Ali KAŞIKÇI kullanıcısının son içeriği

1. Ali KAŞIKÇI

Satılık Federal Couragia M/t Lastik 205-80-16

herkese merhaba, Nissan x trail t30 aracımda bir süre kullandığım federal couragia m/t 205-80-16 ölçüsündeki 4 adet lastiğim satılıktır. lastikler iyi durumdadır. Nissan X-trail T30 Federal Couragia M/t Lastik linkteki yazımdan lastikleri görebilirsiniz.
  2. Ali KAŞIKÇI

Nissan X-trail T30 Federal Couragia M/t Lastik

herkese merhaba arkadaşlar. aracımı sattım. Lastiklerim bende.Almak isteyen olur ise 4 adet federal couragia lastiğim satılıktır. 205/80/16 4 adet fiyatı 1500tl dir.
  3. Ali KAŞIKÇI

Nissan X-trail T30 Termostat Ve Antifriz Değişimi

ilk önce 1. linkdeki çeki demiri aparatını yapıcam. 1. link Video: https://www.youtube.com/watch?v=rAJn6wQ2bqs daha sonra 2. linkte adamın hazır aldığı sitesinin linkini de ekleyeceğim stepne taşıyıcı nın aynısını yaptırıcam. 2.link Video: https://www.youtube.com/watch?v=JuZQvDIKmqs...
  4. Ali KAŞIKÇI

Nissan X-trail T30 Bagaj Sofrası Yapımı

Benim önceliğim herhangi bir yükseklik yapmadan kapağın yerine oturması ve yapılan yeniliğin işlevselliği. Vidaların gözükmesi yada gözükmemesi çok sorun değil benim için. Ayrıca bagajda havuzlu paspası var vidalar gözükmüyor. Paspas olmasa bile bagajda baya malzeme var yine görünmezdi :)...
  5. Ali KAŞIKÇI

Nissan X-trail T30 Termostat Ve Antifriz Değişimi

Teşekkür ederim. Daha arabaya yapacak çok şey var ancak vakit yok. Termostatları bile 20 gün bekledim fatihten pendiğe gelecek diye. Malzeme alacağım çogu yer pazar kapalı oluyor. 6 gün çalıştığımdan gerekli malzemeleri gidip almaya fırsatım olmuyor. Sırada olanlar get takoz ile araç yükseltme...
  6. Ali KAŞIKÇI

Teşekkür ederim. 7. ve 8. fotoğrafta suntayı sabitlemek için üstten attığım 4 er adet mercimek baş vida gözüküyor. Ben pul koymadım ufak pul da koyulabilirdi üstten atılan vidaların altına.
  7. Ali KAŞIKÇI

Nissan X Trail Titretme Ve Çekiş Sorunu

slm arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 2004 x trail aracım var. lpg li. otomatik. araç r ve d konumunda iken diyelim ışıklarda titretme yapıyor. p ye ya da n ye aldığımda ise tık yok. bir de rampalarda çekiş çok düşük 60-80 km yi geçmiyor. gaza biraz yüklenince vites küçültüyor devir 5 binlere...
  8. Ali KAŞIKÇI

Herkese merhaba, Eminönünden tanesini 10 tl den 4 adet 45cm metal katlanır sofra ayağı aldım. Her ayağın altına 18mm sunta dan parça kesip ayakları suntaya vidaladım. Daha sonra stepne üzeri kapağın arkasında ayak yerlerini ayarladıktan sonra plastikte bulunan çıkıntılara denk gelen yerleri...
  9. Ali KAŞIKÇI

Nissan X-trail T30 Peryodik Bakım

Yaklaşık 45 dk felan sonra yağı eklemeye başladım. 4 litreden biraz az koyup aracı çalıştırdım. Düz bir yere geçtim. Sonra aracı stop edip 10 dakika bekledim ve yağ seviyesini kontrol ettim. Sonra ekleme yaptım Tam 4 litreye ulaştım. Tekrar çalıştırdım stop edip 10 dakika bekledim tekrar yağ...
  10. Ali KAŞIKÇI

Karter tapasına nalburdan conta aldım diş kısmına da sıvı conta sürüp önce onu taktım. Karter kapağının da sıvı contasını çekip hemen yerine kapattım. Tek olduğumdan onun fotoğrafını çekmeyi atlamışım. Vidaları yine klavuzdaki sıra ile sıktım. Yarım saat beklememiz gerektiği yazdığından...
  11. Ali KAŞIKÇI

Burda en zor kısım aracın altına yatıp burdaki eski conta kalıntılarını temizlemek oldu. Önceki sökümde conta fazla sıkılmış gibi geldi. Devam... Ancakbu kadar temizleyebildim.
  12. Ali KAŞIKÇI

Yağ fitresi sökme aparatım olmadığından elimde bulunan küçük işkence ile yağ filtresini de söktüm. tüm yağ süzüldükten sonra karter kapağını aşağıdaki tabloda gösterilen vida söküm sırasına riayet ederek metrik 10 uç takıp tornavida ile söktüm.
  13. Ali KAŞIKÇI

Herkese merhaba, 2004 nissan x trail t30 aracımın yağ ve filtre değişimlerini kendim yaptım.Herkesin yapabileceği bir işlem olduğunu düşünüyorum. İlk olarak servis klavuzundan periyodik bakım sürelerine ait tabloyu ekleyerek başlayalım. sonrasında yağ seçim tablosunu ekleyeceğim. Hava...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri