Arama sonuçlarınız

1. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Aracim satilmistir. Belki Ankara’daki yeni sahibi Ender bey yazilari devam ettirir, biz de takip etmeye devam ederiz :)

2. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Severek kullandığım aracım satılıktır; https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-ikinci-sahibinden-orjinal-ellenmemis-dusuk-km-black-pearl-serisi-1099954859/detay/
  3. abecikabeci

Wj 4.7 V8 Güncel Lpg Tüketimi 2021

Hep 50 liralik alsaydiniz keske, hem zamlardan da etkilenmemis olurdunuz.

4. abecikabeci

Wj 4.7 V8 Güncel Lpg Tüketimi 2021

Sizin mantik Amerikan mantigi. Onlar “mile per gallon” yani MPG diyor, siz “kilometer per liter” yani km/L. Kilometrede su kadar TL yakiyor hesabini ben de anlamiyorum. Akaryakit fiyatlari degistikce surekli hesap kitap yapmayi seviyorlar sanirim. Halbuki 100 km’de su kadar litre yakit yakiyor...
  5. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Aracın içindeki normal ampüller kendini bile aydınlatamadığından, led işine girişeyim dedim. Ayak kısmı aydınlatmasından, tavan, kargo aydınlatmasına kadar tüm eski tip ampülleri Philips marka led ampüller ile değiştirdim; Ön tavan aydınlatma için 194 tip ampül 2 adet, ayak aydınlatması...

6. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Aracın muayene zamanı geldi. Korka korka muayeneye gittim, keza Quadra Drive çekiş sisteminde aracı 2 çekere alamadığımız için, ya fren testinde diferansiyeli kırarsa TUVTURK diye korkuyordum. Subaru gibi sürekli 4 çeker aracın diferansiyelini kırıp, utanmadan "biz kırmadık" şeklinde pek çok...

7. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Son yazının üzerinden 4 ay geçmiş.. Paspas konusunda büyük sıkıntı yaşıyordum. 82207426 kodlu orijinal Mopar paspas setinden almıştım; Fotoğraftan da görülebileceği üzere, her ne kadar orijinal Mopar paspas da olsa, sağ ve sola doğru yükselip korumadığından, ayaklarınız kirli ise arabanın...
  8. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Motul Multi HF alıp, direksiyon sıvısını bu hidrolik yağı ile değiştir derim. Hidrolik yağı kullanmak yerine, başka alakasız bir yağ koyulmuş olabilir. Genelde torpidoyu açıp, içeriden keserek tamir ediliyor. Ama ben tam olarak bozulmasını bekliyorum. Keza bu aralar klimayı fan hızı yüksek...
  9. abecikabeci

İç Kapı Reflektör Ampulü

Selamlar. wjjeeps'e göre; 192 kodlu, görseldeki ampulden kullanabilirsiniz. Ülkemizde "dipsiz ampül" diye geçiyor, 4.3 Watt civarı.

10. abecikabeci

2.7 2004 Model Rolantide Bedford Kamyon Gibi Çalışma.

Normal calisma sicakliginda ibrelerin soyle olmasi lazim; Termostat degisimi sonrasi uzun yol yaptiktan sonra sicakligi sonuna kadar actiginizda hala soguk hava mi ufluyor havalandirma? Motor sicakligini olcen sensor bozuk olabilir, o sebeple fan son hiz calisip, gereksiz sogutma yapiyor...

11. abecikabeci

Grand Cherokee 2.7 CRD Motor Lambası

İlgili linkteki P0235 hatasını yaşayan adam, sorunu tüm kablo sistemini elden geçirdikten sonra çözmüş. Bahsedilen bülten de, kablo sistemi bağlantılarında sorun olabileceği hakkında. Aradan yıllar geçmiş tabi, sorunu çözdünüz mü bilemiyorum ama P0235 arızası düşük/yüksek voltajdan da...
  12. abecikabeci

04 Wj Günlüğü

Son aylarda, araç yavaş hızda giderken, sağa ya da sola keskin dönüş yapıldığı sırada araç titremeye başlıyor, sanki asfaltı kavrayıp diş geçirmiş de, takıla takıla ilerliyordu. İlk başlarda çok az yapıyordu, fakat sonraları bu olay artmaya başladığından sorunun ne olabileceğini araştırdım...

13. abecikabeci

2002 Grand Cherokee 2.7 Crd Vites Problemi

Selamlar. Sonraki mesajinizda gordugum uzere sorununuz cozulmus ama P0703 kodu hakkinda bilgi vermek isterim. P0703 hata kodu, aku ya da fren musuru ile alakali. Ya aku eskidigi icin sisteme normalden dusuk/yuksek voltaj gonderiyor ya da fren musurunun kendisi bozuldu. Eger aku eski ise aku ve...
  14. abecikabeci

Grand Cherokee Almayi Düşünüyorum

Commander’dan kasit Jeep Commander ise, aman diyeyim. 2006-2010 yillari arasinda sadece 4 yil uretip, bir dunya sikayetten dolayi apar topar uretimden kaldirdilar. Hatta ve hatta, uretimden kalktiktan sonra. Jeep CEO’sunun yorumu vardi, “Commander’i musterilerimiz niye satin aldi, hic anlamadim”...
  15. abecikabeci

Gc 2.7 Mi 4.7 Mi Alayım Kararsızım

Efenim, ustadimiz Volkan beye hurmetlerimi sunar ve yazisina kucuk bir ekleme yapmak isterim. 2004 yili WJ’nin son yili olmasina istinaden, kutlama babinda ozel seri uretildi, Black Pearl serisi. Bu serinin 2.7’li motorlari zamanlama vs. gibi yazilimsal degisik ile 163 beygirden, %25 artis ile...

16. abecikabeci

Wj Yağ Değişimi

Bu yazinin ustunden 5 yil gectigi icin, bir takim eklemeler yapmak gerekiyor, keza bazi yaglar artik bulunmuyor, mesela arazi sanzimani ya da yavru sanziman da denilen NV 247 transfer case icin gereken Petronas Tutela Powergear4 yagi. Istanbul’daki tum Petronas saticilarini aradim, kimsenin...
  17. abecikabeci

Grand Cherokee 2.7 2004 Model Motor Soğutma Suyu Lambası

Bu arada hicbir yerde 2.7 motorlarda antifriz olarak ne kullanmamiz gerektigini bulamadim. Baya bir sure arastirdiktan sonra, ilgili motor Mercedes motoru oldugundan, soyle bir bilgiye ulastim; Mercedes’in kendi sayfasina gore, OM612 kodlu motorlarda MB 325.0 standartini saglayan antifriz...
  18. abecikabeci

Grand Cherokee 2.7 Crd Alacağım

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_5G-Tronic_transmission 2.7 CRD dizel motorlu Grand Cherokee’lerde kullanilan sanziman yukaridaki linkten de gorulecegi uzere MB 722.6 kodlu Mercedes sanzimandir, insanlari yanlis yonlendirmeyelim.

19. abecikabeci

Grand Cherrokee Wj 4.7 V8 Arka Amortisör Tavsiyesi

Gerci konu acilali 8 yil olmus fakat maksat tecrubemizi yazalim, belki baskalari faydalanir. Benim ustam asagida fotografini gorebileceginiz KYB marka Excel-G serisi amortisor takti. Orijinal amortisoru tecrube etmedigimden bilemiyorum ama bu amortisorler de orijinal ayarinda konfor sagladigini...
  20. abecikabeci

Grand Cherokee 2.7 Crd Alacağım

2.7’lerde sanziman da Mercedes oldugundan, sorun olmuyor. Tabi duzgun kullanildi ise. 300.000 km bence bu motorlar icin cok fazla bir rakam degil, milyon km devirebildigi soyleniyor, ki aracin artik en genc 17 yasinda oldugunu dusunursek normal bu rakam. Aracin kac km yaptigi degil, ilgili...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri