1986 Nissan Patrol-SD33 Günlüğümün Fotografları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PajeroCat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,707

PajeroCat

LET NATURE BE YOUR TEACHER
Yer
izmir
Sevgili Gezenbilir dostları,
Yaklaşık üç aydır uğraş verdiğim Nissan Patrolüm ile ilgili olan detaylı resimlerimi sizlerle
paylaşıyor olmanın verdiği mutlulukla hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım..
Patroller ile ilgili elimden geldiğince tüm bilgilerimi çekinmeden sizlerle paylaşabilirim.
Konu aracım ile ilgili yapmış olduğum tüm çalışmalarıma ve yazmış olduğum günlüğüme bu linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=44774.0

Bilginin ve emeğin paylaşıldıkça yararlı olduğunu düşünen biri olarak,
Gezenbilir yönetimine ve bu siteyi kurmakta emeği geçen tüm doğa tutkunlarına şükranlarımı sunuyorum..

Karadeniz Ereğliden sevgilerimle
Murat AYRAL
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Etiketler
Ynt: 1986 Nissan Patrol-SD33 Günlüğümün Fotografları

İstanbuldan aracı satın aldıktan sonra Adapazarı çark sanayide Nissan Patrolleri çok iyi tanıyan ve Resque Team' in değerli kurucuları Varlık Efe ve Murat abiyle aracımı denememiz...

ikinci el buldugum 30x9,5x15 inch lastiklerimin görüntüleri ve takma görüntüleri..

istanbuldan gelen lastiklerimi taktıktan sonraki ilk deneme olarak Karadeniz Ereğli sanayisi üzerindeki trafoya tırmanışımız.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

Sonraki aşamada ise krank keçesi ve salmastra keçesinin değişimi için motorun askıya alınma işlemi..

Sanayi günleri...[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Ve sonrasında tampon, domuzluk ve ufak tefek boya işlemleri ile beraber üst sepet, tepe lambası montajı..[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5][attachment=5]

Ve nihayetinde sorunsuz bir şekilde Aktaş tırmanışı sırasında çekilen resimler..

hayırlı olsun murat bey.araç gayet diri duruyo ama lastikler biraz ufak kalmış bence.eğer sürtme sıkıntısı yoksa,biraz maliyetlidir ama 31x10.50 15 ya da33x12.50 15 m/t lastiklerden takıp geniş çamurluk dodikleri taksanız bence bu araç tam arazi canavarı gibi görünür.

iyi dilekleriniz ve önerileriniz adına teşekkürler monster
Evet araç yaklaşık 3 aydır benim..Daha alışma ve tanıma aşamasındayım..inanırmısınız üzerinde 2000 yılına ait AT lastik vardı..
Şimdilik bunları buldum 2. el olarak..
Baharda makas, burç yenilemesine giricem..Bu arada aracı 2-3 inch kadar yükseltmeyi düşünüyorum (Makaslara eğim verdirerek)..
O zaman dodikleri genişletip dediğiniz ebata geçme durumum olabilir..
Sevgilerimle

önce planladığınız işleri halledin,lastik ve dodik konusunda yardımcı olurum ben.o lastiklerin çıkması biraz zor bulunuyo.benimkileri almadan önce ankaraya parça almaya gitmiştim.heryeri alt üst ettim bi yerde buldum.ismi lazım değil jeep toplayan parça vb. satan biyer.çıkmalarıa geçen sene kurban bayramında 1000 lira istedi.dedim usta ben lastikçiyim zaten,bunların sıfırı okadar biliyomusun dedim.ihtiyar nedese beğenirsiniz biliyorum ama şu anda türkiyede bu ebatta sıfır lastik yok.adam çakal.ben de kızdım ne lastik ne parça aldım ondan.

Teşekkür ederim Hasan bey;
Sanayi günleri vazgeçilmezim oldu diyebilirim..Offroad dan çok offsanayi diyorum inanın..
sevgilerimle