Arama sonuçlarınız

1. nkurtkaya

Defender 110 "willow Green"

Nadiren de olsa Defender'ı gezmeye çıkartıyorum. 1-2 hafta önce Şile sahildeydik. Birkaç foto ile Willow Green'in son halini de paylaşmış olayım.

2. nkurtkaya

Bodrum’da Defender Ustası

Taz Custom Garage'dan Murat Şaş yardımcı olabilir. Instagramda muratsas olarak aratıp iletişime geçebilirsiniz.
  3. nkurtkaya

Offroad

Ranger veya L200 arasında tercih kullanırdım.

4. nkurtkaya

Defender 110 Yükseltme

Bu da 35” Silverstone ile 2017’den beri kullandığım hali.
  5. nkurtkaya

Birkaç güncel foto paylaşayım. 2020 malesef pandemiden dolayı çok fazla gezi, kamp yapamadığımız bir yıl oldu. Ancak yine pandemi sürecinde hem hava almak hem de kalabalıkta olmamak içi en iyi alternatif ormana yaylaya kaçış oldu (kısıtlama olmadığı zamanlarda).

6. nkurtkaya

Aynı araba, aynı renk?

7. nkurtkaya

Ön koltuklar orijinal XS koltuklar. Arka koltuk standart hali, sadece yeni döşeme yapıldı (hala arka koltuğu atıp 2 tek yapmak niyetindeyim).
  8. nkurtkaya

Defender 110 35x10.5x16 Lastik

Tahminim doğru çıktı, 2017 sonuna doğru çamura batmış, yerinden kıpırdayaman bir Transit panelvan’ı çekerken 2 aksım kırıldı ve RR aksı ile değiştirdim. Bu güne kadar sorunsuz kullanıyorum.
  9. nkurtkaya

Tahminim doğru çıktı, 2017 sonuna doğru çamura batmış, yerinden kıpırdayaman bir Transit panelvan’ı çekerken 2 aksım kırıldı ve RR aksı ile değiştirdim. Bu güne kadar sorunsuz kullanıyorum.

10. nkurtkaya

11. nkurtkaya

12. nkurtkaya

13. nkurtkaya

Tavandan ses gelmiyor. Geliyorsa da 300Tdi motorun, şanzımanın ve extreme lastiklerin arasında duyulmuyor :)
  14. nkurtkaya

Aslında tüm resimleri forumda vermeye çalıştım ama yinede mail ile göndereyim. Son vakitler pek bakamadım foruma 1-2 güne mail atarım.
  15. nkurtkaya

Defender 110 Yükseltme

Hüseyin ustanın tecrübesine güvendim. Kitlerdeki yayların zamanla ezildiğini ve vinç vs de olunca aracın önünün çöktüğünü söyledi. Aradan geçen 5 yılda çökme olmadı ön ve arka aynı hizada duruyor, Hiseyin usta haklı çıktı.

16. nkurtkaya

Mekanik olarak ağır hizmet rot kolları takıldı, 2" yay ve amortisör yükseltme var (fren hırtumları da uzun), burçlar poly bush kit ile değiştirildi, arka diferansiyekde Detroit 100% kilit takıldı, ön dif koruma ve karter koruma takıldı bir de çamura baktış bir Ford Transit'i çekerken kırdığım...
  17. nkurtkaya

En çok tereddüt ettiğim ve tekrar tekrar düşündüğüm, neticede kararı Bayram ustaya bıraktığım "beyaz tavan" gerçekten güzel oldu.
  18. nkurtkaya

İşin bütçe kısmı en dramatik yanı. Aracı 2012'de 34,500'e almıştım (bugünlerde 1998 model 300Tdi 50-60 bin arasına satılıyor) 4 yıl içersinde yaptıklarıma, Detroit %100 arka kilit, 2" yükseltme, extreme lastikler, HD rot kolları, ses sistemi, mud-pod, telsiz, XS ön koltuklar, yeni cubby box...

19. nkurtkaya

20. nkurtkaya

Defender 110 Yükseltme

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız