3.9 V8 Olanlar Çok Kolay Bir Yardım! Buji Sıralaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keremkeke19 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,318

keremkeke19

................__o .............._ \<,_ .........
Yer
Istanbul, Turkey
Web
www.facebook.com
arkadaşlar distributor temizliği yaptım fakat buji sıralaması sitelerde bulduğum sıralama şeması olmadı. aracı çalıştıramadım. bu motor aracı olanlar sıralamaya bakıp yazabilirler mi?

Etiketler
Ynt: 3.9 V8 Olanlar Çok Kolay Bir Yardım! Buji Sıralaması

Merhaba, önden baktığımızda sağ baştan silindirleri 1-2-3-4 dersek, sol baştan 5-6-7-8 şeklinde isimlendirirsek, ateş leme sırası şu şekilde olur: 1-5-4-3-8-2-6-7

dostum öyle yardımcı oldun ki anlatamam. yabancı sitelerden bulduğum şemalar tutmadı. çalıştıramadım bir türlü. senin gönderdiğin daha farklı. çok teşekkür ederim

yabancı sitelerde bulduğum şemama ile senin eklediğin şemayı karşılaştırdığımda , senin 1 numara yerinde yabancı sitelerde 3 numara görünüyor . senin sıralama 1-5-4 diye giderken onlarda 1-8-4-3-6-5-7-2. hangisi doğru acaba. sanırım 5 yerine 8 olacak senin şemada

Ben bizzat aracıma bakarak sıralamayı yazdım, yanlışlık olacağını sanmam.

teşekkür ederim dostum. sitelerden baktığım sıra tutmamıştı zaten. senin sırayı deneyip durumu yazacağım. çok teşekkür ederim

dostum şimdi anladım sen numaralandırmayı sağ 1-2-3-4 sol 5-6-7-8 olarak yazmışsın. karışıklık ondan . tamamdır ben ayarlarım. teşekkür ederim

Merhaba.Land Rover v8 araçlarda yeni ve eski fark etmeksizin sıralama aşağıdaki gibidir.
Yardımcı olabilmek umudu ile.Saygılar...

hangi sıralamayı denediniz?

yazılan sıralamaların hepsi aynı zaten. distributor yönü çok tersti. marşa basarak 1. bujinin yerini bulduktan sonra sıralamayı yaptım