Aykut-jenissary kullanıcısının son içeriği

1. A

Kilitli Difransiyel Nedir?

Kısaca. Normal difransiyellerde Lastiklerin verimli bir şekilde dönmesini sağlamak için bir lastik boşa düştüğü zaman diğer lastiğe güç aktarımını kısa bir süreliğine kesen sistem. Arazi araçlarında bir lastik boşa düşerse ve araba askıda kalırsa basan tekerlek dönmeyecektir. Dönmediğinden...
  2. A

Off Road Araç Seçimi Yardım

Benzinli araç derin su geçişi yapar. Yalnız aracın böyle bir geçiş için hazırlıklı olması gerekir. Öncelikle aracınıza şnorkel takmanız gerekli. Safari şnorkellerde hava filitresi altında biriken suyun atılması için bir delik vardır onun kapatılması lazım. Bujilere ve ateşleme sistemine WD-40...
  3. A

Ahmet bey, benzin türkiye'de pahalı, güzergahdaki diğer ülkelerde ucuz. 5-10 dolara kolayca depoyu doldurabilir. Ayrıca Tüp jimny motoruna çok zarar veriyor. Benzinli motor tamiri dizel'e göre daha basit herhangi bir usta tamirat yapabilir. Ama dizel jimny konusunda haklısınız. Türkiyeye...
  4. A

30-40 bin TL arası 2010 modelden daha yüksek bir Jimny alınabilir. Daha önce hiç araziye çıkmamış olması, düşük KM'li olması önemli ve arazi donanımsız olsun. Jimny ile yapılabilecek en yüksek hız 140-150 km sürat yalnız senin gideceğin güzergahta zaten bu hızları yapacak yolun yok. Performans...
  5. A

İstanbul Da Kamp

Malesef yılın bu dönemi akarsular Esencelide sığlaşıyor. Çilingoz Ormanını tavsiye ederim. Milli park ve balık tutabileceğiniz bir kaç yer var. Ayrıca kamp alanıda mevcut.
  6. A

Soygunculuk

Bence aracı görmek istiyoruz diye randevu alın ve sopalarla gidin. Bu araç 5000 TL etmez.
  7. A

Suzuki Jimny bütçene uygun ve dayanıklı bir araç. Yalnız Lada Niva'nın o güzergahta tamircisi çok olur. Arıza halinde kolayca yaptırabilirsin. İç hacim olarak her iki araçda bir birinie yakın. Sana tavsiyem BF goodrich MT lastik kullanman. Hem dayanıklı olur. Hemde kötü yollarda iş yapar. AT...
  8. A

Güçlü Arazi Aracı Tavsiyesi

Mercedes X-Class'ı bekleyin. Portal aks ve vinç ile beraber alınabiliyor.
  9. A

Hem Şehir Içi Hem Arazide Td5 Ve Masrafları Hakkında Sorularım Var

Kanka---Hatan var Kendine bir alıyorsun devlete bir buçuk.
  10. A

Troyexplorer arkadaşım. Öncellikle söylediklerinde 100% haklısın. Hamama giren terler. Orjinal parçalar pahalı. Yalnız suzuki'de yan sanayi parça fazla yok. Genelde çıkma parça kullanılıyor. Ama araç fazla sorun çıkartmıyor zaten. Benim aracım 2012 model ve 56000 KM'de. 56000 Km'nin 10000...
  11. A

Benim size tavsiyem Suzuki Jimny almanız. Masrafı ağır değildir. 2007-2010 bir model araç alıp rahatlıkla off-road'a hazır hale getirebilirsiniz elinizdeki bütçe ile. Arabanın motorunu komple sıfırlasanız 2000-3000 TL masrafı olur. Dayanıklı arabadır kolay kolay kırılmaz ve off-road için en...
  12. A

Arkadaş doğru söylemiş. Off-road hayatın şöyle olabilir. Haftasonu - Arazide gez. Pazartesi - Arbayı sanayiye bırak Cumartesi - Arabayı al arazide gez. Pazartesi - Arabayı sanayiye bırak...............durula ve tekrarla.
  13. A

Off-Road için masraflı araç. Eğer fazla extrem offroad yapmayacaksan. Piknik ve kamp için kullanacaksan uygun olur. Ağır arazi kullanımı için Suzuki Jimny'lere bak en azından masrafı ağır olmaz. Off-Road için TD5 - Artıları Güçlü motor, Geniş iç hacim, dizel motor. Eksileri Ağır, Büyük...
  14. A

Arazi Vitesi Kullanımı ?

Aracınız 2016 model garantisi devam ediyordur. Servise götürüp konuşun. Normalde aracı durdurmanız, boşa almanız ve sonrasında 4 çekere almanız gerek. Aracınızı kuru asfaltta 4 çekerde kullanmayın. Yalnız 2 çekerden aracı direk olarak 4HLL'ye alamazsınız veya almamalısınız. Şanzıman zamanla...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR