Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum ve Deniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 359
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,810

Etiketler

Ynt: Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum Ve Deniz

Daha uçağımıza 4-5 saat var. Önce Kızımkazi koyunun yanındaki köyü geziyoruz.

Adanın güney ucundaki Kızımkazı balıkçı köyü iki nedenden dolayı iyi tanınıyor: Birincisi kıyıya yakın yaşayan büyük bir şişe burunlu yunus sürüsü , ikincisi ise adadaki en eski caminin burada olması (12.yüzyıldan kalma).
Buraya kadar gelmişken bu camii de görelim diyoruz. Camiye iner inmez birisi koşarak hocayı çağırıyor. Hoca bize caminin tarihini ve önemini anlatıyor. Caminin çevresinde de birkaç mezar bulunuyor.

Konuya şöyle bir bakayım dedim ilk 15 sayfayı bir solukta okumuşum güzel bir anlatımla süslenmiş çok güzel fotoğraflar, elinize sağlık, bizlerle paylaştığınız içinde teşekkürler,

mesut kose' Alıntı:
Konuya şöyle bir bakayım dedim ilk 15 sayfayı bir solukta okumuşum güzel bir anlatımla süslenmiş çok güzel fotoğraflar, elinize sağlık, bizlerle paylaştığınız içinde teşekkürler,

Beğendiğinize çok sevindim.Mekan güzel olunca makinanızı çevirdiğiniz her yerde çok güzel fotoğraflar çıkıyor. Keşke fotoğraflarla birlikte hislerimizi de yükleyebilseydik. O zaman tadından yenmezdi.

Günün geri kalanını Zanzibar merkezde çarşı pazar gezerek geçiriyoruz.

Tüm gün bizi gezdiren şoförümüz akşama doğru Darusselam'a geçmemiz için Zanzibar hava alanına bıraktı.Yine minik uçaklarla yarım saat kadar süren kısa bir yolculuk yaptık.