Arama sonuçlarınız

1. BeSoldier

Kendi Çekme Karavanımı Yapıyorum.

İlginiz için teşekkür ederim. Merhaba Özlem Hanım... İlginiz için teşekkür ederim. Ben aslen Tekirdağlıyım. Gelibolu da bir süre bulundum. O çevreyi iyi bilirim. :) Ama gene de Muhakkak haber ederim. Olur da sizin yolunuz Antalya istikametine düşerse sizde haber edin. Sizi Akdeniz de görmek ve...

2. BeSoldier

Çekme Karavanlarda Tescil Belgesi...

Biraz araştırayım belki bir şekilde bir kanal yaratıp üretici bir firma ile anlaşıp belgeyi alabilirim. Teşekkürler bilgilendirme için
  3. BeSoldier

750 kg altı olacak...

4. BeSoldier

Kaza vs de sigorta sıkıntı çıkartması normal.. Ancak daha önemli olan seyahat esnasında trafik uygulamasında sorun teşkil edermi.??
  5. BeSoldier

Arkadaşlar... Hobby amaçlı kendim bir karavan üretiyorum. Ancak bittiğinde 750 kg altı karavanların yasal mevzuatı nedir? Belge ve ruhsatla ilgili İnternet de bilgi kirliliği mevcut. Trafikte ve uygulamalarda sorun yaşamamak adına konu hakkında net bilgisi olan varsa paylaşa bilirmi rica etsem.

6. BeSoldier

Çekme Karavan Dingil Ve Kaplin

Yücel hocam... Kesinlikle faydası oldu.. Hatta ilk fırsatta sizinle irtibat kurmayı çok isterim... Buradan yapmak istediklerimi anlatmak hem uzun ve anlaşılmaz olabilir... Fikir ve yönlendirmeleriniz benim projelendirdiğim karavanı ortaya çıkartmamda çok yardımcı olacağını düşünüyorum. On yıl...

7. BeSoldier

Yücel Üstadım hayırlı geceler... Bende şimdi sizin şaheseri nasıl hayata geçirdiğinizi okuyup görselleri inceliyordum. Özellikle şaseye bağlanan araba dingilinin fren sistemini devreye sokma konusu benim için önemliydi. Siz bu konuda gayet güzel açıklayıcı paylaşımlarda bulunmuşsunuz o zamanlar...
  8. BeSoldier

Bu arada Garip in yapım hikayesini bulamadım :( :(
  9. BeSoldier

Öncelikle dönüş ve yorum için teşekkür ederim. Aslında alko frenli dingil kullanmayı düşünüyorum. Ancak şase kendi yapımım olduğundan bazı arkadaşlar arabadan sökülmüş olan fren ve amortisör sistemi üzerinde olan bir dingil (Şahin marka araba) kulla bileceğim fikrini attılar ortaya. frenli...

10. BeSoldier

Arkadaşlar... Fikir ve bilgi almak adına... 400 x 200 boyutlarında bir şase için araba arka dingili kullansak. Arabadan sökülen dingil olduğundan üzerinde amortisör ve fren sistemi mevcut. Frenli bir kaplin alsak. Frenli kaplin ile arabadan sökülen dingili bir birine entegre edebilir miyiz. Bu...

11. BeSoldier

Üstatlar, Arkadaşlar... Ben Alanya da yaşıyorum. Antalya da araştırdım ama neticeye varamadım. Acaba Ankara İstanbul vs (Türkiye geneli) CTP Rulo satışı yapan bir yer şirket bilen var mı? Varsa bana bilgi verebilir misiniz?
  12. BeSoldier

Özlem Hanım, Vermiş olduğunuz bu bilgi için teşekkür ederim. Sanayide arabamın ustası ile görüştüm o da sorunsuz çekebileceğimi belirtti. Tekrar teşekkür ederim. İnşallah seneye bizde ADAVAN'ımızla çanakkale taraflarına kadar gelmeyi istiyoruz.

13. BeSoldier

Süper!!!! Şase de kullandığımız 40x80x3mm ve 30x30x2mm yapımdan önce ki hesaplamalarda 146 kg ağırlık çıkmıştı. Bugün şase bitti toplam ağırlık 86 kg bastı tartıda. 60 kg kar ettik. :) :) :)
  14. BeSoldier

Mesaj alınmıştır üstat
  15. BeSoldier

Üstadım, Güzel temenni için teşekkür ederim. Lama takviyesini Şaseyi hazırlayan ustama şimdi yazdım. Konuyu biraz daha detaylı yazarsan ustaya detayı ile anlatayım.

16. BeSoldier

Üstat, teşekkür ederim, bilgilendirme için ancak Şase için gerekli malzeme temini hatta kesim ve birleştirme işlemi yapıldı.
  17. BeSoldier

Doğrucu Davut ??? Açıklama yaparsan tam olarak ne demek istediğini anlamak isterim...!!
  18. BeSoldier

Arkadaşlar merhaba, Öncelikle çekme karavan yapımı için buradaki üstatlara sormuş olduğum sorulara verilen cevaplar için teşekkür ederim. Çekme karavan yapımı konusunda buradan bir iki arkadaş olumsuz ve caydırıcı mesajlar yazmış olsalar da. Yapmak istediğim çekme karavan belirttiğim gibi 750 kg...

19. BeSoldier

Sevgili AKMühendis, Temenni için teşekkür ederim. Bu konstrüksiyonu başaracağımdan eminim. Fikirlerimi hayata geçirmeme ve yapım aşamasında destek olan mobilya ustam ve elektronik ustam işlerinde iyi ve temiz iş yapan kişiler. Bu tür işlerde herşeye önemlisi iyi ve başarılı bir ekibin olması ve...
  20. BeSoldier

Üstadım Bilgilendirme için teşekkür ederim. İlk fırsatta EPS ve XPS izolasyon panellerini araştıracağım. Öncelikli konu karavanın hafifliği. Bu sebepten her bilgi ve fikir benim için araştırmaya değer. Teşekkür ederim.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri