Arama sonuçlarınız

1. Camperinna

Katlanır Filtre Kahve Damlatıcı - Kullanan, Kendi Yapan Var Mı?

Merhabalar, Ben de benzer bir ikilemde kalıp biraz araştırmıştım bu ürünleri. Sonuçta seramik olanlardan aldım. Tel olanları çok sağlam gelmedi açıkcası. Silikon olanını, aynı malzeme ve formda "silikon huni" diye aratırsanız çok daha ucuza temin edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken ürünün...

2. Camperinna

Yeni Karavan Kampı Fizibilite Anketi

Bahsettiğiniz içeriğe göre cevaplayacak olursam; 1- Yol üzeri güvenli(?) dinlenme durağı olarak tercih edebilirim. 2- Sorunuzu gelmekten ziyade kalmak olarak değerlendirerek; ortamın biraz cazibe, eğlence sunması lazım. Özellikle çocuklar için. 3- Tarifinizden anladığım kadarıyla çok da işletme...
  3. Camperinna

Karavan Su Donması Nasıl Engellenir

Her ne kadar genel fikre katılsam bile; İstatistik bilimini var eden en temel paradokssal prensip gereği istatistiğe tek başına güvenmemeyi tercih ediyor, Atalarımızın dediği gibi eşeği sağlam kazığa bağlayıp, Nasrettin hocanın da nasihati ile su testisi kırılmadan kulak büküyorum. Bu...

4. Camperinna

Karavan Su Donması Nasıl Engellenir

Merhaba, Ben hafta sonları dönüşte araçtaki tüm sıvıyı boşaltıyorum. (Temiz su, pis su, tuvalet, kombi) ve aşağıdaki balon yöntemi ile borularda su kalmamasını sağlıyorum. Boruları boşaltmak için genel olarak kullanılan iki yöntem bisiklet pompası veya balon. Depo tamamen boşaltıldıktan...
  5. Camperinna

Çekme Karavan Da Seyyar Kablo Ne Olmali

Çok teşekkürler bilgiler için. @Doğrucu Davut Aslında yazın Türkiye'den almıştım. Bir sette ince kilim tarzı paspas almıştım onları ön tarafta kullanıyorum. Şehzade halı, yolluk modeli kaydırmazlı. 120cm X 200cm 80TL tuttu. Önce ikiye bölüp 200x60 koridoru kapattım diğer parçayı da...

6. Camperinna

Mehmet Ali bey, halı tam olarak ne tercih ettiniz? Ben geçen yaz altı kaymaz kesme yolluk tarzı halı alıp kesmiştim. Kullanmadan önce 2 kere yıkamamıza rağmen çok tozuyor. Araçta ciddi bir toz problemi oldu. Kullanım durumunuza göre izlenimlerinizi paylaşabilir misiniz? Bu konuda önerisi...

7. Camperinna

Bu Da Benim Maceram Ducato 15 M3

Hayırlı olsun, emeklerinize sağlık, tez zamanda tamamlayıp, aheste aheste tadını çıkarın, kazasız belasız inşallah
  8. Camperinna

Elektrikli Araç Aldım. (menzili Nasıl Artırabilirim)

haklısınız atlamışım. Bu durumda, eğer aracınız 220V ile şarj olurken çalışmıyorsa ya güç kaynağı çıkışından şarj olacak, bunun için ayrı bir DC-DC şarj kontrol devresine ihtiyaç duyarsınız. ya da; 1- 220V araç orijinal şarj devresinde, aracı bloke eden (D+ gibi GPIO tipi bir bağlantı...
  9. Camperinna

Elektrikli Araç Aldım. (menzili Nasıl Artırabilirim)

Merhabalar, Fikrimce yaklaşımınız mantıklı, böyle bir hybrid model elde edilebilir. Batarya grubunuzun mevcut şarj bağlantısı nasıl? Bu konuda da biraz detay verebilir misiniz? Şarj durumunda araç çalışıyor mu kontrol edebilir misiniz? Akülerin maksimum şarj gerilimi nedir? Bahsettiğiniz...

10. Camperinna

Iddalı Bir Karavan Projesine Başlıyorum

Aracınızın ruhsatını kontrol ederek başlayın. Ruhsatta işli net ağırlık, azami yüklü ağırlık değerleri ile aracın motoru ile alınabilecek azami yüklü ağırlık izinlerini kontrol edin. Net ağırlık; - Ticari araçlarda: araç boş ağırlığı + sürücü (70kg olarak hesaplanır) + yakıt deposunun 80%...

11. Camperinna

Karavan Da Amorti̇sör Süspansi̇yon Ne Olmali

Uzun süreli sabit parklarda ağırlığı lastiklerden, akstan kesmek tavsiye ediliyor, ancak standart denge ayakları taşıyabilecekleri yük kapasitesi göz önüne alındığında bu amaç için uygun değil. Ben bahçeye yerleştirdiğim çekme karavanda, şasiye dört köşeden aşağıdaki ürünü uygulayarak ağırlığı...
  12. Camperinna

Aslında teknik detayları bulmuşsunuz sadece fiyat kalmış ama güncel ham bakır fiyatları ve döviz kuru ile uygun fiyat maalesef mümkün görünmüyor. Hatta geçen her gün, bir önceki günün fiyat performans dengesi aratabilir.

13. Camperinna

Iddalı Bir Karavan Projesine Başlıyorum

Cem bey selamlar, Aracınızın planlanan yol ağırlığı ne kadar olacak? Açılır gövde hidrolik mi olacak? Gövde içinde her hangi bir gaz, su tesisatı olacak mı? Planladığınız aküden beslenecek cihazlar nelerdir ya da cihazların günlük toplam tüketimi kaç kWh? Ayrıca sorularınıza büyük ölçüde...
  14. Camperinna

Sabit İle Hareketli Solar Panel Karşılaştırması

İki sistemi kıyasladığımda, tavana sabit kurulumun getirdiği maliyet avantajının dışında, hareketli sistem için belirttiğiniz iş yükü fikrimce sadece hareketli sistemi, sabit sisteme oranla daha verimli kullanma ihtiyacında ortaya çıkacaktır. Eğer hareketli sistemi de sabit sistemle aynı...
  15. Camperinna

Motorlu Karavan Ötv Düzenlemesi - %45

Bugün yayınlanan resmî gazete ile motorlu karavan ÖTV oranı %45 e indirilmiş. Herkese hayırlı olsun. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/10/20211026-1.htm

16. Camperinna

Çiftlikte Kamping

Çiftliklerde kamp konsepti ile Almanya'da faaliyet gösteren iki farklı girişimi daha buraya eklemek isterim. 1. Hinterland.camp Hinterland.camp henüz akıllı telefon uygulaması olmasa da Airbnb benzeri bir internet sitesi üzerinden, Almanya'da sisteme üye, kampçılara hizmet veren çiftlikleri...
  17. Camperinna

Almanya

Baden-Baden Karavan Park Evimize çok yakın olmasına rağmen, geçtiğimiz hafta 3 gün, ev yerine bu park alanında konaklamak zorunda kaldım. Park alanı, Baden-Baden şehir merkezine yaklaşık 30 dakika yürüyüş mesafesinde konumlu. Doğrudan park alanından şehir merkezine giden bisiklet ve yürüyüş...
  18. Camperinna

Almanya

Hüseyin bey teşekkürler, Şimdilik elimden geldiğince konuları okuyup takip etmeye çalışıyorum forumu tekrara düşürmemek için, zamanla ben de daha aktif katılım gerçekleştirebilirim umarım. Böyle turlara katılmak hiç aklımda yoktu açıkçası ama verdiğiniz bağlantıya açınca fikrim değişti. Çok...

19. Camperinna

Almanya

Merhaba, Bu şehri 3 hafta önce ziyaret ettik. Film seti demek daha doğru olur sanki. Her köşesi her santimetresi ayrı detaylarla dolu. Almanya'da mutlaka görülmesi gereken yerler listemizde en üst sıralarda. Şehre gece giriş yapmıştık ve konumunu verdiğiniz park alanına ulaştığımızda maalesef...
  20. Camperinna

Karavan Gölgede Solarpanel Günește

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Hymer, Kastenwagen* sınıfını belki bu sebeple 'Hymercar' olarak tanımlıyor. Günlük kullanıma uygunluğu çeşitli handikaplardan (araç toplam ağırlığı, rekabetçi fiyat, layout esnekliği vs.) kaçınabilmek için bir zorunluluk olarak kullanıcıya devrediyor ve müşteriyi...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri