaslar. Suan Faro'dayiz. 2-3 gun daha burada kalacagiz islerimizden dolayi fakat artik ucretsiz servis alani bulamaz olduk. Ucretsizi birakin, parayla da su dolduramiyoruz neredeyse xD Bugun buldugumuz servis noktasinin icinde parayi attik makinaya...

10. T

Rica ederiz :) Bisiklet rotalari hakkinda pek bilgimiz yok fakat cok sayida bisikletli gorduk. Buyuk sehirlerde bazi yerlerde bisiklet yolu var, cogu yerde yok. Kucuk sehirlerde ve otobanlarda falan ise hic bisiklet yolu yok, yolun sagindan gidiyorsunuz. Araclar saygi gosteriyor...
  11. T

Cabo da Roca (Avrupa kitasinin en Bati kosesi) Capela Dos Ossos - Chapel of Bones - Evora

12. T

Palacio de Pena (sabah erken gidin yoksa felaket bir turist kalabaligi var) Portekiz'in Santorini'si.
  13. T

Turistik olmayan plaj: Turistik plaj (Nazarè): Jumbo'ya giderseniz bu ekmegi bulun. Biz bagimlisi olduk:

14. T

Merhabalar arkadaslar. Temmuz ayininin son haftasi, ben ve kiz arkadasim yola ciktik ve Portekiz gezimize basladik. Hollanda - Eindhoven'da yasiyoruz. Camperimiz yeni oldugu icin yola cikmadan bir test olsun diye 1 haftaligina Berlin gezisi yaptik, git-gell 1000km'lik bir gezi sonucu sorun...
  15. T

Dusakabinin Zemini Kirildi

Tesekkurler! Internetimiz biraz sorunlu bu aralar :) Simdilik orasini burasini silikonla kapatip idare ediyorum. Ekim'de Turkiye'ye gelecegim ve arac orada kalacak onumuzdeki yaza kadar. Onumuzdeki yaz yeniden kullanmadan bu isi de halledebiliriz umarim.
  16. T

Karavanda Elektrik İhtiyacını Güneş Paneliyle Karşılamak?

Bendeki MPPT charge controller hem 12v hem 24v uyumlu. O tarz bir urun alirsaniz fark etmez.

17. T

Dusakabinin Zemini Kirildi

Merhabalar, Elnagh Prince 55L 2009 aracimizin dusakabininin zemini kirildi. Acikcasi aldigimizda catlakti, saticiyla mahkemeligiz ilgilenmedigi icin. Aldigimizdaki catlaklari silikon ile kapattim ve bugune kadar sorunsuz kullaniyorduk. Fakat gelin gorun ki dun benim hatun kisi banyodan...
  18. T

Yurt Dışında Karavan Atık Su Boşaltım İstasyonları

Portekiz'e yolunuz duserse Intermarchè supermarket zincirini oneririm. Karavan dostu marketler, cogu buyuk Intermarchè ucretsiz atik su bosaltim, kimyasal tuvalet bosaltim, icme suyu ve kullanma suyu bulunan bir alana sahip. Buralarda rutininizi tamamlayip, 4 euroya camasirlarinizi yikayip, 1.5...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR