Arama sonuçlarınız

1. e-küp

O1 Belgeli, 750 Kg Altı Çekme Karavanın Şasi Ve Metal Karkas Ağırlığı Ne Kadardır?

Zeminde 3x3 2mm boyalı duvarlarda 2x2 2mm boyalı kullandım. profil hesabını ve yerleşimini yaparken dış kaplama ve iş kaplama birleşim yerlerini aynı zamanda kapı ve pencere yerlerini de hesaplayarak yerleştirdim.

2. e-küp

O1 Belgeli, 750 Kg Altı Çekme Karavanın Şasi Ve Metal Karkas Ağırlığı Ne Kadardır?

Evet piyasada ki karavanların bir çoğu 750kg ve üzerinde, bunu anlamamak için kör olmak lazım zira yapılan mobilyaların hepsi ya mdf ya suntalam. Kontraplak kullanan firmaların çoğu söyledikleri ağırlıklarda kalıyorlar ama bu seferde şahsi eşyalara yer kalmıyor.
  3. e-küp

evet ben ihtiyaçlarıma göre bir karavan yapma hayali ile çıktım yola. hiç bir zaman minimalist anlayıştan uzaklaşmadım ki sonuçta ev konforunu da yanımda taşıyamam bunun için bütçem ve imkanlarım kısıtlı, bu yüzden temel ihtiyaçlar doğrultusunda bir karavan yaptım. amacım alt yapısı olan...

4. e-küp

öncelikle ağırlık konusunda kesinlikle haklısınız. bazı facebook gruplarında çekme karavan ile ilgili problem yaşayan çok kullanıcı var, araçlarının çekmeme konusu, torsiyonların patlaması, yapının yalpalaması gibi gibi... bende kendi karavanımı yaptım Ankara'da ve özellikle dikkat ettiğim ilk...
  5. e-küp

Bu Karavanı Tavsiye Eder Misiniz?

karavanınızı almışsınız hayırlı olsun ancak naçizane fikrim veya ben o fiyatlara karavan bakmış olsaydım kesinlikle full donanım yerli olana kadar adria bu fiyatlara çok mantıklı olurdu. 800kg evet plaka ve ruhsat aynı zamanda her yıl muayene var belki ancak her türlü kafanız rahat olurdu...

6. e-küp

400-450 Arası 4x4 Önerisi

parça fiyatlarının durumu ve yakıt durumu nedir hocam?

7. e-küp

aynen abi km yüksek ve yaşlı araçlarda malum otomatikle uğraşmak akıl işi değil.
  8. e-küp

merhaba değerli forum üyeleri, Hali hazırda kullandığım 2011 model stationwagon dizel bir aracım var. aynı zamanda 750 kg altı bir karavanım var. mevcut aracımı satıp 4x4 suv araçlara geçmek istiyorum ancak aracımın ederi kadar bütçeye sahibim yani 400-450 aralığında 2010 ve üzeri km 200 bini...
  9. e-küp

Kendi Karavanını Kendin Yap(ıyorum)

hocam dodik ve çıtalar fiberglas, çamurluk ağzı diye geçiyor. farklı ölçülerde farklı şekillerde mevcut. ben n11 den almıştım ama artık satılmıyor sanırım bulamadım. hocam karavan köşe fitili diye geçiyor. yalnız internette 14mt tek parça satıyorlar oda yetmiyor ve üstüne üstelik çok pahalı...

10. e-küp

🤣🤣 abi dodikleri takıyordum o yüzden sökmüştüm :D

11. e-küp

öncellikle hayırlı olsun diyorum bende kendi karavanımı yaptım ve 750 kg altında kalmayı başarabildim. tabi sadece ihtiyaçlarımı karşılayacak şekilde donanıma sahip. ancak ertunk abimizin de dediği gibi bahsettiğiniz ürünler ile 750 kg altı kalmanız çok zor olabilir. birde kişisel eşyalarınız...
  12. e-küp

Sıfırdan Çekme Karavan Yapımı

ellerinize sağlık panel birçok hazır karavanlara taş çıkartır :D güzel günlerde kullanın. bana da örnek oluyorsunuz :D

13. e-küp

İmar Izni Olmayan Arsa Için Ekonomik Karavan Önerisi

750kg altı plaka ve ruhsattan muaf ancak 01 belgesi ile karayolları at uygunluk belgesi ile trafiğe resmi olarak çıkabiliyor. şuan için bu konuda denetleme yok ancak ileride olabilir. arsadan dışarı çıkartmayacaksanız konteyner mantığı ile evraksız olanları kullanabilirsiniz. trafige sokmam...
  14. e-küp

İmar Izni Olmayan Arsa Için Ekonomik Karavan Önerisi

hacim olarak eğer büyük bir alana ihtiyacınız yoksa evraksız 750 kg altı karavanlarda işinizi görür diye düşünüyorum. mutfak ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde şekillendirip (750kg altı kalmak şartı ile) sabit yapı mantığı ile kullanabilirsiniz en azından muayane plaka ruhsat...
  15. e-küp

Erba 3.75 Karavan

Merak ettiğim bir konu mobilya olarak suntalam kullanıyor sanırım. Hareketli bir yapıda uzun kullanımlar için sıkıntı oluşturmuyor mu? Esneklik anlamında birleşim yerlerinde patlama gevşeme gibi?

16. e-küp

Frenli̇ Çeki̇ Başlığı Sorunları...

videoda görünen boru al-ko nun frenli V kaplinin bir parçası. üzerine stabilizatör gelince kaplin sökülüp yerine stabilizatör takılıyor. kaplininde bağlı olduğu yer o boru. (kaplinlerdeki körük içerisindeki borunun devamı)
  17. e-küp

Çekme Karavan Da Seyyar Kablo Ne Olmali

Piyasada satılan makaralı uzatmalarda kullanılan priz noktaları çok kaliteli değil. bu durumda kablo kesitiniz isterseniz 4mm olsun priz içerisindeki iletim terminallerinin kalitesi ve prizin plastiği iletimde oluşan ısıya dayanımı önemli olan. kablo kesitini hesaplarken bağlantı noktalarının...
  18. e-küp

karavan yapıyoruz ama bu yakıt maliyetleriyle bahçede kamp yapacaz sanırım

karavan yapıyoruz ama bu yakıt maliyetleriyle bahçede kamp yapacaz sanırım

19. e-küp

Karavan Seçimi Ve Karavan Sahip Olma Süreci Için Kararsızlıklar

Yüksek model yorgun olmayan bir panelvan da işinizi görecektir eminim. Abime 2016 model custom yüksek tavan alarak içerisini kendimiz dizayn ettik hatta 1 yıl sonra sıfırdan söküp yalıtım ve tesisat dahil komple değiştirdik :D biraz maddiyat ve zaman kaybı oldu ama en mantıklı sonuca deneyerek...
  20. e-küp

Karavan Seçimi Ve Karavan Sahip Olma Süreci Için Kararsızlıklar

naçizane fikrim eğer ki o bütçeye rahat ulaşıyor olsam üzerine biraz daha koyar Avrupa karavanların en baz donanımı dahi olsa Avrupa karavan alırdım ha yetmiyor mu 2. elini alırdım. bütçemin kısıtlı olmasından kaynaklı kendim yapıyorum şuanda ancak kesinlikle Avrupa taraftarıyım. Yatıracağınız...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri