Hyundai Country Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetfatihozturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 515
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,860

Selamlar...

Uyarınız iÇin teşekkür ederim. Turboyu takan usta tanınmış, bilinmiş ve konuya hakim bir usta. Muhtemelen gerekli gördüğü yer varsa ısıyla alakalı oluşabilecek sorunlar iÇin tedbir almıştır. Ama ben gene de hatırlatırım uyarılarınızı. Motorun kabinle alakalı kapağını ve bölmesini izolasyon ve döşeme yapılırken komple yenileyeceğiz...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler

Kolay gelsin, Hyundai Country şekli ve boyutları ile karavan olarak güzel duran bir araç.
Daha önce iki tane daha aracın yapıldığını biliyorum. İlk olarak 2012 yılında forumda yapımı paylaşılmıştı.
Karavanınızı yaparken faydalı olacağı düşüncesiyle linklerini paylaşıyorum.
Bir diğerini 2016 yılında bir karavan firması üretti.

İlk yayınladığınız mavi karavan Abdullah abinin karavanı. Ankara da kendisi ama pek durmuyor sürekli gezinti halinde kendisiyle görüşüp fikir alışverişinde bulunuyorum. 2. Karavan ise şu anda Mersin’de. Sahibini tanımıyorum ama detaylı tüm fotoğrafları elimde ayrıca bir tane de İstanbul Beykoz da bir abimizde var. Onunla da sürekli görüşüyorum. Hatta sağolsun benim kırık camın birini kendi aracından söktüğü camları vererek değiştiricem

Tamam siz zaten irtibat halindeymişsiniz.

Ekte verdiğim listeye göre (yanlış araca ait değilse) depo 95lt.

Turbo konusunda ben de birşeyler yazacaktım ama sonra vazgeçmiştim. Motor bloğu , yağlaması, soğutması, güç artımına yetecek mi umarım biliniyordur.

Ekte verdiğim listeye göre (yanlış araca ait değilse) depo 95lt.

Normalde araç yakıt olarak full boşken depo hacminden en az 10 litre daha fazla yakıt alıyor. Bu araç büyük hadi 15 litre fazla aldı desek 110 litre diyelim toplam alacağı yakıt. O da şu anki mazot fiyatıyla 600 yapar bence depo daha fazla full boşken 150 liralık aldım sanırım. İbre neredeyse hiç oynamadı yakın zamanda komple doldurup hacmi bulurum. O zaman bilgiyi teğit etmiş oluruz...

Deponun kaç litre olduğunu bilmem de yakıtı koyunca ibre oynamadı ya kendimi kötü hissettim onu bilirim

Aracın mekanik İşlemleri bitti. Dün akşam kadosan sanayiden alıp kendi atölyeme, Ümraniye ye getirdim. Tavanda orijinal 1 afet sanruf var aracın. Ben ekstradan 2 adet de yarım açılır heki takacağım. Sonra da tavan iÇin yapacağım teras bölümünün ayaklarını takacağım. Ayaklar bitikten sonra kaporta boya iÇin Ümraniye sanayiye gidecek...

Jantları araç boyanırken araç renk kombinasyonuna uygun boyatacağım iÇin temizliğini yaptım