Lpg Ve Yakıt

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakkisan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,790

hakkisan

Yeni Üye
Herkese merhaba 2003 model x-trail aldım 130 bin km.lpg hic takilmamis.Taktirmayi düşünüyoum ne tavsiye edersiniz.Benzinde full depoyla 350 km.yaptim benzin ışığı yandı 110 km.hic gecmedim uzun yolda yakıt normalmi.

Etiketler
Ynt: Lpg Ve Yakıt

Hocam yakıt normal değil bunu söyleyeyim önce, bir depo benzinle sakin kullanımda 550 km yi çok gördüm. LPG de ise aracın sakin kullanımda şehir içi 12-13 lt şehir dışı 10-11 lt civarında yakar. Ben brc kullanıyorum.Yanlız lpg taktırırken dikkat edilecek 2 husus var.

1 ncisi lpg borularını 6 lık değil 8 lik kullandırın.

2 ncisi regülatörü 1200 mbar lık takmak isteyecekler farkını verin ve 1500 mbar lık regülatör taktırın .

Böylece ani yüklenmelerde oluşabilecek gaz-benzin geçişlerininde önüne geçersiniz.

merhaba bende bugun itibarı ile bi xtrail aaldım lpg de 100 110 km yızla gıderken yuklenınce tekleme yaptı aynı sorunu sizde yasadınızmı

Hocam tekleme dediğiniz gaz dan benzin geçişimi ? Normalde 140 ile bile giderken gazı köklediğimde benzin e geçmez aracım. Siz gaz regülatörüne bakın muhtemelen 1200 mBar lık regülatördür, yakıt borularınızda 6 lıktır. Bu yüzden gaz debi olarak yetmez ve araç kendini benzine atmaya çalışır veya tekler. 1500 mBAR lık regülatör ve 8 lik hat boruları sorununuzu çözer...